Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Rehos představuje traktor s lesní úpravou

31.3.2014

Řadu novinek prezentuje na veletrhu Techagro společnost Rehos s.r.o., která byla založena v roce 1995 jako čistě český subjekt. Firma je výhradním dovozcem celého výrobního programu malotraktorů slovinského výrobce této techniky, společnosti Agromehaniky Kranj.

Rehos představuje traktor s lesní úpravou

Rekordní neděle v Brně

31.3.2014

Před dvaceti lety se konal první ročník veletrhu TECHAGRO a podle dobových zpráv ho navštívilo celkem třicet pět tisíc lidí. Letošní ročník má za sebou jediný den a expozice vystavovatelů podle údajů z turniketů přilákaly bezmála 38 000 návštěvníků.

Rekordní neděle v Brně

Vše o včelstvech i produktech na největší výstavě v Evropě

30.3.2014

Na výstavě včelařů, kterou pořádá Český svaz včelařů (ČSV), jsou k vidění zajímavé exponáty menších i větších firem, které se věnují produkci včelařských potřeb i produktů. Okresní svaz ČSV Brno-město vystavuje mimo jiné živá včelstva i s matkou označenou červenou barvou. „Ta se mění každý rok, aby bylo patrné kolik má roků, a navíc její označení slouží k tomu, aby jí chovatel neublížil,“ vysvětlil Příleský.

Vše o včelstvech i produktech na největší výstavě v Evropě

Třináctá SILVA REGINA zahájena

30.3.2014

Pavilon Z s impozantní kopulí se na pět dní proměnil v chrám lesa a přímo v jeho srdci, na centrálním pódiu, proběhlo za účasti významných hostů slavnostní zahájení veletrhu SILVA REGINA.

Třináctá SILVA REGINA zahájena

Kulatý stůl o spolupráci českých zemědělců s členskými státy Celní unie

30.3.2014

Dnes proběhl na brněnském výstavišti v rámci veletrhu TECHAGRO kulatý stůl nazvaný Celní unie – Česká republika, jehož hlavním tématem byla spolupráce se zeměmi Celní unie - Ruskem, Běloruskem a Kazachstánem v oblasti zemědělství. Vystoupili na něm zástupci institucí zúčastněných zemí, zejména Euroasijské hospodářské komise, českého ministerstva zemědělství, Agrární komory České republiky a Zemědělského svazu České republiky.

Kulatý stůl o spolupráci českých zemědělců s členskými státy Celní unie

Zemědělské veletrhy slaví 20 let

30.3.2014

V Rotundě pavilonu A byla slavnostně zahájena jedna ze tří největších zemědělských přehlídek v Evropě, která se v Brně poprvé uskutečnila právě před 20 lety. Letošní komplex mezinárodních veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA a BIOMASA je největší v dosavadní historii. Při příležitosti zahájení bylo uděleno třináct cen nejlepším exponátům a dvě ocenění předním osobnostem oboru.

Zemědělské veletrhy slaví 20 let

Novinky z produkce Farmet

30.3.2014

Řadu novinek prezentuje na veletrhu TECHAGRO ve své expozici na ploše 900 metrů čtverečních v pavilonu P společnost Farmet a.s. Tyto špičkové zemědělské stroje nejsou pouze výsledkem výzkumu a vývoje vlastních pracovníků, ale i produktem spolupráce s univerzitami a výzkumnými ústavy.

Novinky z produkce Farmet

Oceněné exponáty Grand Prix

30.3.2014

Komplex veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA a BIOMASA byl slavnostně zahájen v 10 hodin za účasti ministra zemědělství Mariána Jurečky a dalších vzácných hostů.

Oceněné exponáty Grand Prix

Obrázky malované půdou nesou vzkaz

30.3.2014

Putovní výstava dětských obrázků, instalovaná mezi stánky firem s osivem či regionálními potravinami, patří k zajímavostem v pavilonu C. Kolekce kreseb je svým způsobem výjimečná a navíc s sebou nese jasné poselství – o půdu je třeba pečovat! Obrázky vytvořili žáci šesti škol v Kraji Vysočina a použili přitom barvy, jejichž základem jsou pigmenty z místní půdy. Výstava je součástí projektu SONDAR CZ-AT, který se snaží o zvýšení povědomí a ochraně půdního fondu a poukazuje na negativní vlivy, ovlivňující její zdraví a úrodnost.

Výrobci „Regionálních potravin Jihomoravského kraje“ se společně představují

30.3.2014

V pavilonu C v prostoru Regionální agrární komory Jihomoravského kraje se představuje dvanáct výrobců, kteří reprezentují kvalitní regionální potraviny. „Jedná se především o firmy, jenž v minulosti uspěly ve dvou soutěžích, které probíhají souběžně a právě na regionální potraviny se zaměřují,“ říká Jaromír Musil, ředitel Regionální agrární komory Jihomoravského kraje. Soutěž „Zlatá chuť jižní Moravy“ má za sebou již osm ročníků a „Regionální potravina Jihomoravského kraje“ čtyři roky. Každoročně se do soutěží přihlásí v průměru čtyři desítky firem se stovkou regionálních výrobků.

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště