Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

TOKO AGRI a.s.: technologie pro úsporu času a nákladů při zpracování a setí systémem CLAYDON

 

Patentovaný systém CLAYDON se pravděpodobně stal nejvíce udržitelnou secí technikou pro jeden průjezd, která se prodává ve více jak 20 zemích v Evropě i ve světě. Díky široké mezinárodní poptávce po strojích CLAYDON si můžete být jistí, že je dobrá a opravdu vyzkoušena a otestována na mnoha různých typech půd a v rozličných klimatických podmínkách Velké Británie, Evropy, Austrálie a obou amerických kontinentech.

Kompletní systém CLAYDON zabere okolo 20 % času a stojí méně než 30 % ceny systému založeném na orbě. Stroje CLAYDON mají minimum pohyblivých a opotřebitelných dílů. Tak stroj vyniká maximální světlostí, díky které dochází k volnému průchodu rostlinných zbytků, zachování vysoké hodnoty a je omezena nutnost servisních prací a nákladů na opotřebitelné kovové díly. Systém CLAYDON vytváří ideální prostředí pro růst, díky kterému má každé semeno prostor pro dokonalé zakořenění, drenáž na vodu, kultivovanou, vzdušnou a lehkou půdu. Díky tomuto prostředí se zvýšily výnosy jak na obdělávaných, tak i na neobdělávaných půdách přibližně 10% ve srovnání s kompletním kultivačním systémem.

Secí stroje CLAYDON a jeho průkopnické hřeby. Vodicí hřeby lze nastavit tak, aby stimulovaly zakořenění v požadované hloubce mezi 0-15 cm pro hluboko kořenící rostliny jako je řepka olejná. Druhou radličku lze seřizovat hloubkovými koly tak, aby se semeno uložilo mělce či hluboko dle potřeby. Hloubková kola namontována uprostřed zajišťují velice přesné umístění semene, protože projíždějí na nenarušené půdě mezi řádky. Vodicí hřeby jištěné před kameny prorážejí zemi, přičemž ji nadzdvihávají, provzdušňují a zároveň vytvářejí drenážní cestu a prostor pro kořeny, které tak mohou růst do hloubky a snadno a rychleji. Robustní, jištěné secí radličky udržují přesnou a konstantní hloubku setí, procházejí půdou a kultivují ji. Vyrovnávací desky a hřeby po sobě zanechávají dokonale rovnou svrchní vrstvu, která překrývá semena v perfektně upravené půdě s drenáží a prostorem pro rozvoj kořenů. Secí stroje CLAYDON využívají výhod cíleného ukládání hnojiva do zón výsevu anebo zakořenění, čímž zaručují, že se hnojivo dostane přesně tam, kde ho rostlina potřebuje. Tak lze předejít plýtvání hnojivem a přitom jsou živiny dostupné pro mladá semena, ne pro plevel či samorosty. Hnojivo se tak lépe využije, což přispívá k úsporám. Továrna vyvinula technologii, jež umožňuje uložení hnojiva v granulích, mikrogranulích nebo v kapalném skupenství přímo do osazovaného pásu.

Datum: 14.3.2018 11:00:00

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště