Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Včelařská výstava na veletrhu Techagro 2014

 

Brněnští včelaři Vás zvou opět po dvou letech na již 5. ročník Včelařské výstavy, která se uskuteční jako doprovodný program trojlístku veletrhů Techagro, Animal Vetex a Silva Regina  na brněnském výstavišti ve dnech 30.3.2014 až 3.4.2014, tedy od neděle do čtvrtka. Současně si chceme připomenout 160. výročí organizovaného včelaření na Moravě. Tradice předchozích úspěšných ročníků nás zavazuje uspořádat jednu z  největších včelařských výstav ve střední Evropě. Organizace se ujal osvědčený zkušený tým z minulých výstav v čele s Markem Lingerem.

Tentokrát jsme dostali k dispozici první patro pavilonu „B“ o rozloze několika tisíc metrů výstavní plochy. S přízemím pavilonu je patro spojené eskalátory, se sousedním pavilonem „E“ tubusem v úrovni 1. podlaží. Přístup by měl být vcelku pohodlný i pro starší včelaře. Návštěvníci tak mohou s výhodou použít 4. bránu výstaviště s možností parkování osobních automobilů na venkovních placených parkovištích nebo v parkovacím domě u 4. brány. Pro autobusy bude sloužit parkovací plocha přímo v areálu za pavilony „P“ a „Z“.

Připravované exponáty mají za úkol připomenout historii včelaření a dát je do kontrastu s moderním racionálním včelařením, které návštěvník uvidí všude kolem sebe. Pro začínající včelaře nebo případné zájemce o včelaření bude nachystána služba na informačním stánku, neustále připravená podat potřebné informace o včelaření. Během výstavy máte možnost zakoupení sborníku ke 160. výročí organizovaného včelaření na Moravě, s řadou odborných i populárních článků, adresářem základních organizací na jižní Moravě nebo vzpomínek zkušených včelařů na včelaření před 40 a více lety.

Naše včelařská výstava je vždy velkou příležitostí pro naše výrobce a prodejce představit novinky v oboru včelařství. I když čas velkých včelařských vynálezů typu rozběrné dílo, medomet, vytvářejících základ racionálního včelaření, je již za námi, přesto máme možnost se zde seznámit s staronovými řešeními úlové otázky, odběru medu, získávání včelích produktů, novými technologiemi, kočovnými systémy, prostě tím, co Vás aktuálně zajímá. Ke koupi bude vše od mezerníku po kompletní vybavení malé farmy, široký sortiment včelařských potřeb, medoviny, medu, včelařské kosmetiky, výrobků z medu, medového piva. Předvelikonoční čas Vám zpestření ukázka práce našich pernikářek.

Nedílnou součástí bude opět v neděli cyklus přednášek v 1. patře sousedního pavilonu „E“, stačí přejít tubusem pár desítek metrů a ocitnete se v přednáškovém sále s kapacitou 300 sedících posluchačů. Uvádíme předběžný program přednášek, nejsou vyloučeny drobné změny, sledujte prosím svazový web.

10:00 – 11:00 Doc. V.Ptáček
Historie včelařských spolků v ČR

11:00 – 12:00 MUDr. J. Hajdušková
Praktické vyžití včelích produktů pro zdraví člověka

12:00 – 13:00 MVDr.  I. Chadima
Správná výrobní praxe a problematika falšování medu

13:00 – 14:00 Ing. A. Přidal
Varroáza

14:00 – 15:00 DiS. A. Uváčik
Racionalizace včelaření

15:00 – 16:00 MVDr. B. Pantůček
Zkušenosti veterinárního lékaře se včelaři

Nezapomněli jsme i na včelařskou mládež, připravujeme výtvarnou soutěž dětí z brněnských škol a prezentace včelařských kroužků mládeže z Brna a okolí.

Bohužel organizátoři posunuli začátek veletrhů zpět na neděli, takže během jediného víkendového dne čekáme velký zájem návštěvníků. Stalo se už dobrým zvykem pořádat autobusové zájezdy celých základních organizací na brněnskou výstavu. Pokud přijede naráz v neděli dopoledne několik tisíc návštěvníků, musíte se připravit na vytíženost všech vystavovatelů. Proto doporučujeme včelařům z bližšího okolí, oželíte-li cyklus nedělních přednášek, využijte následujících čtyř všedních dnů, kdy bude více času si vše v klidu prohlédnout a prodiskutovat s vystavovateli.

Příprava výstavy přináší každý den nové informace, proto si dovolíme po zkompletování všech podrobností s BVV je rozeslat na Vaše svazové e-mailové adresy jednotlivých základních organizací. Další aktuální informace najdete na svazovém webu www.vcelarstvi.cz. Pokud chcete prezentovat své nové nápady, zlepšováky, včelařské výrobky nebo svoji činnost ve včelařství, neváhejte a zkontaktujte níže uvedené organizátory.

Přijměte prosím ještě jednou naše srdečné pozvání do Brna ve dnech 30.3.2014 až 3.4.2014 a udělejte si čas na vrcholné včelařské setkání. Předchozí ročníky slibují, že rozhodně nebudete zklamáni.

Jménem týmu organizátorů:

Marek Linger
Tel. 777 576 687
mlinger@volny.cz   

Oldřich Veverka
Tel. 739 594 736
olda.veverka@gmail.com

Datum: 11.2.2014 12:57:00

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště