Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

THEATRE TECH & EVENT PRODUCTION
- - -

Veletrh divadelní a jevištní techniky

Na THEATRE TECH přijeli i návštěvníci, kteří běžně veletrhy nenavštěvují

 

První ročník veletrhu THEATRE TECH se pomalu blíží ke konci. Pavilon A1 přesto stále tepe životem.

„Měli jsme od prvního ročníku velká očekávání i nervozitu. Čekali jsme, že rozhýbeme divadla a konečně přijedou lidé, kteří normálně na podobné akce nejezdí. A to se povedlo absolutně, přijeli sem,“ hodnotí nový veletrh Sidon Schlehr ze společnosti Tüchler jevištní & textilní technika spol. s r.o. Zároveň dodává, že firmě s velkým záběrem (jevištní technika, projektové plochy, taneční podlahy, scénické a scénografické materiály) se nejlépe prezentuje najednou a komplet. „To všechno se nedá odvézt ke klientovi,“ říká Schlehr, zatímco ukazuje kolem dokola expozice společnosti.

Se zvukem i designem pracuje společnost AkuDesign s.r.o., která je rovněž jedním z vystavovatelů. „Naší velkou devizou je, že dokážeme skloubit architekturu s účelem. Je složité dělat fyziku hezky, ale my na to máme nástroje,“ představil práci společnosti AkuDesign s.r.o. její jednatel Martin Jedovnický. Společnost nabízí služby v oblasti akustiky, vysoce odborný inženýring, poradenství. Konkrétněji to například jsou na míru vyvíjené materiály pro nahrávací studia a do zvukových režií v rámci rádií a televize. „Na THEATRE TECH jsme nemohli chybět, protože akustický design k divadlu patří,“ doplnil Jedovnický s tím, že je s průběhem veletrhu nadmíru spokojený.

Další specializací, kterou návštěvníci na veletrhu mohou potkat, jsou textilie. Jedním z vystavovatelů z této oblasti je HEDVA, a.s. „Naše dekorační tkaniny jsou určeny k vybavení hotelů i divadel, jako kulisy a interiéry,“ prozrazuje Olga s tím, že vystavované textilie jsou pouze částí vyráběného sortimentu. Pozornost na stánku upoutají ilustrační fotografie vzplanutí závěsu od hořícího odpadkového koše. „Při požáru mají vlákna obsažená v materiálu samozhášecí schopnost nebo nehořlavou úpravu, takže se zapálí, ale nehoří dál, nevzplanou,“ vysvětlila Uhlíková.

THEATRE TECH tak představuje novinky v divadelní a jevištní technice i platformu pro setkávání a prohlubování vztahů.

Datum: 9.11.2014 13:16:00

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště