Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

VIBOX – zařízení pro chov drůbeže

 

Vývoj a výroba technologických zařízení pro chov nosnic byla započata v roce 1971 v bývalém družstvě Kovo-Jasenná. Současně s tím se rozvíjela i strojírenská výroba. V roce 1991 byla založena společnost MBD, která úspěšně pokračovala ve výrobě drůbežnických zařízení až do roku 2003, kdy tuto společnost převzala akciová společnost Vibox a.s. pokračující v rozvoji tohoto oboru výroby doposud.

Dnešní výrobní program je nepoměrně širší oproti počátkům a zahrnuje veškerá technologická zařízení spojená s chovem drůbeže.

Technické vybavení firmy je zaměřeno na zpracování plechů a v tomto ohledu jsme schopni vyrobit jednotlivé díly i kompletní zařízení podle přání a potřeb zákazníka.

Produkty

Obohacené klecové systémy (Enrich cages)
Na základě dlouholetých zkušeností s klecovými systémy vyrábíme obohacená klecová zařízení kompatibilní se směrnicí EU 1999/74 ES.  Klece zajišťují  efektivní a bezpečnou produkci vajec. A také   přirozenou volnost pohybu slepic. Mohou být v provedení jako tří až desetipatrové  Obsahují automatické odtranění trusu a sběr vajec. Systém sběru vajec je chráněn elektrickým ohradníkem proti poškození  slepicemi. Vyrábíme dva zásadní typy o šířce 1590 a 1640 mm.  Užší klec je výráběna s krmením buď portálovým vozíkem nebo řetězem.  V širším  typu je  krmení zajištěno plochým řetězem uvnitř klece. Napájecí systém je ve standardním provedení kapátkovými napáječkami.  Vybavení a rozsah klecí  mohou být upraveny podle požadavků a potřeb zákazníků. 

Voliérové systémy (aviary systems)
Zařízení jsou konstruována a instalována v souladu s potřebami zákazníka a v souladu s nařízením 834/2007/ES a prováděcím nařízením 889/2007 Sb. Jednotlivé řady voliér jsou uspořádány tak, aby vznikly uličky bez slepic a bez steliva, které slouží k inspekci. Tato kontrolní ulička usnadňuje kontrolu zdravotního stavu slepic, a zejména zajišťuje pro obsluhu pracovní podmínky obdobné jako u klecí. Drobnými úpravami lze toto zařízení využít i v biochovech.  

Odchov kuřat (pullet rearing)
Klecová technologie pro odchov kuřic od prvního dne stáří s automatickým odklizem trusu s baterií. Výška napájení je nastavitelná dle stáří kuřat. Krmení je opatřeno zábranou proti rozhrabání krmiva.

Datum: 7.12.2017 13:07:00

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště