Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Každou dodávku biopaliva musí doprovázet certifikát

1.4.2014

Povinnost snižování emisí skleníkových plynů z pohonných hmot a možnosti jejího splnění využitím biopaliv byl název přednášky, která se uskutečnila v rámci doprovodného programu BIOMASS. Zákon o ochraně ovzduší zahrnuje povinnost zajistit minimální obsah biopaliv – motorové benziny a motorová nafta uváděné do volného daňového objemu na území ČR pro dopravní účely.

Zvýšení energie z obnovitelných zdrojů do roku 2020 bude obtížné

1.4.2014

Bilance výroby a hrubé spotřeby standardizovaných fosilních, biogenních a směsných pohonných hmot na trhu ČR byla náplní přednášek odborníků z Ministerstva průmyslu a obchodu. Specialisté o tom diskutovali na 2. Mezinárodním semináři s názvem Od konvenčních k moderním směsným a biogenním palivům pro dopravu, který se uskutečnil v rámci veletrhu Techagro.

Ve čtvrtek se brány veletrhu otevřou mládeži

1.4.2014

Zemědělský svaz ČR se dlouhodobě věnuje propagaci agrárního sektoru a do svého osvětového projektu „Zemědělství žije!“ zapojil také letošní veletrh TECHAGRO. Návštěvníci svazového stánku v pavilonu H mohou vybírat nejhezčí dětský obrázek na téma moderní zemědělství a výherci soutěže spolu s dětmi z brněnských škol na výstaviště zavítají ve čtvrtek 3. dubna.

Veterináři jednali o antibiotické politice

1.4.2014

Brněnské výstaviště dnes přivítalo účastníky 6. středoevropského veterinárního kongresu, který je zaměřen na antibiotickou politiku, její vize a reálný stav ve veterinární praxi. Dvoudenního kongresu se účastní zejména veterinární lékaři, ale také chovatelé, zástupci profesních svazů, vědečtí pracovníci, výrobci veterinárních léků i studenti. Mezi řečníky, kteří dnes vystoupili na dvoudenním odborném setkání v Kongresovém centru, byli také představitelé významných institucí – Koen Van Dyck z Evropské komise či Declan O´ Brien z IFAH-Europe.

Veterináři jednali o antibiotické politice

Dřevo-produkt představuje tři novinky

1.4.2014

Jednu z největších expozic na veletrhu Silva Regina a Biomass má společnost DŘEVO-PRODUKT SV Znojmo. Prezentuje v ní stroje a technologie na výrobu palivového dříví POSCH a Paldu, lesní navijáky a malé lanovky MAXWALD. Dále pro zájemce o zpracování a využití biomasy drtiče HAAS a zplynovací kotle HARGASSNER.

Dřevo-produkt představuje tři novinky

Omlazení zemědělství brání obtížný přístup k půdě

1.4.2014

Na brněnském výstavišti proběhl XVIII. sněm Společnosti mladých agrárníků České republiky, který jednal mj. o problematice podpory mladých farmářů u nás i v dalších zemích Evropské unie. Jako hosté zde vystoupili ministr zemědělství Marian Jurečka a představitelé partnerských sdružení z Maďarska a Slovenska.

Na brněnském výstavišti byla udělena včelařská vyznamenání

1.4.2014

Na včelařské výstavě, která je největší akcí svého druhu v Evropě a koná se v rámci čtyřlístku zemědělských a lesnických veletrhů, byla slavnostně udělena ocenění zasloužilým pracovníkům v tomto oboru.

První vítězové soutěže se Zemědělstvím žije!

1.4.2014

Zemědělství žije! zná první vítěze zemědělské soutěže „Moderní zemědělství očima dětí a studentů“, o dalších máte stále ještě možnost rozhodnout svým hlasováním.

První vítězové soutěže se Zemědělstvím žije!

Děti poznávají les s lesní pedagogikou

31.3.2014

K vyhledávaným expozicím na galerii pavilonu Z patří Lesní pedagogika, kde se především malí návštěvníci interaktivně seznamují s hospodařením v lesích a různorodou prací lesníka.

Děti poznávají les s lesní pedagogikou

Místo na vojně se dnes učí střílet v laserové střelnici

31.3.2014

Dříve se o zkušenost se střelbou postarala povinná vojna, nastupující generaci mladých myslivců ji nahrazuje laserová střelnice. Se zábavnou edukační pomůckou se může každý návštěvník veletrhu SILVA REGINA seznámit na galerii pavilonu Z.

Místo na vojně se dnes učí střílet v laserové střelnici

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště