Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2012

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Alvan Blanch – univerzální kontinuální sušárny

 

Tradiční anglický výrobce kontinuálních sušáren, firma Alvan Blanch, představí na letošním veletrhu Techagro jednoproudé univerzální sušárny určené k sušení zrnin, vojtěšky, řezané slámy, odstředěného digestátu, dřevní štěpky a mnoha dalších sypkých surovin. Navštivte expozici v Pavilonu A2, stánek č.002, ve kterém výrobce sušáren vystavuje společně se svým zástupcem pro Českou republiku a Slovensko, firmou Commercial společnost s r.o. www.commercial-pce.cz

Univerzální sušárny si poradí s většinou sypkých surovin se vstupní vlhkostí až 75%. Stébelnaté a objemové suroviny jsou do sušárny plněny pomocí kolového nakladače nebo pásového dopravníku přes násypný koš, který je opatřený rozhrnovacím zařízením pro úpravu vrstvy sušené suroviny. Zrniny se dopravují do samostatné násypky s hladinoznaky podobně jako u standardních sušáren zrnin. Vrstva suroviny se suší na štěrbinovém loži s posuvem pomocí vodícího řetězu. Nad ložem jsou umístěny čechrače pro zajištění rovnoměrného sušení suroviny. Za sušící částí následuje chladící úsek. Vyprazdňování usušených surovin je výpadem po celé šířce sušárny na dopravník.

Pro ohřev sušícího vzduchu mohou být využity různé zdroje tepla – hořáky plynové (zemní plyn, LPG, bioplyn), hořáky na LTO s přímým nebo nepřímým ohřevem, kotle na biomasu, tepelné výměníky, atd. Sušárny jsou ideální pro umístění v blízkosti bioplynových stanic, kde lze využít odpadní teplo k ohřevu sušícího vzduchu přes tepelný výměník voda-vzduch. Unikátní technické řešení se štěrbinovým ložem zajistí výkonnost sušárny i při nižších teplotách sušícího vzduchu.

Sušárny mohou být umístěny na zděný nebo betonový základ, případně na nosnou ocelovou konstrukci, vně nebo uvnitř stavebních objektů podle prostorových možností.

Jednoproudé kontinuální sušárny jsou vyráběny v širokém rozsahu velikostí a výkonností dle potřeb zákazníků. Alternativním provedením jsou dvouproudé kontinuální sušárny, které jsou rovněž plně univerzální.

Současně také

SILVA REGINA
8.-12.4. 2018


BIOMASA
8.-12.4. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště