Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Nový design, ekopřevodovka a další inovace od ZETORU

 

Jedním z tradičních a současně předních vystavovatelů veletrhu TECHAGRO bude společnost ZETOR TRACTORS a.s.,  výrobce traktorů ZETOR. Výrobní kapacita je soustředěna v Brně-Líšni a v současnosti společnost zaměstnává cca 650 osob v Brně a dalších 100 v zahraničí. Zde je ZETOR zastoupen šesti dceřinými společnostmi (afilacemi), a to ve Velké Británii, Francii, Německu, Polsku, Severní Americe a v Indii. Z celkové produkce jde 85 % strojů na export. Vedle ČR a SK patří mezi tradiční trhy Polsko, Litva, Německo, Velká Británie, Francie anebo USA. Požádali jsme  Lukáše Krejčíře, ředitele Finančního úseku ZETOR TRACTORS a.s., aby nám prozradil, s čím výrobce červených traktorů do Brna míří a na co se mohou návštěvníci těšit.

„Rok 2018 bude v ZETORU ve znamení uvádění na trh produktových novinek a nových generací traktorů. Na TECHAGRU se návštěvníci mohou těšit na MAJOR HS, zástupce modelové řady MAJOR v novém atraktivním a jedinečném ZETOR designu, který sklízí od svého uvedení na listopadové AGRITECHNICE 2017 pozitivní mezinárodní ohlasy. K zákazníkům se první stroje dostanou v polovině letošního roku. Českou premiéru zažijí také stroje UTILIX a HORTUS, traktory s výkony od 40 do 70 koní, které najdou uplatnění v komunálních službách, v zahradnictvích, pěstitelstvích a svou práci zastanou i při drobných zemědělských pracích, v dopravě, či chovatelství. Stroje vynikají univerzálností, kterou zákazníci jistě ocení. Zapomenout nesmíme ani na modernizovanou modelovou řadu FORTERRA s eko převodovkou, která svým uživatelům přinese úsporu paliva až o 20% v závislosti na vykonávané činnosti.“

O jaké stroje je v současnosti největší zájem?  Co nejvíce kupují menší zemědělci, co naopak velké korporace hospodařící na tisících hektarů?
Traktory vyráběny v brněnském ZETORU jsou vyváženy do více než 50 zemí světa. Uplatnění a využití našich strojů je velmi různorodé a liší se trh od trhu a jejich specifik. Do struktury zemědělství v zemi promlouvá řada aspektů, jako jsou přírodní podmínky, klima a počasí, historický odkaz země, ale i politické směřování. ZETOR se těší oblibě jak na velkých farmách zaměřený na tradiční zemědělskou činnost (např. v zemích Západní Evropy, ale i také v Zambii v Africe), tak i na rodinných farmách (např. v Polsku). Obecně platí, že modelová řada PROXIMA je oblíbená u zákazníku díky své univerzálnosti a široké škále odvětví, kde se dá využívat. FORTERRA je využívána v těžších zemědělských pracích, jako je např. orba, ale i také v dopravě, při tahání břemen. Na MAJORA nedají dopustit chovatelé, kteří oceňují obratnost, sílu a rozměry stroje. A poslední CRYSTAL je dříč, o který projevují zájem farmy a farmáři hledající stroje do tradičního pěstitelství (orba, tahání těžkých agregací, apod.). Jak jsme již uvedli, UTILIX a HORTUS jsou kompaktní, univerzální traktory, který svými rozměry a výkonem najdou uplatnění v komunálních službách, zahradnictví, pěstitelství, ale také při drobných zemědělských a chovatelských pracích.

Proč by měl návštěvník zvolit právě Vaši značku?
V roce 2016 oslavila značka ZETOR 70 let od svého vzniku. Za dobu své existence prodala více než 1,3 milionu traktorů do 136 zemí světa. Zákazníkům ZETOR nabízí ideální poměr kvality a ceny produktů. Díky vlastnímu výrobnímu a vývojovému centru v Brně jsou traktory neustále inovovány, a poskytují tak zákazníkům tu nejlepší kombinaci síly a výkonu motoru, jednoduchého účelného provedení a vynikající provozní efektivity. Portfolio značky ZETOR zahrnuje šest modelových řad traktorů (UTILIX, HORTUS, MAJOR, PROXIMA, FORTERRA a CRYSTAL) s výkony od 40 do 160 koní. Do budoucna se plánuje další rozšíření modelových řad s vyššími výkony. Na veletrhu AGRITECHNICA 2017 společnost představila první modelovou řadu MAJOR v jedinečném atraktivním ZETOR designu, který bude postupně implementován na všechny stroje ZETOR. Společně s traktory společnost vyrábí a prodává samostatné motory a komponenty. V nabídce jsou mj. dvě řady čelních nakladačů ZETOR SYSTEM a originální oleje značky ZETOR. ZETOR poskytuje také služby v oblasti servisu a prodeje náhradních dílů a je schopný zajistit dodání žádaných komponentů po celém světě.

Datum: 5.2.2018 15:58:00

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště