Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Přesný secí stroj od LEMKENU - další novinka veletrhu TECHAGRO

 

Půduzpracující stroje budou na dubnovém mezinárodním veletrhu TECHAGRO patřit mezi nejvíce zastoupené obory. Tradičním vystavovatelem i významným hráčem na českém trhu je i německý výrobce LEMKEN GmbH & Co. KG, jehož dceřinou společnost LEMKEN Czech najdete co by kamenem do Brna dohodil – v Popůvkách. Se zástupcem společnosti panem Lubomírem Kličkou jsme si povídali o historii značky, která se datuje již na staletí, ale také o novinkách, co se na letošním veletrhu představí.

Jak dlouhá je cesta značky LEMKEN od historie do současnosti a jak si v tuto chvíli firma stojí?
Společnost LEMKEN  se zabývá výrobou zemědělských strojů téměř 240 let. Patří tak k historicky nejstarším firmám ve svém oboru. Za tu dobu se firma vyvinula v silnou a prosperující společnost s důrazem na potřeby zákazníka. Dnes je v celé skupině zaměstnáno více jak 1.400 pracovníků a celkový roční obrat se pohybuje na úrovni přesahující 325 mil. Eur, čímž se řadí mezi přední výrobce v Evropě. Na dvou výrobních místech v Německu a jednom místě v Indii vyrábí LEMKEN vysoce kvalitní techniku na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin.

Co připravujete na veletrh TECHAGRO, uvidí návštěvníci nějakou novinku?
LEMKEN vystaví v Brně na vnitřní a venkovní ploše prakticky celý průřez svým výrobním portfoliem. Každý z návštevníků si u nás jistě dokáže vybrat ten správný stroj pro zvolenou technologii pracovních postupů. Co se týče novinky, v expozici naší firmy bude letos porvé vystaven přesný secí stroj Azurit se systémem ukládání osiva DeltaRow. Jedná se o ukládání osiva předsazeně vůči sobě (do sponu) do dvouřádku o vzájemné vzdálenosti 12,5 cm. (viz. foto)


O které Vámi dodávané technologie či služby je v současné době mezi zemědělci největší zájem , co nejvíce kupují menší zemědělci, co naopak velké korporace hospodařící na tisících hektarů?
Zaměřujeme se jak na malé farmáře, tak i na velké profesionální podniky nebo podniky služeb. Každý zákazník si v našem bohatém výrobním programu dokáže najít ten "svůj" správný stroj a vhodnou technologii na zpracování půdy, setí a ochranu rostlin. Mezi zemědělci jsou velmi oblíbené nesené i polonesené pluhy, diskové podmítače, radličkové kypřiče a secí kombinace s variabilní záměnou půdozpracujícího stroje před secí stroj.

 

Děkujeme za rozhovor.

Datum: 25.1.2018 14:00:00

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště