Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

TECHAGRO, největší zemědělský veletrh ve střední Evropě. Proč přijít?

 

Od 8. do 12. dubna 2018 proběhne na výstavišti v Brně další ročník Mezinárodního veletrhu zemědělské techniky TECHAGRO. Souběžně se budou konat Mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. TECHAGRO je jedním z největších evropských veletrhů zemědělské techniky, brněnské výstaviště je i v letos vyprodané. Ročník 2018 dává větší prostor rostlinné výrobě, na živočišnou výrobu je zaměřen veletrh ANIMAL TECH, který se na brněnském výstavišti koná v lichých letech.

TECHAGRO i v roce 2018 potvrzuje svou pozici jedné z nejdůležitějších evropských veletržních akcí v oblasti zemědělství. Také letos přijede na brněnské výstaviště kolem osmi stovek vystavovatelů a pořadatelé očekávají přes sto tisíc návštěvníků, pro které je připravena soutěž o zahradní traktor či kulovnici. V oblasti zemědělských stojů jsou zastoupeny prakticky všechny značky působící v Evropě. Pro velký zájem vystavovatelů je postavena u pavilonu P montovaná hala. Podívejte se na seznam všech vystavovatelů a spoluvystavovatelů.

Významnou doprovodnou akcí veletrhu TECHAGRO je konference Budoucnost českého zemědělství, která proběhne 10. dubna přímo na výstavišti v Rotundě pavilonu A. Předmětem všech vystoupení jsou praktické informace zaměřené na hospodaření v době klimatické změny a provázanost zemědělství a průmyslu. Účast na konferenci je zdarma, jedinou podmínkou je registrace. Tu je možné provést buď při nákupu vstupenky nebo e-mailem, podobné informace jsou k dispozici na webu konference. Pro studenty je připraveno zvýhodněné vstupné.


Koupit vstupenku za 130 Kč


Traktory, sklízecí mlátičky, řezačky

Velmi silně jsou na veletrhu zastoupeny traktory, například český výrobce Zetor představí MAJOR v novém designu, nové modely UTILIX a HORTUS a modernizované stroje modelových řad PROXIMA a FORTERRA.. Značka Kubota přichází se stroji pro široké využití nejen v zemědělství, ale i pro údržbu prostranství v obcích. V nabídce firmy jsou traktorové sekačky několika výkonových řad, univerzální traktory nebo víceúčelová vozidla. Na expozicích dalších vystavovatelů budou vystaveny traktory značek Valtra, John Deere, New Holland, Case, Massey Fergusson, Fendt nebo Ferrari a další.

Traktor 6250R

Velmi dobře obsazeným oborem jsou na všech ročnících veletrhu TECHAGRO také sklízecí mlátičky a řezačky. Firma Agrotec přiveze na výstaviště sklízecí stroje značek New Holland a Case, řezačky New Holland se například pyšní největším řezacím bubnem na trhu. Sklízecí stroje pro malé parcely značky Sampo představí na své expozici P&L Biskupice, mezi další vystavené značky v oblasti sklízecích mlátiček a řezaček patří John Deere, Claas, Krone, Gomselmash a Fendt.

Více o traktorech a sklízecích mlátičkách


Stroje pro zpracování půdy

V oblasti půduzpracujících strojů návštěvníci uvidí stroje například značek Lemken, Opall Agri, SMS Rokycany, Farmet, Bednar, Köckerling, Pöttinger, Kverneland, G. Besson nebo Maschio Gaspardo. Další důležitou branží na veletrhu TECHAGRO jsou postřikovače, návštěvníkům se představí jak samojízdné, tak návěsné stroje – například od značek Agrio, Mazzoti, Tecnoma, Hardi, Amazone, Berthoud.

Kompaktní secí stroj Falcon Compact

Více o strojích pro zpracování půdy


Posklizňové technologie, precizní zemědělství

Posklizňové technologie jsou v roce 2018 soustředěny v pavilonu A1, budou vystaveny například technologie pro skladování a konzervaci zrnin od značek Siagra, Intabo, Agroing, JK Machinery, Farmix, Pawlica, Bühler, Interagro. Trendem současné doby je precizní zemědělství, v tomto oboru se představí například Leadingfarmers, Fons, Kleffmann, Agriprecision, Ag Info.


Grand Prix s novou kategorií

Součástí veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA je tradiční soutěž GRAND PRIX, ve které odborná komise ocení nejlepší z přihlášených exponátů. Nově se bude udělovat ocenění SOIL WATER RETENTION FRIENDLY, které dostanou exponáty zlepšující retenční schopnost půdy. Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se touto inovací chtějí zvýraznit vše, co přispěje k udržitelnému hospodaření.


Doprovodný program, program pro školy

V doprovodném programu i na expozicích lze očekávat prezentaci trendů, které současné zemědělství ovlivňují, příklad využití dronů, GPS nebo mobilních zařízení, technologií pro zadržování vody v půdě, samozřejmě prezicní zemědělství. Součástí veletrhu TECHAGRO 2018 bude velká včelařská výstava na galerii pavilonu C spojená s prodejem potřeb pro včelaře i včelích produktů. V úterý 10. dubna proběhne v rotundě konference Budoucnost českého zemědělství zaměřená mimo jiné na hospodaření v době klimatické změny. Pro školy je určen program Zemědělského svazu ČR „Zemědělství žije!“. V pavilonu C bude instalována expozice Půda - základ naší civilizace.


Soutěže pro návštěvníky

Návštěvníci veletrhů TECHAGRO, SILVA REGINA a BIOMASA mohou soutěžit o zahradní traktor Stiga Estate 5092 H nebo opakovací kulovnici HAENEL JAEGER 10. Podrobnosti k soutěži najde každý návštěvník také na vstupence. Návštěvníci mohou také hlasovat v anketě Traktor roku a vyhrát zahradní traktor John Deere.


Výhodné vstupné pro návštěvníky

Pro individuální návštěvníky je nejlepší zakoupit vstupenky na webu za 130 korun, nejvýhodnější cenu za vstup mají organizované skupiny nad 15 osob (80 korun/*osoba), které mohou navíc 12. dubna navštívit veletrh zdarma. Výstaviště je otevřeno denně od 9 do 18 hodin. V pavilonu Z na galerii bude v provozu také dětský koutek s prostorem pro přebalení a nakojení. V neděli bude otevřen od 10 do 18 hodin, od pondělí do středy od 13 do 18 hodin, ve čtvrtek od 13 do 17 hodin.

Více o vstupném a parkovném


Výhodná veletržní jízdenka

Pro návštěvníky i vystavovatele zemědělských a lesnických veletrhů budou k dispozici speciální veletržní jízdenky. Jedna přijde na 45 korun a je platná do půlnoci v den označení. Zájemci je mohou zakoupit na pokladnách při všech vstupních místech na veletrhy, tedy u hlavní brány, v pavilonech P, E a G2 a také na volné ploše Z. K dispozici budou též přímo v centru města, například na Hlavním nádraží, takže jízdenku lze využít již při cestě na výstaviště.


Výstava zvířat

Před pavilonem H bude umístěna doprovodná výstava hospodářských zvířat, letos zde návštěvníci uvidí celkem 60 kusů skotu, ovcí, koz a prasat. S touto výstavou souvisí také prezentace technologií pro živočišnou výrobu, která je umístěna v pavilonu G2.

Datum: 8.4.2018 11:20:00

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště