Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
30.3. - 3.4. 2014

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Mitas postavil továrnu v hodnotě miliardy korun za méně než rok

 

Nový závod společnosti Mitas na radiální zemědělské pneumatiky v Otrokovicích již vyrábí na plnou kapacitu. Ta přesahuje 42 tisíc tun pneumatik ročně. Jedná se o největší továrnu Mitas a druhý moderní závod společně s výrobní halou v americké Iowě, kterou Mitas otevřel v roce 2012. Celková investice včetně výstavby, transferu a pořízení nových technologií činí přibližně jednu miliardu korun. V nové výrobní hale v Otrokovicích Mitas produkuje pneumatiky značek Mitas, Cultor a v licenci Continental. Stavbu haly zajišťovala společnost SYNER.

„Nová továrna Mitas v Otrokovicích již vyrábí naplno. Věřím, že se nám díky této investici podaří upevnit pozici dvojky na evropském trhu v prodeji zemědělských pneumatik,“ řekl Jaroslav Čechura, generální ředitel Mitas.

„Podařilo se nám vybudovat novou výrobní halu, nejmodernější ze všech závodů Mitas, za necelých 10 měsíců. To považujeme za velký úspěch,“ uvedl Josef Křemeček, ředitel výrobního úseku Otrokovice a Zlín. „Mitas používá ty nejpokročilejší technologie, a to činí z této továrny jednu z nejmodernějších výrobních hal na zemědělské radiální pláště na světě,“ dodal.

Stavba nové továrny Mitas v Otrokovicích začala 7. srpna 2012 a již koncem května 2013 byla konstrukce výrobní haly dokončena. První pneumatika v novém závodě byla vulkanizována 2. července 2013. Za necelý rok Mitas přesunul veškerou výrobní kapacitu z původního závodu v areálu Continental Barum do nové lokality v blízkosti areálu TOMA. K rozhodnutí přesunout výrobu přispěl fakt, že v areálu Continental Barum byl Mitas v nájmu po omezenou dobu již od roku 2004, kdy převzal výrobu zemědělských pneumatik společnosti Continental.

„Do nového výrobního závodu v Otrokovicích jsme se přesunuli společně se všemi zaměstnanci. V současné době jich zde pracuje téměř 600, z velké většiny lokálních obyvatel Zlínského kraje,“ řekl Josef Křemeček. „Ve hře bylo také přesunutí výroby do Srbska. Jsme rádi, že jsme se s majiteli TOMA parku dohodli a podařilo se nám zachovat všechna pracovní místa v regionu,“ doplnil Křemeček.


Společnost MITAS a.s. z koncernu ČGS HOLDING a.s. je jedním z předních evropských výrobců zemědělských pneumatik, které jsou vyráběny a prodávány po celém světě pod třemi obchodními značkami. Vlastními obchodními značkami společnosti jsou Mitas a Cultor; značka pneumatik Continental pro zemědělský segment je licencovaná. MITAS a.s. dále vyrábí a distribuuje průmyslové pneumatiky a pneumatiky pro motocykly pod značkou Mitas. MITAS a.s. vlastní tři výrobní závody v České republice, jeden v Srbsku a jeden v USA a má vlastní globální prodejní a distribuční síť.

Současně také

SILVA REGINA
jaro 2020


BIOMASA
jaro 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště