Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
30.3. - 3.4. 2014

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Zařízení pro ohřev sušícího vzduchu energií z bioplynové stanice

 

PROFIL EXPONÁTU
Exponát: Zařízení pro ohřev sušícího vzduchu energií z bioplynové stanice
Umístění: pav. P, st. 004
Výrobce: BEDNAR FMT s.r.o.
Vystavovatel: BEDNAR FMT s.r.o.

Stručná charakteristika exponátu

Jedná se o zařízení pro ohřev sušícího vzduchu energií z kogeneračních jednotek bioplynových stanic.

Uvedné zařízení je stavebnicové modulární koncepce, je tedy využitelné pro všechny typy kogeneračních jednotek a šachtové sesypné sušárny všech výrobců. Horkovzdušná sušárna vybavená tímto zařízením je schopna plně pokrýt svou energetickou potřebu z obnovitelného zdroje energie – bioplynu, přitom se zvýší efektivita a využití bioplynové stanice s kogenerační jednotkou,  sníží náklady na sušení plodin a omezí se emise, které by byly do ovzduší vypuštěny při spalování fosilních paliv.

Zařízení má vlastní řídící systém, propojený s řídícím systémem sušárny. Tím je zajištěn bezproblémový chod sušárny i kogenerační jednotky a zároveň je optimálně využita energie v kogenerační jednotce vyrobená.

Specifikace předností ve srovnání s konkurencí

Uvedené zařízení řeší pokrytí energetické potřeby  sušárny plně z obnovitelného zdroje energie – energií získanou z bioplynu. Konkurenční řešení využívají pouze odpadní teplo z chlazení kogenerační jednotky a vzduch dohřívají jiným zdrojem energie, pocházejícím z fosilních paliv. Zařízení je stavebnicové modulární konstrukce, takže je použitelné pro šachtové sesypné sušárny všech výrobců a lze jej doplnit i na již postavené sušárny.

Foto

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště