Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

V expozici LEMKEN zaujal nový kypřič Karat

 

Novinkou v expozici firmy LEMKEN je intenzivní radličkový kypřič Karat, který byl nominován na ocenění Grand Prix Techagro. LEMKEN se orientuje úzce na individuální požadavky zemědělců. Každý stroj je prověřen v praxi a pro praxi také vytvořen. Patří k mezinárodním výrobcům zemědělských strojů pro zpracování půdy, setí a ochranu rostlin a je veden šestou a sedmou generací rodiny Lemken.

„Zemědělci hospodařící v kopcovitých regionech jsou často konfrontováni s problémem, že jejich polonesený kypřič nepracuje v půdních prohlubních dostatečně hluboko a na vyvýšených místech naopak příliš hluboko. Manuální regulace představuje pro řidiče obtížný úkol, vyžadující značný cit v rukou. Firma LEMKEN tento problém u svých kypřičů Karat v poloneseném provedení, vybavených trakčním posilovačem, jednoduše odstranila pomocí středu otáčení v rámu za pracovním polem radlic a další pístnicí,“ uvedl Lubomír Klička, jednatel společnosti.

V rovinatém terénu odpovídá požadované pracovní hloubce určitá hodnota zatížení opěrných vodicích kol. Platí, že by měla být udržována na konstantní úrovni i při práci v proměnlivém profilu terénu. Při délce poloneseného provedení kypřiče Karat na úrovni zhruba osmi metrů nemohla být doposud pracovní hloubka za jízdy přes prohlubně nebo vyvýšeniny automaticky dodržována. Pokud řidič nezmění nastavení, tak kypřič v prohlubních pracuje mělčeji, zatímco na vrcholcích hlouběji, než je požadováno, traktor je nadměrně zatížen a požadavek tahového příkonu rapidně stoupne. Přídavná pístnice v rámu stroje za polem radliček nyní přes střed otáčení reguluje polohu sekce válců a vydutých talířů, takže tato kopíruje povrch terénu. Zatížení opěrných kol, nacházejících se v bezprostřední blízkosti pole radliček, a tím i hloubka záběru, je proto vždy konstantní. Systém nijak neovlivňuje fungování sériově dodávané hydraulické regulace hloubky záběru. Zbývající opěrné síly, vznikající zahlubováním radliček a působením hmotnosti stroje, jsou v plné míře přenášeny na traktor.

Nové řady polonesených pluhů Diamant 11 a 12 udávají trendy ve své třídě. Pomocí nich vylepšila společnost Lemken své osvědčené pluhy s 160 mm rámem a rozšířila tím možnosti jejich využití a nasazení. „Jsou sériově vybaveny orebními tělesy DuraMaxx, takže z jejich rozhodujících výhod profitují. Z obzvláště tvrdé oceli vyrobené plné a páskové odhrnovačky bez vrtání a děrování zaručují vysokou odolnost proti opotřebení a dlouhou životnost. Vzhledem k tomu, že nejsou šroubované, ale jednoduše připojené bez použití nářadí, lze je také měnit velmi rychle. Jednotlivé pásky odhrnovačky je možné dodat i v provedení z umělé hmoty, aby práce pluhu byla i v obzvláště lepivých půdách vždy optimální,“ konstatoval Klička. Tyto stroje mají k dispozici maximálně 9 radlic a  automatické jištění proti přetížení HYDROMATIC.

Mechanický secí stroj Saphir 7 je spolehlivý secí stroj s účinnou silou pro zemědělské podniky střední velikosti. V kombinaci s různými pracovním nářadím jako jsou rotační brány Zirkon a krátké kombinace Quarz je Saphir univerzálně použitelný. Přesné a jednoduché dávkování osiva zaručuje ostruhové kolo, bezúdržbový kardanový pohon a plynulá olejová převodovka. Množství osiva se dá precizně nastavit od 0,5 do 500 kg / ha. Plynulý chod výsevné hřídele zajišťuje vždy přesné podélné rozdělení osiva. Díky šestihranné výsevné hřídeli se zařízením pro rychlou výměnu mohou být dávkovací výsevní válečky jednoduše vyměněny, aby bylo možné optimálně vysévat různé druhy osiva.Saphir 7 je možné dostat s objemem nádrže od 650 do 1.100 litrů buď hydraulický návěsný, nebo jako Auto-Load-verze s tříbodovým závěsem.

V nabídce firmy LEMKEN jsou i kompaktní krátké diskové brány Heliodor. Ty mohou být použity jak při mělkém zpracování strniště na lehkých až středních půdách, jakož i při přípravě secího lůžka při výsevu do mulče, nebo po orbě. Heliodor je univerzální krátký diskový podmítač, který si splní své povinnosti v konvenčním hospodaření, jakož i při výsevu do mulče. Vysoká pracovní rychlost při nižší potřebě tahového příkonu předurčuje tento stroj k všestrannému využití. S pomocí stabilních listových pružin pracují disky Heliodor nepřetržitě a bez ucpávání i v kamenitých půdách. Bezúdržbová axiální kuličková ložiska na 465mm velkých, vydutých discích jsou chráněny proti vnikání prachu, vody a nečistot speciálním labyrintovým těsnicím kroužkem. Heliodor má nižší hmotnost, takže nářadí od 3 do 6 metrů pracovní šířky je možné nosit na tříbodový závěs traktoru. Polonesené verze Heliodoru od 4 do 6 metrů pracovního záběru je možno spojit s pneumatickým secí m strojem Solitaire od firmy LEMKEN. Pro velké podniky jsou k dispozici délky od 8 do 12 metrů pracovní šířky v agregaci se systémovým nosičem Gigant. Tím je zaručena příprava secího lůžka s účinnou silou.

Zajímavou je secí kombinace Compact-Solitaire. Účinnost secích kombinací získává stále větší význam v moderním zemědělství. Je však žádoucí, aby každá pracovní operace pracovala bez kompromisů s ohledem na zpětné utužení a perfektní hloubkové umístění osiva. Kromě toho musí být secí stroje univerzálně použitelné při setí do mulče, jakož i při konvenčním setí do hrubé brázdy. Velký zásobník osiva lze jednoduše naplnit a zaručuje dlouhé pracovní intervaly. Pracovní sekci s dvěma řadami ozubených vydutých disků lze hloubkově hydraulicky přestavit. Prstová smyková lišta je doporučená speciálně pro použití do hrubé brázdy. Pneumatikové válce s šípovým profilem minimalizují potřebnou tažnou sílu, zaručují dobré zpětné utužení a zajišťují jistotu při přepravě po veřejných komunikacích. Nové bezúdržbové dvoudiskové výsevní bodky OptiDisc s kopírovacím kolečkem s gumovým pláštěm jsou garancí pro práci bez ucpávání, rovnoměrné ukládání osiva a precizní hloubkové vedení i při vysokých rychlostech. Compact-Solitaire HD zvládá současně při setí i přihnojovat. Variabilně dělený zásobník pojme tak osivo, tak hnojivo.

Datum: 3.4.2014 17:45:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště