Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2012

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

AKP představí nová ocelo-karbonová ramena pro postřikovače

 

Na letošní výstavě Techagro představí společnost AKP novou řadu ocelo-karbonových ramen pro postřikovače. Nová ramena jsou výsledkem dlouhodobého vývoje, kterým se AKP zabývá již od roku 2002. Nový typ ramen umožňuje především zlepšení ekonomiky provozu postřikovače, je ale zajímavý také větší odolností vůči korozi a vlivu chemických látek a svojí variabilitou.

Nová ocelo-karbonová ramena ve srovnání s ocelovými rameny lépe absorbují vibrace a díky své nižší hmotnosti a vyšší odolnosti umožňují vyšší rychlost stroje při aplikaci postřiku. Méně zatěžují rázy podvozek postřikovače, snadněji kopírují terén, díky nízké hmotné setrvačnosti se chovají lépe se systémy automatického vyrovnávání ramen než běžná ocelová ramena. Nezanedbatelnou výhodou je snížení celkové provozní hmotnosti stroje a tedy nižší energetická náročnost provozu postřikovače, což při stále se zvyšujících cenách nafty hraje významnou roli.

Ocelo-karbonová ramena AKP jsou k dispozici se šířkou záběru 18 až 40 metrů a lze je použít na nesených, tažených i samojízdných postřikovačích. Ramena se dodávají buď jako komplexní celek, nebo lze využít možnosti úpravy stávajících ocelových ramen a přidání karbonových sekcí. Návratnost investice do nových ocelo-karbonových ramen je díky snížení spotřeby paliva, vyšší pojezdové rychlosti a možnosti širšího záběru zpravidla 1 - 2 sezony. Ti, kteří uvažují o výměně ramen za nová, přičemž ostatní části postřikovače jsou stále v dobrém stavu, mají ideální možnost zvýšit parametry stávajícího stroje a zároveň ušetřit nemalé prostředky.

AKP představila první generaci ramen, k jejichž konstrukci byl využitý uhlík, již v roce 2002. Ramena 1. generace jsou s malými úpravami i po 10 letech stále v provozu na Příbramsku, což potvrzuje jejich kvalitní provedení a dlouhou životnost. Technologie výroby karbonových ramen byla neustále zdokonalována a nyní je k dispozici již 3. generace. Ramena se nyní vyrábí metodou strojního navíjení uhlíkových vláken, mají kruhový, proměnný průřez, který je optimální pro přenášení a zachycení sil, které na ně při práci v nerovném terénu a při vysokých rychlostech jízdy působí.

Současně také

SILVA REGINA
8.-12.4. 2018


BIOMASA
8.-12.4. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště