Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Malý traktor YANMAR bude k dostání v ČR koncem roku

 

Kompaktní traktor YANMAR EG 445 s převodovkou I-HMT byl nominován na ocenění Grand Prix Techagro. V pavilonu B ho vystavuje firma YANMAR CZ s.r.o. Na trhu bude zemědělcům k dispozici koncem letošního roku, neboť právě probíhá homologizace stroje pro Českou republiku. Přesto už nyní byl o tento malý traktor na výstavišti velký zájem.

„Tento model má čtyřválcový naftový motor YANMAR 4TNV88 s přímým vstřikováním paliva ECO. Výkon motoru je 45 koní při 2800 otáčkách za minutu. Vyniká ojedinělou plynulou převodovkou I-HMT. Společnost takpoprvé představila funkční řešení této plynulé převodovky pro malé traktory,“ řekl vedoucí prodeje pro ČR společnosti Yanmar Václav Zámečník. Traktor  umožňuje uživateli stejný způsob ovládání jako převodovky hydrostatické, které jsou dosud v těchto malých traktorech považovány za nejlepší. Nový model však dosahuje účinnosti blízké mechanickým převodovkám. Díky tomu mají traktory se stejně silným motorem až o 10 procent vyšší tažnou sílu a tím i výrazně nižší spotřebu. Proto je lze použít pro těžší tažné prácče bez rizika snížení životnosti převdodvkového ústrojí. V současnosti je tato převodovka v Japonsku využívána u modelové řady YANMAR EG 300 a EG400 s výkonem 26 až 53 koní. Tento traktor bude v ČR nejmenší na trhu.

Společnost YANMAR je vedoucím světovým výrobcem malých zemědělských strojů, špičkový dieselových motorů pro zemědělské, průmyslové i námořní použití a známých stavebních strojů. Veškerá produkce jak jednotlivých komponent, tak i celých strojů je situovaná v Japonsku. Nejen díky tomu je zajištěna nejvyšší kvalita dodávaných strojů a dílů. Kromě práce na rýžových polích je tato mechanizace vhodná především na menší farmy, do malých zahradnictví, sportovních klubů nebo i menších obcí pro komunální práce. Traktory YANMAR GK jsou velmi kompaktní ale přesto výkonné stroje, oba modely o výkonu 16 a 20 koní jsou ideálními pomocníky.

Například modelová řada EF 200 nabízí hned několik typů s hydrostatickou nebo mechanickou převodovkou. Zákazník si tak může vybrat, podle toho jaký typ převodovky mu více vyhovuje vzhledem k prováděným pracem. V případě modelu s hydrostatickou převodovkou je možné dodání i stroje s kabinou. Celkem šest modelů o výkonu od 27 do 35 k jsou profesionálními stroji pro použití na farmě, ve vinici, v sadu, na zahradě, v obci. Díky této všestranosti, bohaté výbavě a maximálnímu komfortu jsou tyto stroje stejně tak vhodné do služeb ve všech zmíněných oblastech.

Datum: 3.4.2014 21:45:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště