Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
8.-12.4. 2018

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

TECHAGRO 2018 ukázalo budoucnost zemědělství

Veletrhy TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA byly v roce 2018 největší evropskou veletržní akcí v oblasti zemědělské a lesnické techniky. Veletrh TECHAGRO se zaměřil na rostlinnou výrobu a udržitelné hospodaření v době klimatické změny. Cenou SOIL WATER RETENTION FRIENDLY byly nově oceněny exponáty, které podporují zadržení vody v půdě.

Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy zcela vyprodaly plochu brněnského výstaviště, byla opět postavena i montovaná hala K. Za pět dní prošlo branami brněnského výstaviště přes 112 tisíc návštěvníků nejen z České republiky, ale i z okolních států.

Doprovodný program byl zaměřen především na odborné návštěvníky, jeho součástí byly například konference Budoucnost českého zemědělství, včelařská výstava nebo expozice 100 let lesnictví a myslivosti v Československu.

Mottem veletrhu SILVA REGINA 2018 byla „ochrana lesa hospodařením“, veletrh BIOMASA nabídl návštěvníkům především technologie pro energetické zpracování dřevní hmoty a zpracování lesní biomasy.

TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA 2018

  • 750 vystavovatelů ze 37 zemí
  • 1 174 zastoupených značek
  • 88 189 m2 výstavní plochy
  • 112 646 návštěvníků ze 39 zemí
  • 209 novinářů

Řekli o veletrzích

Jiří Milek
ministr zemědělství ČR
Veletrhy TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA si za dobu své existence vydobyly skvělé jméno a dnes lze bez nadsázky říci, že jsou to třetí největší veletrhy zemědělské techniky a technologií v rámci Evropské unie. U nás se tyto veletrhy pořádají právě proto, že naše zemědělství a lesnictví je na vysoké úrovni. V používání nejmodernější techniky a technologie se řadíme ke světové špičce, současně patříme také k významným výrobcům a vývozcům zemědělské techniky. Věřím, že zemědělci najdou v nabídce širokou škálu kvalitních strojů za dobrou cenu a v přijatelných splátkových podmínkách a že účast každého vystavovatele i návštěvníka veletrhu bude pro všechny strany prospěšná a přispěje k dalšímu rozvoji a modernizaci českého zemědělství.

Petr Vokřál
primátor města Brna a člen představenstva a. s. Veletrhy Brno
Veletrh TECHAGRO ukazuje, jak důležitým segmentem je zemědělství. Po letech, kdy se řada lidí ptala, zda má zemědělství v České republice smysl, je toto ta nejlepší odpověď. Počet vystavovatelů je rekordní a návštěvníků je tolik, že zahltili příjezd do Brna a celé výstaviště, za což jsem strašně rád.

Martin Pýcha
předseda Zemědělského svazu
Letos je tu rekordní počet vystavovatelů a jsem zvědavý, kam se to bude posouvat dál, jak budete nafukovat výstaviště a také Brno z hlediska parkovacích míst. Jsem velmi rád, že je letošní veletrh TECHAGRO zaměřen na budoucnost. Ukazujeme tady, že české zemědělství je moderní, a když se projdu po výstavišti, naplňuje mne to hrdostí. Zájem nejen ze strany českých výrobců zemědělské techniky, ale i ze strany zahraničních vystavovatelů vede k tomu, že české zemědělství je úspěšné a velmi dobré.

Jiří Mašek
děkan Technické fakulty České zemědělské univerzity v Praze, předseda hodnotitelské komise GRAND PRIX TECHAGRO, SILVA REGINA, BIOMASA 2018
Komise měla nevděčnou úlohu vybírat z 91 přihlášených exponátů ty, které si zaslouží ocenění. Průmysl 4.0 se překlopil i do zemědělství a máme tady Zemědělství 4.0 a Smart Technologies. Pevně věřím, že tyto technologie a stroje jednak přivedou do zemědělství mladé lidi, kterých se tam nedostává, a zároveň nám umožní produkovat dostatek potravin pro nás i pro ty, kteří si je třeba vypěstovat nemohou.

Owusu Afriyie Akoto
ministr zemědělství Ghany
Návštěva veletrhu mne ubezpečila v tom, že Češi a Ghaňané mají společné cíle, že je zde prostor pro spolupráci a investice v ghanském zemědělství. Ghana je světovým hráčem v produkci kakaa, ale je tu příležitost i v dalších komoditách, jako je například pěstování zeleniny, potřebujeme technologie pro sklizeň plodin, balení atd. Proto zde promujeme příležitosti pro privátní sektor a zveme české firmy, aby u nás investovaly. Také jsme tu hovořili s českým ministrem zemědělství o spolupráci v oblasti školství. V Brně jsem poprvé a město předčilo má očekávání, přestože jsem o něm od našich diplomatů mnoho slyšel. Věřím, že se sem vrátím nejen jako ministr, ale i jako turista.

Martin Rada
generální ředitel, Agrotec Group
Agrotec byl přítomen na všech veletrzích TECHAGRO a vidíme, jak se rozvíjí vztah - jak s výstavištěm, tak s návštěvníky. Myslím si, že jsme dnes dobrým partnerem výstaviště a výstaviště zase dobrým partnerem nám. Vidíme, kolik lidí nás tu navštíví a s jakým zájmem přichází, je to zkrátka zlomová akce jednou za dva roky. Zákazníci se přijdou podívat na novinky a co je důležité, chtějí si srovnat techniku, mohou si srovnat i týmy, které na stáncích pracují. Těším mě, že zde zákazníci jsou, že se za námi vracejí a přicházejí noví. Věřím tomu, že jsme utužili vztahy a navázali vztahy nové.

Pavel Lorek
produktový manažer, KUBOTA
Naše společnost letos rozjíždí prodej závěsné techniky na zemědělské traktory a představuje nové komunální traktory řady L1 a L2, B1, B2, takže na TECHAGRU máme příležitost ukázat novinky našim zákazníkům. Na stánek a celkově na veletrh přišlo hodně lidí, veletrh je z hlediska zaplněné plochy největší akcí na brněnském výstavišti, takže se není za co stydět ani ve srovnání s veletrhy ve Francii nebo Německu. I počasí vyšlo, co víc si ještě přát?

Michaela Šafářová
obchodní zástupce, Agrotechnika Vaněk
Patříme mezi významné prodejce zemědělské a lesní techniky v České republice a na Slovensku, i proto se na veletrhu v Brně představujeme hned na dvou místech s různým sortimentem, včetně úplné novinky - lesní nástavby na traktor Farmtrac. Za čtyři dny už můžeme říct, že jsme spokojení, protože na veletrh zavítalo hodně lidí a u nás v „lesní“ expozici se každý den střídají návštěvníci od rána do večera.

Tomáš Svoboda
vedoucí prodejny, STV ARMS
Účast na SILVA REGINA je pro nás z hlediska oslovování budoucích zákazníků důležitá, jinak bychom tady nebyli. Zejména první den přišlo hodně lidí, kteří se zajímali o celý náš sortiment – zbraně, střelivo, optiku, doplňky, značnou pozornost budily finské kulovnice SAKO a TIKKA.

Karel Dvořák
vedoucí úseku lesní techniky, Hořické strojírny
S účastí na veletrhu jsme spokojeni. U našich návštěvníků zjišťujeme reakce na novinku, nový model návěsu, který je uzpůsoben pro jízdu v lese po úzkých cestách a po výjezdu z lesa ho lze přestavět do stavu, kdy více vyhovuje provozu na asfaltových silnicích. Jsme rádi, že se na náš veletržní stánek po dvou letech opakovaně vracejí zákazníci, rádi se tu s nimi setkáváme a získáváme i náměty pro zlepšení.

Alena Hůrová
obchodní ředitelka, MOUDER
Vzhledem k zaměření veletrhů i na biomasu jsme se rozhodli přivézt do Brna německou drticí a lisovací techniku a jako zajímavost i lis a drtič polystyrenu. Zastupujeme na trhu sedm německých značek a jsme rádi, že v Brně jsou s námi naši zahraniční partneři a že TECHAGRO je vnímáno jako veletrh evropského významu. Jsme velmi spokojeni s návštěvností, která ročník od ročníku stoupá.

Petr Cankař
technický ředitel, ATMOS
Na tomto veletrhu se potkáváme s lidmi, kteří mají blízko ke dřevu. I proto zde v prvé řadě představujeme nejmodernější zplynovací kotle na dřevo, které splňují všechny podmínky programu kotlíkových dotací. Vystavujeme zde pravidelně a troufám si říct, že se jedná o nejlepší veletrh na brněnském výstavišti, přinejmenším z hlediska množství návštěvníků. Je to pro nás důležitá prezentace z hlediska koncových zákazníků.

Jan Dušák
zástupce pro ČR, SILOKING - Mayer Maschinenbau GmbH
TECHAGRO má pro nás velký přínos. Skýtají se nám nové obchodní příležitosti. Je to nejlepší způsob, jak se se svými produkty prezentovat na veřejnosti. Výstava má velmi dobrou úroveň a i v zahraničí je velmi dobře hodnocena. Je to respektovaná výstava.

Jindřich Sinkule st.
spolumajitel PetroJet Trade s.r.o
Jsme rádi, že jsme mohli prezentovat na TECHAGRO naši značku MultiBio. Výstava je skvěle organizovaná, návštěvníci jsou naší cílovou zákaznickou skupinou. S výsledky poptávky po našich produktech tady na výstavě jsme nadmíru spokojeni.

Tomáš Kopa
předseda představenstva, společnost AGRI MACHINES SE
Jako mladá firma tady vystavujeme poprvé, ale máme velkou expozici a přivezli jsme spoustu novinek. Jsme spokojeni jak s veletrhem, tak s umístěním v montované hale, protože sem chodí strašně moc lidí. Obchodně se nám daří, takže jsme na veletrhu TECHAGRO poprvé, ale určitě ne naposled.

Roman Jiráček
Key Account Manager Czech Republic & Slovakia, Trelleborg Praha, s. r. o. – Mitas a. s.
Na veletrhu TECHAGRO vystavujeme pravidelně, letos poprvé na společném stánku se značkou Mitas, protože patříme do jedné skupiny. Pro nás je tento veletrh hlavně o utužení vztahů se zákazníky, kterých sem přichází každý rok hodně. Automobilové salony skomírají, ale TECHAGRO spíše roste nebo si minimálně drží svoji úroveň. Letošní ročník veletrhu hodnotíme kladně a za dva roky jsme tady určitě znovu.

Vladimír Opatřil
jednatel společnosti AGROVO CZ s. r. o. (značka WIELTON – AGRO)
Až do srpna jsme vyprodáni, takže letošní TECHAGRO vidíme určitě dobře. Prakticky všechny vystavené stroje jsme prodali, udělali jsme tady zhruba 40 kontraktů. Podobné to bylo i před dvěma lety, takže jsme s tímto veletrhem opravdu spokojeni.

Marie Škotová
samostatná referentka, Marie Škotová, FERTISTAV CZ a. s.
Měli jsme strach, že letos přijede méně návštěvníků, protože jaro začalo pozdě a zemědělci teď musejí dohánět práce, které kvůli počasí dřív nestihli. Ale opak je pravdou, účast je nakonec neuvěřitelná. Vůbec nejvíc lidí přišlo v neděli a v úterý. Pro naši firmu byl tento veletrh velmi přínosný, hodnotíme to jako velmi úspěšný ročník.

Gabriel Zborovjan
SKH AGRO, s. r. o. (Slovensko), zástupce maďarských společností AJG a Optigép
Maďarské firmy na veletrh TECHAGRO nejezdí jen kvůli českým zákazníkům, Brno je vlastně malý Hannover a cílem je zasáhnout také návštěvníky z dalších trhů. Vracíme se sem už od roku 2004, teď je to osmá společná účast maďarských firem, což myslím hovoří samo za sebe. Naši vystavovatelé jsou s tímto veletrhem spokojeni.

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště