Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
30.3. - 3.4. 2014

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

KUHN CENTER CZ představuje novinky

 

KUHN LSB 1290iD

Jsme velice rádi, že Vám můžeme oznámit, že lisu na hranaté balíky LSB byla udělena stříbrná medaile za inovaci na veletrhu Agritechnica. Toto ocenění potvrzuje, že značka KUHN jde ruku v ruce s požadavky moderních zemědělců.

Model LSB 1290 iD (i-DENSITY) je rozšířením současné nabídky lisů na hranaté balíky značky KUHN a je výsledkem 30 letého výzkumu lisů na hranaté balíky. Vychází z osvědčených modelů LSB. Model LSB 1290 iD byl vyvíjen pro lisování balíků s utužením, které je vyšší až o 25 % oproti běžným lisům na hranaté balíky. Vyššího stupně slisování je dosaženo novou koncepcí lisovacího pístu, který se skládá ze dvou částí a materiál je tak během jednoho zdvihu pístu dvojnásobně stlačován. Pomocí tohoto řešení se zvýší lisovací tlak, ale nedochází ke zvyšování zatížení komponentů stroje a co je nejzajímavější neroste ani příkon lisu. Kromě této inovace prošel lis i dalšími drobnými změnami. Např. došlo k  úpravě vkládacího rotoru, čímž se zvýšila vkládací kapacita.

Tento lis lze používat k lisování klasických typů materiálu (seno, sláma, senáž atd.), ale i k lisování materiálu k energetickému využití. Samozřejmostí je volba s nebo bez řezání a dále je i k dispozici řada dalších možností výbavy na přání.

RW 1800 C

Značka KUHN je známá širokým sortimentem kvalitních baliček. Do všech pracovních podmínek nabízí optimální model s volitelnou výbavou dle přání zákazníka. Na letošním Techagru značka KUHN poprvé představí baličku s označením RW 1800 C. Jedná se o dvojsatelitní elektronicky ovládanou baličku, která celý proces balení balíků zautomatizuje. O vysoký komfort se dále stará funkce AUTOLOAD, díky které probíhá nakládání balíku zcela automaticky. To v kombinaci se dvěma satelity znamená velmi rychlý proces balení. Pomocí systému Intelliwrap si pak snadno nastavíte požadovaný počet vrstev fólie, do kterých jsou balíky zabaleny.  Funkce AUTOSWITCH umožňuje automatické přestavení z pracovní do transportní polohy - stisknutím jediného tlačítka. Na rozdíl od běžných tažených baliček nakládá balička RW 1800 C balíky v přímé linii tak, jak je odkládá lis. To znamená vyšší výkonnost, vyšší komfort a i možnost připojit baličku přímo k lisu a celý proces zautomatizovat a zefektivnit.

FC 313 F FF D

Čelní žací lišta s kondicionérem KUHN FC 313F  je v České republice dobře známý stroj, který se osvědčil svou vysokou spolehlivostí a životností. Tu zajišťuje systém jištění PROTECTDRIVE s výměnnými moduly, který chrání hnací mechanismus žací lišty před poškozením v případě nárazu na překážku. O dokonalé kopírováním terénu se stará hydropneumatické odpružení LIFT-CONTROL, které zajišťuje maximální ochranu stroje i porostu a snižuje riziko kontaminace píce hlínou a s tím související snížení kvality krmiva. Původní dva typy kondicionéru, které tvořily pryžové válce vhodné zejména na sečení vojtěšky a jetele a univerzální kondicionér s nylonovými V prsty, doplňuje nový typ kondicionéru s ocelovým cepovým kondicionérem. Tento nový typ najde uplatnění především při sečení těžké dlouhé píce nebo při sečích starší píce. Modely vybaveny touto novinkou nesou označení FC 313 D F FF a doplňují už tak rozsáhlý sortiment žacích strojů značky KUHN.

GA 9531

Nový model GA 9531 o pracovním záběru až 9,3 m patří do nové generace středových shrnovačů značky KUHN. Spolu s rostoucími požadavky na výkonnost shrnovačů rostou i průměry rotorů. S tím souvisí i nové převodovky MASTERDRIVE GIII, které byly inovovány a dnes zde je již třetí generace tohoto osvědčeného systému. Obměnou prošlo též uchycení shrnovacích ramen, které bylo zesíleno pro maximální odolnost i v nejnáročnějších provozech. I nadále jsou však hrabice orientovány do hyper-tangenciální polohy, aby bylo zajištěno dokonalé shrnování senáže, sena i slámy. Výkyvné zavěšení rotorů pro dokonalé shrnování píce se při jejich zvednutí automaticky zablokuje pro maximální bezpečnost během transportu. Kola podvozků rotorů jsou umístěna co nejblíže shrnovacím perům, pro ještě dokonalejší shrnování píce bez kontaminace hlínou. Díky nízké údržbě a hydraulickému nastavení šířky řádku jsou tyto stroje velmi komfortní pro obsluhu. Na přání lze pomocí ovládacího terminálu nastavit i pracovní výšku rotorů.

BP 30

Mulčovač BP 30 vychází z původního modelu BKE SUPER. Tento model je vhodný na mulčování trávy, úhorů, okrajů pozemků apod. Jeho rotor je osazen celkem 32 kladívky, které jsou uspořádány do spirály v 8 řadách. Toto provedení zajišťuje intenzivní nasávání materiálu a rovnoměrné rozprostření nadrcené hmoty na povrch pozemku. Ke kopírování terénu slouží opěrný válec a boční splazy. Pracovní výška je nastavitelná pro zajištění vysoké spolehlivosti i v náročném terénu. Pro letošní Techagro byl sestaven model s mechanickým stranovým posuvem až 45 cm. Tento model se vyznačuje jednoduchostí, robustností a spolehlivostí. Na přání je však k dispozici i model s hydraulickým stranovým posuvem a případně i s opěrným válcem s demontovatelnými konci.

SPV 12

Značka KUHN je celosvětově známá jako významný výrobce techniky pro podestýlání a zakládání siláže. Též je známá jako výrobce samochodných krmných míchacích vozů. S ohledem na relativně větší množství zemědělských provozů, které se v České republice zabývají intenzivním chovem skotu, bude značka KUHN prezentovat samochodný krmný míchací vůz i na letošním Techagru. Jedná se o model SPV 12 s jedním vertikálním šnekem a objemem 12 m3. Za povšimnutí stojí konstrukce těchto krmných vozů, kde je motor umístěn v zadní části stroje. Je to z důvodu odhlučnění kabiny, snadnější údržbě motoru, který je navíc chráněn před prachem od vybírací frézy, a z důvodu lepšího rozložení hmotnosti. Při plně naloženém zásobníku je 67 % hmotnosti stroje na zadní nápravě a je tak dosažena dostatečná trakce, která umožňuje nasadit samochod i v kopcovitých podmínkách v zimním počasí. Motor JOHN DEERE disponuje výkonem 102 kW (142 koní) a frézou o výkonu 65 kW (90 koní). Pro vyšší komfort je fréza vybavena automatickou regulací klesání, což zvyšuje pracovní komfort během nakládání senáže. Na přání jsou k dispozici různé kombinace volitelných výbav, aby bylo možné přizpůsobit stroj všem typům zemědělských provozů.

Performer

Kombinovaný kypřič PERFORMER je novým strojem pro zpracování půdy značky KUHN. Jedná se o univerzální nářadí, které se hodí do všech pracovních podmínek pro zajištění optimálního zpracování půdy. Skládá se ze 4 typů pracovních orgánů, které jsou vůči sobě nezávislé a lze je snadno nastavit přes ovládací terminál z kabiny traktoru. Půdu postupně zpracovávají podmítací disky, s pracovní hloubkou až 10 cm, hroty s pracovní hloubkou až 35 cm, srovnávací disky a pěchovací válec HD-Liner o průměru 700 mm. Všechny jednotky podmítacích disků, hrotů i srovnávacích disků jsou nezávisle jištěny. Díky možnosti nastavení pracovní hloubky jednotlivých orgánů je možné pracovat za všech pracovních podmínek. Další výhodou je, že jednotlivé pracovní orgány lze vyřadit z činnosti. To znamená, že zvednutím hrotů se ze stroje stává diskový podmítač a naopak zvednutím podmítacích disků se ze stroje stává radličkový kypřič. Pro podzimní zpracování půdy můžou zemědělci využít práci se zvednutým pěchovacím válcem.

Díky velké světlé výšce a velkým mezerám mezi hroty v jedné řadě je zajištěna vysoká průchodnost pro bezproblémový provoz i při větším množství rostlinných zbytků.

Řada PERFORMER  je k dispozici ve dvou provedeních 4 a 5 m. Hodí se pro traktory s výkonem až 500 koní.

Cultimer L

Osvědčené modely radličkových podmítačů CULTIMER rozšiřuje nová řada s označením CULTIMER L (z anglického slova long – dlouhý). Jedná se o polonesené provedení, což kromě snížených nároků na výkon hydrauliky traktoru a jeho dotížení umožňuje použití těžšího válce a robustnější konstrukce stroje. Nová verze CULTIMER L nabízí pracovní záběry od 4 do 6 metrů.

Pracovní nástroje řady CULTIMER L se skládají ze tří řad hrotů s možností volby různých radliček, ze srovnávacích disků a z různých typů pěchovacích válců. Základní rám má světlou výšku 85 cm, která bez rizika ucpání umožňuje práci s velkým množstvím rostlinných zbytků. Oproti předchozí verzi jsou použity dvojité pružiny umístěné horizontálně nad rámem pro jejich dokonalou ochranu. Celková jistící síla pružin je na špičce dláta zvýšena až na 780 kg. Veškeré nastavování pracovních elementů stroje, jako je hloubka, výška předních opěrných kol nebo srovnávací řada disků, se provádějí bez nutnosti použití nářadí – pouze za pomoci podložek a čepů.

Novinkou použitou u modelu CULTIMER L je nový válec HD-Liner. Díky svojí konstrukci a hmotnosti 180 kg/m dosahuje optimálního utužení zpracované půdy.

Díky širokému výběru provedení radliček se řada CULTIMER L hodí jak k mělké podmítce od 3 do 7 cm, tak i hlubokému prokypření půdy do hloubky až 35 cm.

VARI-LEADER

Značka KUHN představuje nové polonesené pluhy KUHN s jedním opěrným kolem pod označením VARI-LEADER. Pluh vychází z osvědčené řady Timer. Jedním z typických znaků nových pluhů je robustní rám o profilu 180 x 180 mm, který je ve tvaru Z. Značka KUHN využívá této konstrukce z důvodu snížení odstupu opěrného kola od rámu. V praxi to znamená, že při nejmenším možném záběru radlic (35 cm) přesahuje kolo za zadní radlici o pouhých 23 cm. Od záběru 40 cm je pak plně schované za poslední radlicí a s pluhem pak lze těsně orat hranice polí a oborat překážky (např. sloupy, skruže apod.). Díky stavebnicové konstrukci lze základní 6 radličný model rozšířit o 7. a 8. radlici. Předpona VARI znamená plynulou změnu pracovního záběru, a to od 35 do 55 cm na jednu radlici. Jedná se o patentovaný systém, kde je celý mechanismus změny pracovního záběru integrován uvnitř hlavního rámu a je tak dokonale chráněn před poškozením a nečistotami. Ve standardní výbavě jsou pluhy LEADER vybaveny hydraulickým non-stop jištěním NSH. I tento systém je kompletně integrován uvnitř rámu. Uvolňovací tlak lze nastavit od 600 do 1300 kg. Na přání je k dispozici systém Varibar pro nastavení uvolňovacího tlaku z kabiny traktoru a systém Maxibar pro zvýšení uvolňovacího tlaku až na 2500 kg. Na přání je i volba typu orebních těles, předradliček, zaklapovacích límců, opěrných kol atd. Pro všechny opotřebitelné díly platí vysoká kvalita a odolnost.

Striger

Nové technologie v zemědělství si vyžadují nové typy strojů. Právě z toho důvodu vyvinula značka KUHN řadu STRIGER. Tyto stroje využívají jedinečnou technologii pro pěstování řádkových kultur.

STRIGER se skládá z 5 pracovních orgánů. Jedná se o řezný disk, který otevírá půdu, o hvězdicový rozorávač, který čistí řádek od rostlinných zbytků, o dva zvlněné kotouče, které zkonsolidují stěny řádku, o hrot, který je uložen mezi zvlněnými kotouči a stará se o nakypření půdy do hloubky až 30 cm a o přítlačné kolečko, které utužuje nakypřenou půdu. Technologie spočívá v tom, že do nakypřených řádků následně přesný secí stroj zaseje pěstovanou plodinu. Při tom dojde k úspoře na zpracování půdy, jelikož se zpracovávají pouze řádky a nikoliv celá plocha. Nezpracované pásy mezi řádky pak zajišťují vysokou ochranu vůči erozi a pomáhají lepšímu hospodaření s vodou. Výsledkem jsou nižší náklady za pohonné hmoty i opotřebitelné díly při zachování vysokých výnosů. Modely STRIGER jsou k dispozici v pracovním záběru od 3 do 6 m. Dle roztečí řádků to znamená výběr mezi provedení se 3 až 12 řádky. Na přání lze během zpracování půdu zároveň aplikovat i hnojivo kombinací s dalšími stroji. Minerální hnojivo lze aplikovat v kombinaci s čelním zásobníkem nebo taženým zásobníkem hnojiva. V kombinaci s cisternou nebo kejdovačem lze aplikovat i kejdu či močku. 

TT 3500

Tažený zásobník TT 3500 byl vyvinut značkou KUHN za účelem kombinace se secími stroji nebo stroji pro řádkové zpracování půdy pro dávkování osiva nebo hnojiva. Zásobník je vzadu vybaven klasickým tříbodovým závěsem pro snadné připojení dalšího stroje. V případě kombinace s klasickým secím strojem (např. s výsevními lištami KUHN) slouží zásobník k dávkování osiva. V případě kombinace s přesnými secími stroji Planter nebo Maxima či v kombinaci se strojem pro řádkové zpracování půdy STRIGER, slouží zásobník k dávkování hnojiva. Zásobník disponuje velkým objemem 3500 litrů pro zamezení prodlev způsobených častým doplňování osiva resp. hnojiva. Elektricky poháněné výsevní ústrojí se hodí pro kombinaci se secími stroji se záběrem až 6 m. Zásobník je kompatibilní s ISOBUS systémem. Modely lze vybavit širokou výbavou na přání, např. dvojmontáží pneumatik, plnícím/vykládacím šnekem, různými typy ojí atd. Lze je tak přizpůsobit různým pracovním podmínkám. Tyto univerzální stroje se hodí pro intenzivní využití.

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště