Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Podvalník WIELTON zvyšuje bezpečnost a usnadňuje práci na poli

 

Polská značka WIELTON - AGRO slaví na českém trhu úspěch. Dodavatel této techniky AGROVO CZ uzavřel na veletrhu TECHAGRO čtyřicet kontraktů a až do žní hlásí vyprodáno. Velký zájem v jeho expozici vzbudil traktorový podvalník s hydraulickými bočnicemi, který získal nominaci na Grand Prix TECHAGRO 2018.


„Běžné podvalníky se kurtnují, bočnice se stahují popruhy, ale u naší novinky se náklad hydraulicky uzavře a kurtnování není potřeba. Hlavní výhodou je tedy bezpečnost a také rychlost. Bočnice vyjedou nahoru, čímž obsluze odpadá práce a činnost na poli se zjednoduší a urychlí,“ popisuje novinku Vladimír Opatřil, jednatel společnosti AGROVO CZ s. r. o., která značku WIELTON – AGRO zastupuje na českém a slovenském trhu a pravidelně se účastní veletrhu TECHAGRO. Traktorový plošinový přívěs PRS-3S/S18 je vybaven hydraulickými bočními zábranami k zajištění nákladu kulatých nebo hranatých balíků, což výrazně urychluje svoz balíků včetně práce na poli. Nezávislá hydraulická regulace bočních zábran pravé a levé strany zajišťuje komfort při manipulaci, robustní podvozek je po celé délce odpružen a boční hrany podvalníku jsou profilově zvýšeny k zajištění stability po celé délce stroje. Jako jediný svého typu má tento traktorový plošinový přívěs evropské zkoušky a certifikaci zatížení bočnice. Bezpečnost přepravy je prověřena  při maximálním naložení 14 tun a v plné rychlosti 40 km/hod, kdy v zatáčce náklad tlačí na hydraulické zábrany bočnic. Technické provedení hydraulických bočnic je chráněno patentem.

Polský výrobce kamionových návěsů WIELTON se věnuje produkci pro zemědělství teprve osm let. Za tuto dobu uvedl na trh 42 typů strojů – návěsů, přívěsů, podvalníků a cisteren. Společný je jim důraz na kvalitu materiálů i zpracování, technickou vyspělost a širokou standardní i příplatkovou výbavu. Zájem českých a slovenských zákazníků byl znát i v expozici v pavilonu K. „Až do srpna jsme vyprodáni, takže letošní TECHAGRO vidíme určitě dobře. Prakticky všechny vystavené stroje jsme prodali, udělali jsme tady zhruba 40 kontraktů. Podobné to bylo i před dvěma lety, takže jsme s tímto veletrhem opravdu spokojeni,“ říká Vladimír Opatřil. Zájem byl letos především o stroje vyšší kubatury, o dvoustranné sklápění či tříosý podvalník.

Skupina WIELTON v současnosti zaměstnává přibližně pět tisíc osob a zvýšila podíl na evropském trhu akvizicí čtyř výrobních společností z Německa, Francie a Itálie. Právě díky akvizici francouzské společnosti Fruehauf se 100letou tradicí se na veletrhu TECHAGRO premiérově představila její cisterna. „Jde o novinku pod značkou Fruehauf, kterou WIELTON koupil a společně budeme produkovat kónické korby a kónické vany,“ vysvětlil Vladimír Opatřil.

Datum: 12.4.2018 14:15:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště