Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Moreau Agri představila nové rozmetadlo a inovované traktory

 

Česko-francouzská společnost Moreau Agri prezentuje na veletrhu Techagro v pavilonu F rozmetadlo průmyslových hnojiv Sulky Econov. Tato společnost patří k jedné z největších obchodních a servisních firem působících na území České a Slovenské republiky. Orientuje se na prodej zemědělských strojů se zaměřením na manipulaci, dopravu, traktory, setí a ochranu rostlin, zpracování půdy a krmné vozy.

Rozmetadlo Sulky Econov, které bylo nominováno na ocenění Grand Prix Techagro, má automaticky stavitelný záběr rozhozu s využitím informací o poloze GPS, a to za účelem redukce nedohnojených nebo přehnojených ploch. Jde o přesnější aplikaci hnojiva a jeho úspory. Konstrukce rozmetadel SULKY, vycházející z mnohaletého sběru dat na otočném testovacím zařízení, je pro toto více než vhodná. Úprava šířky neprobíhá změnou rychlosti otáček, nebo snad dokonce nutností změnit směr otáčení, ale pouhou změnou místa dopadu na lopatku dále nebo blíže středu. (naváděno skluzovým výpadem pod násypkou). Tzn., že je možno „sekce“ uzavírat zvenčí (v klínech) nebo zevnitř (úvratě). V kombinaci s hraničním rozmetáním TRIBORD 3Di jde o perfektní celek, který je v současné době na naprosté technologické špičce, o čemž svědčí i převzetí konceptu vývojového otočného zařízení světovou konkurencí, prvně používaného SULKY již 7 let zpět, případně přechod konkurence od hydraulických rozmetadel k konceptu ne nepodobnému SULKY řady X (dříve X 36 -44, nyní X  40 40 m , X 50 – rozhoz až 50m).

Smykem řízené nakladače společnosti GEHL patří k jedné z nejširších modelových řad na světě. Vyznačují se kompaktností, všestranností a mají vysoký výkon. Přitom jejich servis je rychlý a snadný. Společnost GEHL je již přes 40 let čelním výrobcem smykem řízených nakladačů. S motory o výkonu mezi 23,9 a 99 koňských sil a 8 různými modely GEHL nabízí kompletní škálu smykem řízených nakladačů.

V expozici jsou k vidění traktory McCormick.  Například Traktory řady X4 jsou vybaveny motory DEUTZ o zdvihovém objemu 3,6l splňující emeisní normu Tier 4i a ta za použití oxidačního katalyzátoru bez nutnosti filtru pevných částic. K dispozici jsou tři modely ve výkonu od 62,5 až 74,4 koňských sil. Palivová nádrž má kapacitu 120 litrů. V základní výbavě nalezneme čtyřstupňovou plně synchronizovanou převodovku se třístupňovou redukcí. Základních 12 převodových stupňů X4_DXbude možné doplnit o elektrohydraulickou reverzaci se systémem SMC, dvoustupňový powershift HI-LO, plazivé rychlosti, ale také o verzi převodovky 40E, díky které je možné dosáhnout rychlosti 40km/h při snížených otáčkách motoru. Přední náprava je pevná, uzávěrka předního i zadního diferenciálu je ovládána elektrohydraulicky. Hydraulický systém disponuje průtokem až 89 litrů za minutu. Zcela nová je kabina, která vyniká moderním designem a příjemným pracovním prostředí. Hmotnost traktoru je 3200 kg (bez závaží), šířka je 1750 mm a výška je podle zvolených pneumatik 2507 až 2582 mm. McCormick X6 jsou poháněny 4,5l motorem FPT doplněným o systém SCR splňující emisní normu Tier 4i ve výkonu 111 a 121 koňských sil (s navýšením 121 a 133 k).

V současnosti přichází nová řada X7, která se vyznačuje napohled novou kabinou, především nová převodovka usnadní a zefektivní práci. Má 24 převodových stupňů vpřed i vzad a skládá se ze šesti skupin a čtyř stupňů řazených pod zatížením. Jak řazení mezi skupinami, tak i reverzace je u této převodovky PRO DRIVE realizována elektrohydraulicky. Agresivitu rozjezdu traktoru je možné na stavit pomocí systému SMC. Převodovka je ovládaná elektronicky pomocí tlačítek umístěných na multifunkční loketní opěrce. Na přání ji lze vybavit plazivými rychlosti se 40 převodovými stupni vpřed i vzad. Traktory řady X 7,4 a X 7,6 jsou poháněny motory FPT. V prvním případě jde o čtyřválec přeplňovaný turbodmychadlem o zdvihovém objemu 4,5 l ve výkonech 143, 160 a 166 koní. Druhý model má motor šestiválcový o objemu 6,7 l o výkonech 165, 175 a 188 koní.

Česko-francouzská společnost Moreau Agri  byla založena v roce 1991 a prvními dováženými stroji byly samojízdné vyorávače cukrovky od francouzské firmy MOREAU, od níž je také odvozen název firmy. Postupně firma zastupovala stále více výrobců až do současné situace, kdy je generálním importérem francouzských výrobců MANITOU, MONOSEM, MATROT, BLANCHARD, GREGOIRE BESSON, SULKY, belgickou firmu JOSKIN a italské STORTI a nadnárodního výrobce traktorů ARGO TRACTOR (Landini, McCormick). Zastoupení společnosti je ve více než 20 místech po celé České Republice.

Datum: 3.4.2014 17:30:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště