Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

MIKROP ČEBÍN: pro děti zmrzlinu, pro odborníky Sil-All 4x4 a Saniblanc

 

Skupina dětí radostně stojí frontu a ochutnává točenou zmrzlinu z Opočna. Kdo by čekal takový scénář na stánku největší české firmy, která se zabývá minerálně-vitaminovou výživou zvířat? A přesto to byl obrázek z dnešního odpoledne v pavilonu A2, kdy společnost MIKROP ČEBÍN připravila pro dětské návštěvníky veletrhu sladce ledovou odměnu. „Uvědomujeme si, že mladé generaci je třeba prezentovat zemědělský stav. Myslím tím skutečnost, kdo je zemědělec, že obdělává půdu a produkuje potraviny. Je potřeba, aby lidé měli k zemědělství vztah a věděli, že potraviny se produkují na poli a ne v supermarketu,“ říká Dušan Drápal, generální ředitel akciové společnosti MIKROP ČEBÍN.


Na veletrhu TECHAGRO firma opět letos rozšířila svůj stánek a představila dva nové produkty ze současného portfolia, a to systém konzervace Sil-All 4x4 a přípravky na sanitaci stájového prostředí Saniblanc. Zatímco Sil-All 4x4 přispívá u siláže k rychlejší fermentaci a lepší konzervaci, omezuje množení nežádoucích mikroorganismů a vede k nižším ztrátám živin, a tedy i lepší chutnosti a nutriční hodnotě siláže, Saniblanc přináší účinné a ekonomické řešení hygieny ve stáji.  „Je to koncept chovu a práce ve stáji s návazností na zdravotní stav a pohodu zvířat, což je v současné době hodně skloňované téma. Přizpůsobujeme se jednak kvalitní výživě a bezpečnosti potravin, tak samozřejmě i welfare zvířat, která produkují zdravé potraviny,“ dodává Dušan Drápal.

Firma MIKROP ČEBÍN má za sebou úspěšný rok 2015 a podle vývoje prvního čtvrtletí i nadějně se rozbíhající rok 2016. Většinu, kolem 80 procent svých zákazníků má v Česku, asi 15 procent na Slovensku a 5 procent v dalších zemích. Svoje zahraniční aktivity chce dál rozvíjet, o čemž svědčí i otevření pobočky v Rumunsku na začátku letošního roku. Účast na brněnském veletrhu si Dušan Drápal pochvaluje. „Veletrh hodnotíme velmi pozitivně. Jeho úroveň se stále zvyšuje, ať už odbornou skladbou návštěvníků, doprovodným programem či nárůstem firem, které se zde chtějí prezentovat.  Význam veletrhu vidíme jak v setkání zemědělců, tak v prezentaci českého zemědělství široké veřejnosti.“

 

Datum: 7.4.2016 18:00:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště