Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
7.-11.4. 2024

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Značka ZETOR dosáhla mezinárodního úspěchu

 

Loňský rok byl pro tradičního českého výrobce zemědělské techniky, společnost ZETOR TRACTORS a.s., přelomovým. Představil hned několik produktových novinek. K nejvýznamějším se řadí nový model CRYSTAL a také designový koncept ZETOR by Pininfarina.

Nový CRYSTAL je nejvýkonnějším traktorem z produktového portfolia značky ZETOR, a to díky šestiválcovému motoru o výkonu 144 nebo 163 koní. Nový model navíc vyniká jednoduchou obsluhou a nízkými náklady na údržbu i provoz. Představením nového traktoru došlo k rozšíření modelových řad značky ZETOR ze tří na čtyři.

„Naším cílem je neustále zvyšovat užitnou hodnotu traktorů a ZETOR CRYSTAL je toho dalším důkazem. S Crystalem jsme vyšli vstříc požadavkům našich zákazníků, a rozšířili tak naší produktovou řadu. Hlavními charakteristikami našich traktorů jsou síla, odolnost a efektivita,“ říká Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu v ZETOR TRACTORS a. s.

Klíčovou novinkou ZETORU CRYSTAL je vysoce výkonný šestiválcový motor od výrobce DEUTZ AG, vybavený 24 ventily a vstřikováním Common Rail. Robustní blok motoru tvoří kompaktní část nosné struktury traktoru, která je schopna odolávat vysokým zatížením od nesených strojů. Konstantní průběh výkonu motoru zvyšuje produktivitu a snižuje spotřebu.

CRYSTAL vloni získal řadu ocenění. Ať už to byl Zlatý klas na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích nebo „Machine des Jahres 2016“ v Hannoveru na výstavě Agritechnica. Zde se také CRYSTAL probojoval do užšího finále soutěže ve střední kategorii, ve které o výsledcích rozhodují odborní novináři přímo na veletrhu. Kromě toho získal další ocenění i v Irsku a Moldávii.

Přehled technických inovací nového Crystalu:

 • šestiválcové motory
 • systém vstřikování paliva Common Rail
 • prodloužený rozvor náprav na 2 840 mm
 • přední odpružená hnaná náprava (na přání)
 • širší rozchod kol
 • otevírací střešní okno s nastavitelnou roletou
 • dodávka čerpadla hydrauliky 85 l/min
 • hluk v kabině pouze 73 dB
 • přední kola 540/65 R 28
 • palivová nádrž 300 l + 30 l močoviny
 • moderní design kapoty
 • inovovaná přístrojová deska
 • červená kola

Designová novinka ZETOR by Pininfarina

Značka ZETOR na konci roku 2015 zaznamenala mezinárodní úspěch díky představení designového konceptu ZETOR by Pininfarina na hannoverském veletrhu Agritechnica. Designový koncept patřil mezi veliká lákadla veletrhu a o české značce informovala i taková světová média, jakými jsou BBC či Daily Mail. Média nový stroj označovala jako nejvíce „sexy traktor“, „Ferrari traktor“ nebo „nejsportovnější traktor na světě“.

Nový designový směr studia Pininfarina posouvá ZETOR k hlubšímu emocionálnímu prožitku plnému smyslnosti, dynamiky a modernosti. Myšlenkou Zetoru by Pininfarina je ztělesnit dokonalou kombinaci síly, dynamiky a emocí a zároveň zachovat užitečnost i praktičnost pracovního stroje. Cílem je designový směr aplikovat na všechny modelové řady, nejen ty stávající, ale také ty budoucí.

„Jsme velice hrdí na pozitivní ohlasy, které představení Zetoru by Pininfarina vyvolalo nejen na veletrhu Agritechnica, ale i ve světových médiích. Zaznamenaný ohlas je pro nás potvrzením, že jsme se vydali správným směrem,” říká Margaréta Víghová, ředitelka Úseku korporátní komunikace společnosti ZETOR TRACTORS a.s.

Budoucí rozvoj značky ZETOR

ZETOR TRACTORS a.s. loni představil budoucí směřování značky, jehož cílem je rozšíření modelových řad ze současných čtyř na celkových šest a obsáhnout tak výkonnostní spektrum od 50 do 200 koní.

Na konci roku značka ZETOR poodhalila, jakým projektům se aktuálně věnuje. Mimo jiné byl představen prototyp tříválcového traktoru, který se stane základem páté modelové řady. Prezentovaný prototyp disponoval tříválcovým motorem o výkonu 49 koní. Využíval mechanickou převodovku s plně synchronním řazením s osmi rychlostmi vpřed a osmi vzad a maximální rychlostí 30 km/h. Představený prototyp se od výsledného produktu může lišit v řadě technických prvků, proto bližší informace k novému stoji poskytneme až s jeho oficiálním představením. Termín představení nebyl dosud stanoven. Nové tříválcové traktory by měli najít využití zejména na malých farmách a mezi hobby farmáři.

Plánuje se i rozšíření modelové řady MAJOR, a to o dva nové produkty. Ty nabídnou farmářům čtyřválcové motory s výkonem 75,3 koní a více variant převodovek. Nové stroje budou mít vyšší provozní rychlost až 40 km/h a také vyšší zvedací sílu. Jeden ze strojů pak bude disponovat převodovkou o rozsahu 24 rychlostí vpřed a 12 rychlostí vzad, která se bude obsluhovat pomocí dvoustupňového násobiče krouticího momentu (PowerShift) a hydraulického reverzoru (PowerShuttle). Stroje budou dosahovat rychlosti 40 km/h. Avizován je i redesign ovládacích prvků v kabině.

Vzhledem k rozšiřování produktového portfolia a plánům rozvoje společnosti, klade ZETOR TRACTORS a.s. důraz i na rozšíření dealerské sítě. Pozornost věnuje západní Evropě, kde hledá nové obchodní partnery. Cílem je upevnit pozice značky na trzích, jakými jsou Německo, Francie, Velká Británie, BENELUX aj. „Naším úsilím je pozice v zahraničí posilovat a dbát o spokojenost zákazníka,“ dodává Adam Žert, ředitel Úseku prodeje a marketingu v ZETOR TRACTORS a. s.

Datum: 19.1.2016 13:45:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště