Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

THEATRE TECH & EVENT PRODUCTION
- - -

Veletrh divadelní a jevištní techniky

THEATRE TECH - Veletrh divadelní a jevištní techniky

 

Veletrhy Brno, a. s. představují první ročník veletrhu THEATRE TECH (6.-9.11. 2014), který si klade za cíl prezentovat, podpořit a provázat oblast divadelních a jevištních technologií a mechaniky v České a Slovenské republice.

Veletrh THEATRE TECH hodlá být osvětovou akcí – podpořit vazby výrobců a distributorů s odběrateli, zviditelnit novinky na trhu a věnovat vystavujícím firmám a odborníkům z oboru prostor pro odborné workshopy.

Veletrhu se zúčastní také akademie múzických umění a vysoké a vyšší školy umění, zakladatelé nových studijních oborů (např. audio inženýrství). Dále odborníci z řad divadelního managementu, divadelních produkčních, redaktorů kulturních tiskovin apod. Přizváni budou zástupci relevantních ministerstev, zástupci krajů a magistrátů, zástupci kulturních asociací ČR a SR. Lze tedy říci, že THEATRE TECH je unikátní kulturní, obchodní a vzdělávací událostí pro zúčastněné firmy, návštěvníky, cílová kulturní zařízení i širokou veřejnost.

Vystavovatelé  

Prezentovat se budou české a slovenské firmy (zastoupení zahraničních firem) vyrábějící, pronajímající či distribuující divadelní a jevištní technologie, mechaniku, hudební nástroje, světelnou a AV techniku, jevištní textilie, taneční povrchy a podlahoviny, projekční plochy, multimédia, hardware a software, nábytek a vybavení včetně projektových návrhů, montáží a služeb.

Mezi vystavovatele patří: Bosch Rexroth, spol. s r. o., EST Stage VTechnology, a. s., OCHI INŽENÝRING, spol. s r. o., GRADIOR TECH a. s., TUCHLER jevištní & textilní technika, spol. s r. o., AkuDesign s. r. o., Art Lightning Production, s. r. o., MusicData s. r. o., Disk Multimedia, s. r. o. a produkt Audified, MECHANISCHE WEBEREI BOHEMIA s. r. o., Ledvision s. r. o., Top Advert, s. r. o., Kletch s. r. o. atd. Jejich profily je možné shlédnout na webových stránkách veletrhu.

Vysoké a vyšší odborné umělecké školy a akademie múzických umění jsou zvány k prezentaci svých studijních oborů, včetně nových studijních oborů a crossoborů.

Návštěvníci veletrhu

Cílovými skupinami návštěvníků jsou zástupci, manažeři a provozovatelé divadel, kin, vysokých škol, kulturních a společenských zařízení, multifunkčních hal, hudebních a filmových klubů, kongresových center a větších hotelů, obchodních domů, televizních a nahrávacích studií, eventových agentur; dále projektanti, architekti, scénografové apod.

Mediální partneři 

Světlo, Divadelní noviny, Javisko, Zvukařina, Scéna, Svět a divadlo, divadlo.cz  

Odborné workshopy

Slouží spolu s výstavní plochou jako výborná možnost prezentace realizací, produktů a služeb vystavujících firem, dále předních odborníků na téma vybavování kulturních zařízení, financování v kultuře, divadelního manažerství, jevištní technologie a mechaniky, bezpečnosti na jevišti apod. Nabízíme prostor zástupcům uměleckých škol.

Kulatý stůl

Ke kulatému stolu budou přizváni zástupci ministerstev (Ministerstvo kultury, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva školství a tělovýchovy), zaměstnanci magistrátů, zástupci kulturních asociací, ředitelé firem, ředitelé a zástupci kulturních zařízení, odborníci v oboru divadelních a jevištních technologií a mechaniky, výkonní umělci, novináři apod. Hlavním tématem kulatého stolu bude technické a ekonomické zajištění divadelního provozu (investice do divadelních technologií a jejich následná udržitelnost; zahraniční modely rentalové spolupráce mezi divadly a firmami; propojení dodavatelů a uživatelů; vzdělávání v kultuře) a využití současných jevištních technologií v umělecké praxi. Kulatý stůl budou moderovat odborníci z dané sféry.

Grand Prix

Cena vystavovatelů bude odbornou komisí udělena firmě, která představí objektivně nejpřínosnější exponát pro obor.

Souběžné akce

Společně s veletrhem THEATRE TECH se konají další akce zaměřené na tanec a kulturu, festival Dance Life Expo, IN-JOY a veletrh SPORT LIFE. Očekávaný počet návštěvníků je na 35 000.

Kde se dozvědět pravidelné aktualizace

Bližší informace, program workshopů a rozšiřující se portfolio vystavujících firem najdete na adrese www.theatre-tech.cz a dále při komunikaci s organizátory veletrhu.

Těšíme se nashledanou!

Datum: 8.9.2014 16:11:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště