Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Maďaři vědí, jak na sklizeň kukuřice a slunečnice

 

Maďarský národní stánek se na veletrhu TECHAGRO otevírá pravidelně již od roku 2004. Letos sídlí v pavilonu A2, sdružuje osm výrobců a najdete tady i zemědělskou techniku, která v nabídce českých producentů chybí.


„Pro maďarské firmy je prezentace na veletrhu TECHAGRO velmi důležitá. Letos zde společně vystavuje osm společností a většina z nich se vrací pravidelně. S českými zákazníky mají dlouhodobě výborné vztahy a český trh je pro ně důležitý i z důvodu geografické blízkosti,“ říká Gabriella Csiszár, projektová manažerka Maďarského národního obchodního domu, který společný stánek zaštiťuje.  

K tradičním vystavovatelům v Brně patří společnost Optigép, která vyrábí adaptéry pro sklizeň kukuřice a slunečnice a prodává je do celé Evropy, Severní Ameriky a nyní i jižní Afriky. Letos na veletrhu TECHAGRO představuje novinku, kukuřičný adaptér progresivní konstrukce. „Největší předností tohoto stroje, kterou se odlišuje od konkurence, je schopnost plynule měnit otáčky válců podle síly porostu. Kombajnista si tak operativně přizpůsobí vtahování do válců, aby maximalizoval rychlost sběru,“ vysvětluje zástupce společnosti Optigép Gabriel Zborovjan.  Jak dodává, adaptér je vyroben z nerezavějícího materiálu a díky převodům jde o bezúdržbový stroj, který v průběhu sklizňové sezony nevyžaduje žádný zásah.  „Tuto techniku české firmy nevyrábějí, proto je o ni na českém trhu zájem. Jde o univerzální provedení adaptérů přizpůsobitelné různým kombajnům, které díky vyměnitelným adaptérům mohou být během roku maximálně využity,“ říká Gabriel Zborovjan.

Adaptéry na kukuřici a slunečnici do Brna přivezla také společnost Linamar Hungary, zatímco další tradiční vystavovatel Farmgép je známým výrobcem postřikovačů. Pozornost návštěvníků poutá také stánek vůdčí inovační firmy Güttler, která má výrobní závod v Maďarsku a v pavilonu A2 vystavuje své unikátní kvádrové válce. Pro všechny válce Güttler jsou typické jejich hranolové špičky, které intenzivně pracují v půdě: výborně drobí a opět utužují, lůžko je dole pevné, nahoře kypré a šetří vodu. Válce mají celoroční využití k urovnávání, drobení a utužení půdy před setím.

Mezi maďarskými vystavovateli je také společnost AJG s nabídkou přívěsů a návěsů. „Výroba této techniky je v České republice velmi silná, ale maďarské firmy sem nejezdí jen kvůli českým zákazníkům. Brno je vlastně malý Hannover a firma AJG tady chce oslovit spíše odběratele z dalších trhů,“ říká Gabriel Zborovjan. Na otázku, jak jsou maďarští vystavovatelé s tímto veletrhem spokojeni, odpovídá lapidárně: „Vždyť se do Brna na společný stánek vracíme už od roku 2004, což myslím hovoří samo za sebe.“

Datum: 11.4.2018 13:50:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště