Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Nejtěžší a nejsilnější traktor FENDT 900 Vario v expozici společnosti AGROMEX

 

Už deset let je společnost AGROMEX, s. r. o. importérem zemědělské techniky značky FENDT pro Českou republiku a zajišťuje její kompletní servis. Kromě špičkových traktorů, sklízecích strojů této značky nabízí firma prodej a servis rovněž německé značky Hawe a Fella. V roce 2011 se začala rozvíjet spolupráce s dynamickou německou společností Bruns. 

„Na letošním veletrhu Techagro jsme byli nominováni na ocenění Grand Prix Techagro za samochodný postřikovač Challenger RoGator 655 C. Tato novinka je od základu nový aplikátor. Obsluze nabízí zvýšený komfort díky inovované kabině, modernizaci stabilizačního mechanizmu ramen, hydraulickému nastavení světlé výšky, nezávislému zavěšení odpružení kol a mnoha dalším inovacím. Zvláštní pozornost si zaslouží právě přetlaková kabina stroje, díky které získal postřikovač jako vůbec první a jediný zemědělský stroj ocenění kategorie bezpečnosti čtyřmi hvězdami,“ řekl Přemysl Šedivý, jednatel AGROMEX. Je vybaven moderním naftovým motorem, což má pro uživatele hlavní přínos z hlediska provozních nákladů a vyhovění zákonným požadavkům. Tyto motory disponují technologií selektivní katalytické redukce (SCR), která má zásadní vliv na snížení emisí oxidu dusného a částic vypouštěných do ovzduší. Zároveň též přispívá k nižší spotřebě paliva. V kabině jsou zabudovány špičkové technologie. Velká 25 cm dotyková matná obrazovka s vysokým kontrastem zpřístupňuje regulaci průtoku, navádění systémem GPS a automatickou regulaci sekcí výložníku.

V expozici je k vidění nejtěžší traktor FENDT 900 Vario, který nabízí enormní tažnou sílu a výkon. Nová výrobní řada 900 Vario ve výkonovém rozsahu od 240 do 390 PS představuje silný top model 939 Vario s výkonem 390 koní. Jde o nejsilnější standardní traktor na trhu. Další superlativ nabízí značka také nejvyšší rychlostí 60 km/h. Díky velkému obutí s průměrem kol až 2,15 metrů a s povolenou hmotností až 18 tun je 939 Vario v současnosti nejsilnějším standardním traktorem, který je v oblasti zemědělství k dispozici. Během otáčení každého traktoru musí obsluha často přehmatávat, na souvrati dokonce více než dvanáctkrát. Pro tento stroj to neplatí, na multifunkční opěrce, která je přehledná, se totiž nalézají hlavní ovládací prvky, kterými se provádějí jednotlivá nastavení. Prostě si člověk dá paži na opěrku, která je individuálně nastavitelná a řídí traktor a připojené zařízení, a to vše pomocí multifunkční pojezdové páky a Vario terminálu. Během desetihodinového pracovního dne s asi 160 otočeními tak obsluha ušetří až 1920 přehmatů na volantu.

Ke špičce ve střední třídě patří traktor Fendt 500 Vario, který spojuje nejlepší myšlenky a ideály do zcela nové výrobní řady. Rozměry legendárního traktoru 500 Favorit ruku v ruce s oceněným designem dávají technickému pokroku zcela nový význam. Maximální výkon až 165 koní v kombinaci s úspornou technologií motoru SCR přináší nejvyšší efektivitu v nové výkonové třídě. A inovace velkých traktorů Fendt - jedinečná kabina VisioPlus a Variotronic - jsou nyní i v nové řadě 500 Vario. „S novým modelem 700 Vario SCR představuje Fendt zcela nový a jedinečný kompaktní traktor, který lze v nabízených inovacích jen těžko překonat. Maximální výkon až 176 kW jde ruku v ruce s vynikající univerzálností a jeho maximálním využitím v těžkých polních pracích, kultivačním použití, při přepravě materiálu nebo také při práci s čelním nakladačem. Praktickou novinkou u modelu 700 Vario SCR je panoramatická kabina VisioPlus, která představuje pro obsluhu dokonalý výhled a pohodu při práci,“ dodal Šedivý.

Určeny pro práci ve vinici jsou speciální traktory řady 200 V/F/P. Během generačního vývoje získaly na odborných výstavách četné ohodnocení za převratná technická řešení jako speciální výkyvná zadní ramena, princip vosího pasu, odpruženou nápravu apod. Zcela po právu je tato výrobní řada ověnčena titulem Speciální traktor roku 2010. Model 200 Vario se nabízí ve třech různých specifikacích: V - úzký viniční traktor, F – středně široký traktor, P – traktor určení pro nasazení ve chmelnicích a sadech. Každá aplikace žádná jedinečnou konfiguraci a příslušenství, které nabízí jen traktory Fendt.

Horkou novinkou budou nejtěžší pásové traktory MR700E, který přijde na český trh v polovině letošního roku a má výkon od 359 do 430 koní a model MT 800E o výkonu 480 až 650 koní – ten se začne prodávat na tuzemském trhu koncem roku. Oba jsou vybaveny novými motory Agco Power. Rychlost práce pásových traktorů Challenger je natolik mimořádná, že jeden z nich může nahradit několik kolových traktorů při zachování či zvýšení produktivity práce. Společnost je průkopníkem ve vývoji trakce s využitím pryžových pásů speciálně navržených pro použití v zemědělství.

Firma nabízí též pícninářský program – secí stroje, shrnovače a obraceče značky Fella.

Datum: 3.4.2014 18:00:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště