Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
30.3. - 3.4. 2014

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Nové cesty přísunu substrátů pro bioplynové stanice

 

Samohybný míchací krmný vůz SelfLine 1000+ 23 s vysoce výkonným překládacím šnekem pro zásobování velkých bioplynových stanic

V posledních letech jsou v oblasti bioplynu patrné nové trendy: omezené možnosti pro pěstování kukuřice vedou na mnoha místech k hromadnému využívání alternativních substrátů jako senáž a nebo GPS. Z pohledu procesní biologie a mechanické manipulace se substráty stojí provozovatelé bioplynových stanic před novými výzvami.

Současně se právě  na velkých a rozšiřujících se BPS zvětšují vzdálenosti mezi místem skladování krmiva a místem jeho vstupu do fermetoru.Toto vede ke zvýšené časové náročnosti a ztrátám krmiva usypáváním. Klasické plnění kolovým nakladačem se velice rychle dostává na hranici možností, zejména, jsou- li silážní žlaby ve větší vzdálenosti od BPS. Dalším tématem je znehodnocování krmiva a jeho ztráty v důsledku velké odběrové plochy a načechrání povrchu.

Naši experti na bioplyn vyvinuli jako doplněk výbavy pro samochod SILOKING SelfLine System 1000+ 23 vysoce výkonný překládací šnek, který bude k dispozici po zahájení výstavy AGRITECHNICA 2013.

„Samohybné míchací krmné vozy jsou z pohledu hospodárnosti a efektivnosti tou nejlepší odpovědí na aktuální požadavky velkých bioplynových stanic“, říká jednatel společnosti SILOKING Dipl. Ing. Georg Mayer. „To platí obzvlášť na kombinovaných provozech s chovem skotu a bioplynovou stanicí”.

V zadní části stroje je umístěn 8-hranný překládací šnek o průměru 500 mm. Všechny důležité části jsou vyrobeny ze známého otěruvzdorného a kyselině odolného materiálu SILONOX. Tato speciální ocel si nejlépe poradí s požadavky na složení substrátu a vysokou průchodnost. V pracovní poloze dosahuje šnek překládací výšky do 3,90 m. Zklopení do přepravní polohy probíhá rychle a bezpečně z kabiny stroje. Pro kombinované použití s krmením skotu jsou k dispozici další varianty zakládání krmiva.

Inovativní technika pro optimální přísun substrátu
Při výkonu šestiválcového turbomotoru 210 kW/286 k dosahuje fréza SILOKING obzvlášť vysoké nakládací výkonnosti. Její funkce spočívá výlučně v předávání substrátu na nakládací dopravník, takže nejsou zapotřebí zvýšené otáčky frézovacího válce. To v kombinaci se standardně otěruvzdornými noži znamená prodloužení životnosti. Fréza zanechává čistou a pevnou řeznou plochu a redukuje potenciál zahřívání krmiva.

Míchací jednotka stroje pracuje tak, aby byli do dávkovací stanice fermentoru naloženy různé substráty v perfektně homogenizovaném a načechraném stavu.

Díky podvozku se 3 nápravami probíhá přeprava substrátů bezpečně a komfortně i na veřejných komunikacích.


SILOKING

Pod produktovou značkou „SILOKING“ vyrábí společnost Mayer Maschinenbaugesellschaft mbH v hornobavorském městečku Tittmoning techniku krmení skotu „Made in Germany“. Paleta nabízených výrobků sahá od jednoduchých strojů pro odběr a zakládání krmiv Silokamm přes návěsné vertikální míchací krmné vozy do 45m³, samohybné vertikální míchací krmné vozy od 12m³ do 30m³, po stacionární míchací a dávkovací zařízení až do 80m³. Osobité místo v nabídce podniku tvoří flexibilní program pronájmu míchacích krmných vozů.

Další informace Vám poskytneme na adrese:
Mayer Maschinenbaugesellschaft mbH
Kehlsteinstr. 4 | 84529 Tittmoning | Německo
Telefon: +49(0)8683 8984-0 | Fax: +49(0)8683 8984-55 | E-Mail:mayer@siloking.com | Internet: www.siloking.com

Současně také

SILVA REGINA
jaro 2020


BIOMASA
jaro 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště