Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

V expozici Agrotec dominují stroje New Holland

 

Celkem 31 exponátů prezentuje v pavilonu V a na volných plochách společnost AGROTEC a.s. Ve své expozici vystavuje stroje z produkce New Holland, Amazone, KUHN a Pichon. Zájemce v ní upoutaly zejména traktory dvou modelových řad T6 a T7, které New Holland vyrábí ve více než 10 000 různých variantách, z nichž jde 85 procent na export.

Inovovaná řada traktorů T6, nástupce mimořádně úspěšné modelové řady T6000, se stala pojmem v poměru užitné hodnoty a ceny po celé Evropě nyní přichází se 7 modely zbrusu nových traktorů. Mají zcela nové motory z produkce FPT (Fiat Powertrain Technologies) – 4 válcové u modelů T6.120, T6.140, T6.150, T6.160, a 6 válcové T6.155, T6.165 a T6.175. Traktory T6 jsou vybavené špičkovou technologií SCR, díky které efektivně splňují limity normy Tier 4A. Kabina Horizon 360° je prostorná, tichá a mimořádně komfortní. Převodovka Electro Command a Dual Command byla navržena tak, aby přenesla výkon ve všech zemědělských aplikacích. Traktory řady T7 byly vyvinuty tak, aby poskytovaly všestrannost, bez níž se moderní zemědělská výroba neobejde. Řada nabízí správnou kombinaci výkonů a velikostí, která zajišťuje, že zvládnou práce ve velkém rozsahu činností; počínaje agregací traktoru s využitím vývodového hřídele, až po těžké tahové práce. Při vývoji modelů T7 se hlavní důraz kladl na větší výkonnost, ekonomiku provozu a jedinečný komfort obsluhy.

V expozici v pavilonu V je k vidění nová mlátička TC 5070. New Holland kompletně inovoval malé pětivytřasadlové sklízecí mlátičky řady TC5000, které nyní představují, a umožňují sklízet moderně a pohodlněji. Modely TC5060, TC5070 a TC5080 nabízejí výkon od 175 až po 258 koní. Nová řada sklízecích mlátiček završuje vývoj běžící od roku 1992. Během této doby bylo vyrobeno již 50 000 kusů mlátiček řady TC, což dokazuje jejich velkou oblibu. Modely TC5070 a TC5080 jsou vybaveny motory ECOBlue™ SCR, plnící emisní normu Tier 4A, které snižují spotřebu paliva až o 10 procent. Nová mlátička TC 5070 má novou kaskádovitou skříň, kde zrno běží po vynášecí desce, poté putuje na předsíto a teprve pak skončí na horním a dolním sítě.   Tento model sklidí za sezonu a si 250 ha zrnin a jejich denní výkon dosahuje od 10 do 20 ha.

Společnosti New Holland dodává na trh pod označením BB9090 Plus největší lis na hranolovité balíky na trhu. Rozměry balíku - šířka 120 cm, výška 130 cm, maximální délka 275 cm, balík s takovýmito rozměry představuje pro farmáře ideální způsob konzervace sena, slámy a senáže. Na 2,34 m širokém sběrači je umístěných 120 prstů na pěti lištách, díky čemu sběr širokých řádků po výkonných sklízecích mlátičkách není žádný problém. Po naplnění komory předlisovaní, nastavitelná senzorová klapka zapne podávač, který posune předlisovaný materiál do lisovací komory, čím se oproti klasické technologii zvyšuje výkon lisů a je zabezpečené rovnoměrné plnění komory a rovnoměrná hustota balíku.

Zájem zemědělců je i o sklízecí řezačky z produkce New Holland. Koncepce nových modelů FR je ryze funkční. Největší řezací buben mezi sklízecími řezačkami zaručuje nesrovnatelnou produktivitu. Systém přemístění metače Variflow uspoří výkon v oblasti dopravy pořezané plodiny, sníží provozní náklady. Systém Power Cruise automaticky přizpůsobí rychlost jízdy tak, aby bylo dosaženo maximální výkonnosti. Nové modely sklízecí řezačky FR jsou navrženy a vybaveny tak, aby splnily Vaše požadavky nejen dnes, ale i v budoucnu.

U čelních nakladačů TL bylo záměrem konstruktérů využít znalosti z řady traktorů T4 PowerStar, T5, T6 a T7, robustní konstrukci čelního nakladače New Holland TL a snadnost rychlého připojení a odpojení systému. Čelní nakladače TL je možné použít bez ohledu na to, které modely řady T5 a T6 si vyberete. Připojení a odpojení čelního nakladače řady TL je otázkou několika sekund. Joystick je plně integrovaný do sedadla v kabině a plném rozsahu ovládá nakladač. Víceúčelová, pro těžký provoz a nakládání obilí určená lopata, spolu s vidlemi na hnůj a drapákem jsou hlavním příslušenstvím čelního nakladače TL. Společnost Agrotec a.s. dodává velký výběr příslušenství konstruovaných tak, aby doplňovala nosnost čelních nakladačů New Holland. Patří k nim mnoho typů adaptérů pro zemědělské i komunální použití. Připojení nářadí je pomocí norem EURO nebo SMS tak, aby se nakladač přizpůsobil řadě existujících příslušenství a aby nový nakladač mohl pracovat se starším zařízením.

New Holland se zabývá i vinařskou technikou. Dnes pracuje na vinicích po celém světě přes 13 000 sklízečů hroznů New Holland Braud. Tento úspěch je výsledkem trvalého výzkumu a inovační filosofie, která umožňuje nabízet široké spektrum strojů odpovídajících potřebám pěstitelů vinné révy. Nová řada sklízečů hroznů Braud 9000L pro vysoké výnosy nabízí čtyři víceúčelové modely, které zvýšily náskok technologie Braud z pohledu inovace, jakosti sklizně, komfortu, výkonu a všestrannosti. Multifunkční sklízeče hroznů VL5000, BRAUD 9000L jsou ideální volbou pro vinohrady s šířkou sponu 1,8 m a více.

Agrotec a.s.  byl založen jako družstevní podnik v roce 1991, který byl  transformován na Akciovou společnost AGROTEC a.s.  Původně byla činnost zaměřena na obchod se zemědělskou technikou především z produkce New Holland, nyní se věnuje i prodeji stavební techniky.

Datum: 3.4.2014 17:00:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště