Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

THEATRE TECH & EVENT PRODUCTION
- - -

Veletrh divadelní a jevištní techniky

Zveme Vás na semináře firmy Disk Multimedia

 

1. Moderní přístup k divadelnímu playbacku - Jak připravit a odbavit vícekanálové ozvučení divadelního představení z jednoho zdroje
Divadlo je živý organismus, a proto vyžaduje, aby se při představení odbavovaly v různých časech zvuky z mnoha různých zdrojů. Je bezpodmínečně nutné, aby tyto systémy byly schopné reagovat na dění na jevišti. Toto řízení a správu umožňuje software Audified SceneFlow. Přednáška vás provede celým procesem od přípravy zvukových souborů podle scénáře inscenace až k samotnému odbavení.

2. Živý přenos inscenace
Dostupné moderní technologie umožňují v reálném čase zprostředkovat inscenaci, benefiční akci, koncert nebo show divákům po celém světě prostřednictvím internetu nebo televize.

Na prezentaci vysvětlíme jakou technologii používat, objasníme princip video streamingu, používané formáty pro stream videa, seznámíme s příklady použití v praxi, rozebereme plánování a realizaci video streamingu z live akce. Vše na příkladech technologií od firem JVC, Newtek, Minicaster a Blackmagic Design.

3. Video záznam divadelní inscenace
Pro vytvoření prezentací, archivaci představení, upoutávky, záznamu pro televizi nebo vytvoření komerčního nosiče s inscenací musíte být náležitě vybaveni. Provedeme vás kompletní technologií. Vysvětlíme, jaká je potřeba kamerová technika, video režie, a vše pro záznam vystoupení. Promluvíme o live střihu videa, postprodukci záznamu, bezdrátovém přenosu videa, video intercomu i distribuci videa v prostorách divadla.

4. Audio záznam představení  - Hardware a software pro live recording
Éra audio CD a poslechu záznamu divadelního představení neskončila u Cimrmanů. Kvalitní audio záznam se nehodí jen pro rozhlas, ale uplatní se i při tvorbě videa. Na přednášce vám navrhneme řešení nejčastějších požadavků na záznam živých představení malého i většího rozsahu. Seznámíme vás s konkrétními modelovými příklady nahrávacího systému a jeho integrací s ozvučovacím systémem divadla.

Dozvíte se o různých řešeních od nenáročného mobilního systému až po rozsáhlé projekty s velkým množstvím audio kanálů nebo o multikanálovém řešení MADI se záložním záznamem a odbočkou například do přenosového vozu.

5. Zvučíme bez zvukaře
Některé projekty jsou tak malé, že si nemohou dovolit provozní síly navíc. Některé divadelní formy jsou zase takové, že si přímo říkají o jednoduchá řešení. Ať už se jedná o malá divadla nebo různé formy talkshow, besed a konferencí, může jim pomoci zařízení Audified SceneBOX Automix. Sofistikované zařízení, které dokáže automaticky reagovat na připojení různých zdrojů a míchat jejich signál, se může jednoduše ovládat pomocí iPadu.

 

Datum: 22.10.2014 10:14:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště