Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Transport a Logistika
9.-13.10. 2017

Mezinárodní veletrh dopravy a logistiky

Statistická data 2017 - MSV, Transport a Logistika, ENVITECH

 

  • 1 631 vystavujících firem ze 32 zemí 
  • 81 836 návštěvníků ze 60 zemí 
  • 42 900 m2 čisté výstavní plochy

Řekli o veletrzích

Když se daří ekonomice, firmám, daří se i veletrhu. Vystavovatelé přivezli letos opět úžasné exponáty. Toto není český veletrh, je to mezinárodní a skutečně globální veletrh, který potvrzuje, že Česká republika je součástí globální ekonomiky.
Jiří Kuliš, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno

Jsem na brněnském veletrhu téměř jako inventář, protože sem jezdím pravidelně a jezdím sem rád. Vážím si práce těch, kdo Mezinárodní strojírenský veletrh organizují.
Miloš Zeman, prezident České republiky

Těší mne, že máme nepřetržitou tradici 59 ročníků Mezinárodního strojírenského veletrhu, a jsem hrdý na to, že právě tady v Brně máme takovýto krásný výstavní areál, který je vrchovatě naplněn účastníky právě této akce.
Bohuslav Sobotka, premiér Vlády ČR

I přes všechny moderní komunikační technologie stále zůstává důležitý osobní kontakt, důvěra a ona chemie mezi partnery, která je v obchodě nepostradatelná. Mezinárodní strojírenský veletrh je ideální příležitost pro prodlužování starých přátelství a vznik nových.
Jiří Havlíček, ministr průmyslu a obchodu ČR

Bylo mi potěšením navštívit brněnský Mezinárodní strojírenský veletrh. Je to jeden z nejdůležitějších a nejprestižnějších průmyslových veletrhů nejen ve střední a východní Evropě, ale na celém světě.
C.R. Chaudhary, ministr průmyslu a obchodu Indie

MSV je vždycky místem, kde se ukáže, jak firmy umějí přetavit výsledky výzkumu a vývoje do konkrétních řešení. Je to i dobrá zpětná vazba, protože je tady vidět, jak velký důraz inovativní firmy kladou právě na spolupráci s výzkumem. Jako každý rok je tady hodně zajímavého, co se nedá projít během jednoho půldne, takže si musím vybírat a určitě o mnoho zajímavého přijdu.
Pavel Bělobrádek, místopředseda vlády pro vědu a výzkum

Před dvěma lety jsme měli jako město možnost převzít akciové podíly ve společnosti Veletrhy Brno. A jsem velmi rád, že se toto rozhodnutí ukazuje jako správné. Musím říci, že se to pozitivně podepisuje i na ekonomice města.
Petr Vokřál, primátor Statutárního města Brno

Děkuji MSV Brno! Bylo velkou ctí být partnerskou zemí Mezinárodního strojírenského veletrhu 2017 a věřím, že to je začátek dlouhodobé spolupráce.
Tarvinder Singh Bhasin, ředitel EEPC India

Účast téměř devadesáti firem na Mezinárodním strojírenském veletrhu je vítanou příležitostí pro budoucí rozvoj společného obchodu. Ve dvacátých letech minulého století byly značky jako Baťa nebo Jawa běžným pojmem v indickém slovníku. Před sametovou revolucí bylo Československo druhým největším exportérem v oblasti obranného průmyslu. V současné době využívá Indie jen 0,5 % českého dovozu. Vidím zde velký obchodní potenciál.
Krishan Kumar, velvyslanec Indie v České republice

Jsem šťasten, že se sněm tak jako vždy koná při MSV, a jsem rád, že je výstaviště plné. Především politici by si měli veletrh prohlédnout a vidět, jak vypadá český průmysl, jak vypadá průmysl 4.0 a jaká je budoucnost této země. Letošní MSV je mimořádně úspěšný tím, že tady je 1630 firem ze 32 zemí, a dokazuje, že se naše firmy posunuly v průmyslu 4.0 hodně daleko.
Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR

MSV v Brně představuje jeden z nejvýznamnějších a nejreprezentativnějších veletrhů organizovaných ve střední Evropě. Slovensko letos patří mezi tři největší vystavovatele s počtem 80 prezentujících se subjektů. Ministerstvo hospodářství SR vysoce oceňuje práci organizátorů veletrhu a pevně věří, že i tento 59. ročník přinese nové příležitosti k navázání spolupráce a k prohloubení již existujících vztahů.
Vojtech Ferencz, tajemník Ministerstva hospodářství Slovenské republiky


 

Očima vystavovatelů

Radim Horák, Business Development Specialist, ABRA Software a.s.
Vystavujeme tady druhým rokem a hlavním důvodem je zaměření MSV na Průmysl 4.0. Veletrh nám přináší přímé kontakty s návštěvníky, zároveň se tu setkáváme s našimi stávajícími klienty a aktivně oslovujeme firmy, u kterých vidíme potenciál pro spolupráci. Jsme zde aktivní také v rámci různých doprovodných akcí a zkrátka jsme vidět v prostředí průmyslu a automatizace, což je pro nás důležité, protože chceme být vnímáni odbornou veřejností jako firma, která přispívá k rozvoji Průmyslu 4.0.

Jan Sovák, jednatel, Bee Interactive s.r.o.
Veletrh je pro nás důležitý z hlediska propagace vlastního produktu EasyCargo – softwaru, který slouží k efektivnímu plánování nakládky kamionů a kontejnerů. Naši zákazníci nás dosud nacházeli pouze na webu, takže jsme se rozhodli oslovit jiným způsobem další skupinu lidí, která o našem řešení dosud neslyšela. V tomto ohledu nám veletrh hodně pomohl, řada lidí se u nás na stánku zastavila a zajímala se o detaily.

Tomáš Keprta, manažer marketingu, ČKD BLANSKO-OS, a.s. a TOS KUŘIM-OS, a.s.
Letošní ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu hodnotím jednoznačně pozitivně, návštěvnost byla silnější než na známém veletrhu EMO. Na obchodní jednání přijelo velké množství odborníků, zavedených partnerů apod. Nemůžeme si stěžovat ani na velké množství potenciálních nových partnerů. Probíhala jednání přímo o jednotlivých nových strojích těchto dvou společností. Nejvíce zájmu bylo z ČR a Slovenska, navštívily nás delegace z Indie i z anglicky mluvících zemí. Firmy byly s účastí spokojeni.

Jiří Malůš, DATRON-TECHNOLOGY s.r.o., Slovensko
S naší účastí jsem spokojený, zejména od úterý do čtvrtka k nám na stánek přišlo velké množství lidí. V Brně vystavujeme pravidelně na stálém místě, zákazníci se k nám vracejí a stává se, že po druhé nebo třetí návštěvě i kupují. To mne posiluje v tom, že má smysl se veletrhu účastnit. Je to i signál pro zákazníky, že jednají se spolehlivým a zaběhnutým partnerem, jehož produkty jsou k použití na delší dobu.

Jan Ponížil, zakladatel, DONGSHIN CE
Zastupujeme tu jakožto nová dceřiná společnost korejskou firmu s padesátiletou tradicí. Brno je pro nás předpremiérou před pondělní premiérou v Německu. Na českém a slovenském trhu chceme oslovit hlavně zákazníky z oblasti automobilového průmyslu. Na veletrhu jsme zaznamenali zajímavé reakce, neboť DONGSHIN se v Evropě prakticky nikdy neprezentoval a pro mnohé návštěvníky byly naše vstřikovací stroje překvapením, jak z hlediska designu, tak rychlosti.

Tomáš Střelský, ředitel pro středo- a východoevropský trh, Egbert Taylor Group Limited
Akce svým rozsahem a návštěvností patří k největším, kterých jsme se zúčastnili. Naše očekávání bylo určitě splněno, pokud jde o rozsah PR a mediálního pokrytí. Konkrétní obchodní případy akce zatím nepřinesla, nicméně naše exponáty vyvolaly řadu pozitivních reakcí. Služby BVV byly zcela v pořádku. Možná je jen škoda, že veletrh ENVITECH nemá samostatný pavilon.

Klaus Reinauer, obchodní ředitel, EPPINGER GmbH
Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně jsme se zúčastnili poprvé. Byli jsme překvapeni, jak velký zájem byl o naše produkty. Expozici navštívilo hodně lidí a zajímali se živě o exponáty firmy EPPINGER. Také se vydařila řada obchodních schůzek. Příští rok se na výstaviště do Brna určitě vrátíme.

Michal Žáček, prodej robotů, FANUC Czech s.r.o.
Strojírenský veletrh se pro firmu vydařil, kromě zavedených zákazníků nás navštívili další potenciální klienti. Navázali jsme s nimi nové kontakty, které samozřejmě vyhodnotíme až za několik týdnů po veletrhu. Těšilo nás, že stánek byl stále v obležení, protože jsme prezentovali roboty při práci.

Martin Ježek, obchodně technický zástupce, FlexLink Systems s.r.o.
Po sedmi letech jsme se vrátili na veletrh jako vystavovatelé. Naši účast na MSV hodnotíme velice pozitivně, ať už z hlediska prostředí, servisu či návštěvnosti. Za tři nejrušnější dny jsme získali na padesát nových kontaktů. Využili jsme přítomnosti v Brně také k návštěvě stánků našich partnerů a konkurence. Je to dobrá úspora času, protože všichni jsou na jednom místě. Jsme rádi, že jsme tady, a věříme v pozitivní ohlas.

František Pán, obchodní zástupce, GALIKA AG
Našemu hospodářství se vede dobře, což se ukázalo i na strojírenském veletrhu. V expozici jsme měli denně v průměru 80 jednání, navštívili nás i zástupci firem, které vůbec neznáme. Dokonce jsme s jednou firmou z ČR a druhou ze Slovenska uzavřeli ihned na místě smlouvu o prodeji. Navštívili nás i zahraniční zájemci o stroje, a to z Ukrajiny, Polska a Chorvatska. S veletrhem jsme spokojeni.

Marek Sucharda, ředitel, HARTING s.r.o.
V tuto chvíli nemáme všechny podklady pro to, abychom mohli seriózněji zhodnotit všechny aspekty naší účasti na MSV 2017, ale můj osobní dojem je pozitivní. Oceňuji zvýšenou aktivitu organizátorů v oblasti obecné prezentace veletrhu, zajištění účasti čelních představitelů státní i podnikatelské sféry a pokračující koncept partnerské země.

Peter Šebök, obchodní ředitel, IMEXIM TS, a.s.
Z letošního ročníku veletrhu máme dobrý dojem, náš návrat po dlouhých letech do Brna je velmi pozitivní. Určitě přijedeme příští rok zase. Návštěvnost v naší expozici byla vysoká. Měli jsme velmi zajímavá jednání, která byla navíc velmi produktivní. Zájemci k nám chodili cíleně, i když jsme se letos prezentovali s novou značkou. Veletrh se firmě velmi vydařil. Ze všech stran je cítit, že se strojařině daří.

Petr Heinrich, technický ředitel, KOVOSVIT MAS, a.s.
Vnímám letošní MSV velice pozitivně a myslím, že pro KOVOSVIT je to velmi úspěšný ročník. Jsem tady celý týden a dělám podporu pro obchod, protože letos představujeme vícero strojů. Velký zájem byl o naši novou hybridní technologii, lidé se u nás zastavují, ptají se a přemýšlejí, k čemu by tuto technologii mohli využít ve svých výrobách. Pár zajímavých aplikací jsme tu se zákazníky už projednali a po veletrhu budeme v jednáních pokračovat.

Vít Hněvkovský, marketingový manažer, KUBOUŠEK EU holding a.s.
Na našem stánku jsme zaznamenali zájem zákazníků o novou unikátní technologii, která se hodně využívá u designových výrobků či v automobilovém průmyslu a která dokáže otisknout téměř 97 procent z formy, což je u vstřikovacích strojů výborný výsledek. S veletrhem jsme z hlediska návštěvnosti spokojeni, zejména se středou, což je tradičně nejnavštěvovanější den. I další dny včetně pondělí však vycházely v meziročním srovnání velice dobře.

Vlastimil Zelenka, aplikační inženýr, LASCAM systems s.r.o.
Byli jsme spokojeni s hojnou účastí návštěvníků, kteří se zajímali hlavně o systémy pro laserové čištění. Toto téma jsme podpořili přednáškou, po které se na našem stánku dokonce vytvořila fronta. Velký zájem jsme zaznamenali v plastikářském průmyslu o řešení pro ořez plastových vtoků, kde máme hodně poptávek. Už teď mohu říct, že jsme před podepsáním objednávek, takže v tom veletrh naplnil naše očekávání.

Ondřej Svoboda, ředitel, Misan s.r.o.
Návštěvnost letošního veletrhu byla nadprůměrná. Potěšila mne i vysoká účast středních a vysokých škol, neboť potřebujeme zájem studentů, z nichž se budou rekrutovat pracovníci firmy. Vhodně bylo také zvoleno zaměření této prestižní akce na automatizaci. Firma by si přála toto téma zachovat i v budoucích ročnících MSV. Veletrh nám slouží k získání nových kontaktů, což se v Brně podařilo.

David Emler, obchodní ředitel, Nexnet, a.s.
Veletrh se pro firmu velmi vydařil, byl větší počet návštěvníků než minulý rok. Proto navštívilo expozici také více lidí. Mohu říct, že byl také výrazně vyšší počet kontaktů než v minulém ročníku. Veletrh bych zhodnotil jako jeden z nejúspěšnějších vůbec.

Pavel Matoška, ředitel, PENTA TRADING, spol. s r.o.
Naše firma je se svou účastí spokojena. V Brně už nemusíme takříkajíc zákazníky chytat, ale chodí k nám sami. Umožnila to změna charakteru strojírenského veletrhu, to znamená, že jsme pravidelně na jednom místě, a proto nás navštěvují i noví potenciální klienti, kteří dostanou reference od našich stálých zákazníků.

Miroslav Mašek, jednatel, PILOUS – pásové pily, spol. s r.o.
Jako vždy naše firma představila na strojírenském veletrhu v Brně novinky. Přišlo více návštěvníků než v minulém ročníku a přímo na veletrhu jsme uzavřeli slušné množství objednávek. Mile nás překvapilo, že firmy mají zájem o větší sofistikovanější pily, prostě mají více zakázek a potřebují nakoupit moderní stroje. Nejen naší firmě, ale i ostatním se ekonomicky daří, což ukazuje právě brněnský veletrh. Strojírenského veletrhu se účastníme od roku 1992 každý rok pravidelně a nedovedeme si představit, že bychom příště nepřišli.

Petr Mikota, vedoucí prodeje, PROFIKA s.r.o.
Naše firma je se svojí účastí velmi spokojena, příští rok se do Brna určitě vrátíme znovu. Naši expozici v pavilonu P navštívilo více lidí než loni. Veletrhy využíváme také k pořádání obchodních schůzek, naši partneři sem za námi rádi přijedou a navíc si mohou prohlédnout expozice dalších firem a porovnat kam se strojírenství ubírá každý rok.

Leopold Širůček, prodej, Protechnik Systems
Je vidět, že při dobré ekonomice našeho státu mají lidé zájem i o koupi nových strojů, technologií apod. Proto na veletrh v Brně přijelo více lidí než při minulém ročníku. Naše firma to pocítila tím, že jsme navázali více kontaktů přímo na veletrhu, což je pro firmu pozitivní. Mimo českých strojařů nás navštívili i jejich kolegové ze Slovenska, Polska a z rusky hovořících zemí.

Jan P. Laštůvka, jednatel, RUDL UP
Z veletrhu jsme moc nadšení, je to tu výborné. Tím, že máme interaktivní exponát, můžeme ho nechat lidem vyzkoušet a ti na to slyší. Zastavují se tu i lidé z jiných odvětví, které to zajímá. Ohlasy jsou jen pozitivní. Tím, že jste o nás psali, přichází lidé, že to četli a chtěli rudl vidět na vlastní oči. Webové stránky se nám točí, dnes jdeme do televize. Za nás fakt super!

Leoš Sehnal, jednatel, SA Trade s.r.o. (obráběcí stroje PROMA)
Letošní MSV se nám zdá lepší než předchozí ročníky. Je tady více našich cílových zákazníků, kteří přicházejí s konkrétními požadavky. Cílíme na střední odborná učiliště, řemeslnické dílny a kovoobráběcí firmy. V letošním roce bylo vypsáno více výběrových řízení s evropskými dotacemi, takže se snažíme středním školám nabídnout optimální řešení pro výuku kovoobrábění, a zástupci škol tu byli silně přítomni. S veletrhem jsme byli spokojeni.

Jan Ježek, manažer skupiny software, SEMACO tools and software, s.r.o.
Veletrh se vydařil, zajímavé je, že nás letos navštívilo více kolegů ze Slovenska, kteří se živě zajímali o automatizaci a využití robotů a vůbec o jejich aplikaci do výrobního procesu. Prostě chodili do expozice cíleně a věděli, co požadují. Uspořádali jsme také řadu obchodních schůzek, a to letos i s novými potenciálními zákazníky.

Tomáš Duba, ředitel prodeje, Siemens, s.r.o.
Na veletrh do Brna jezdíme už řadu let a letos jsme nadmíru spokojeni s jeho vynikající kvalitou. Pro naši firmu byla nejúspěšnějším ročníkem za celou dobu své existence. Firma se na MSV ráda prezentuje a vůbec neuvažujeme o tom, že bychom nepřijeli znova. Veletrh je v době elektronických médií ideální možností, jak oslovit cílovou skupinu zákazníků. Investice do této akce se vždy zhodnotí a jsme překvapeni, kolik nám tato prezentace dává možností.

Kamila Macháčková, jednatel, Stroje JMK s.r.o.
Množství návštěvníků naší expozice se nám zdálo stejné jako při minulém ročníku. Potěšilo mne, že však chodili cíleně a zajímali se o naše zboží a věděli přesně, co požadují. Jako novinku jsme prezentovali v oblasti brusných kotoučů nové pojivo. Brněnský veletrh každoročně využíváme k obchodním schůzkám a k navázání nových kontaktů, což se povedlo. Firma byla spokojena.

Vladimír Tejček, obchodní ředitel, STROJÍRNA TYC s.r.o.
Pro naši firmu je veletrh především společenská událost, musíme se prezentovat mimo jiné proto, aby byla zachována prestiž naší firmy. V Brně si popovídáme s kolegy o vývoji strojírenství a dalších trendech, což je velice důležité pro další práci. Dobré jsou i obchodní schůzky, o nichž platí totéž.

David Kratochvíl, ředitel, TAIMA spol. s r.o.
Na strojírenském veletrhu v Brně jsme už po pětadvacáté a budeme v účasti dále pokračovat. Letos jsme získali velké množství objednávek na stroje, které vyhodnotíme až po veletrhu. Překvapila nás velká návštěvnost, kterou jsme nečekali. Brno nám vždy slouží k tomu, abychom v expozici uskutečnili předem domluvené schůzky. Letos jsme je pořádali s celou řadou nových zákazníků. Naši účast hodnotíme velmi pozitivně.

Jaroslav Bureš, vedoucí servisu, Teximp, spol. s r.o.
Velmi dobrý veletrh, vynikající služby, více návštěvníků než loni. Tak v krátkosti hodnotím letošní ročník MSV. Samozřejmě přišli do Brna naši stálí zákazníci a navíc jsme získali nové kontakty nejen se zájemci z ČR a SR, ale i z dalších zemí. Pořádali jsme řadu obchodních schůzek, vynikající je, že se ozvali dodavatelé dalšího zařízení pro naši firmu, například z Itálie. S veletrhem jsme spokojeni.

Ivana Geistová, marketingová manažerka, Yamazaki Mazak Central Europe s.r.o.
Veletrh byl pro firmu velmi úspěšný, už nyní máme pozitivní ohlasy na naše působení. Prezentovali jsme sedm strojů zaměřených právě na Průmysl 4.0. Jsme velmi spokojeni, protože nás navštívili nejen stávající, ale i noví klienti, kteří měli velký zájem o nákup nových strojů, například laserových. Proti minulým letům jsme uspěli právě s prodejem, máme řadu objednávek, letos je to pro nás i prodejní veletrh.

Miloš Musil, jednatel, WHP TECHNIK s.r.o.
Firma je s veletrhem spokojena, neboť do naší expozice přišla řada návštěvníků. Velký zájem byl také ze strany slovenských strojařů. Navíc jsme navázali opravdu velké množství nových kontaktů, které vyhodnotíme až v příštích měsících. V Brně jsme se tradičně také potkali se stálými zákazníky.

Jan Úlovec, obchodní ředitel, WNT Česká republika s.r.o.
Vrátili jsme se po čtyřech letech, a to proto, že chceme zákazníkům předvést, co se u nás za tu dobu – kdy jsme spojovali dvě divize – změnilo. Představit novinky a přilákat nové zákazníky. A myslím, že se to daří a zájem je veliký. Jsme rádi, že fungování veletrhu zůstalo na stejné úrovni a my jsme po čtyřech letech vlastně jen naskočili do rozjetého vlaku. Negativa žádná nevidím.

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště