Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
7.-11.4. 2024

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Leading Farmers CZ přiveze na veletrh polního robota


S precizním zemědělstvím je už dlouho spojena společnost Leading Farmers CZ, a.s. Ta již od roku 2000 zavádí v zemědělství perspektivní technologie precizního zemědělství, jejichž éra začala GPS navigacemi a autopiloty Trimble a také N-Sensory pro přesnou aplikaci dusíkatých hnojiv.

Vývoj však jde dál, a tak se společnost Leading Farmers CZ, a.s. stala první, kdo v České republice přivezl na pole první funkční autonomní robot Agrointelli Robotti, který již čtvrtým rokem pracuje na českých a moravských polích při autonomním setí cukrovky, kukuřice a řepky a při přesném plečkování. Robot Agrointelli Robotti bude jistě jedním ze středobodů výstavní expozice na veletrhu Techagro 2022.

Celá expozice na veletrhu je však hodna leadera českého precizního zemědělství a je také vytvořena s rovnocennými partnery, kterými jsou americká společnost Trimble, výrobce a dodavatel řešení precizního zemědělství v oblasti GPS navigačních systémů, autopilotů, systémů pro přesnou aplikaci přípravků a také konektivity a korekčních signálů. Dalším partnerem stánku precizního zemědělství je pak česká společnost SkyMaps, která se zabývá systémy pro variabilní aplikaci a využití dronů a satelitních dat v zemědělství.

Představením polního robotu Agrointelli a navigačních systémů Trimble však veletržní expozice Leading Farmers CZ, a.s. rozhodně nekončí. Stále vyšší požadavky na ochranu přírody a krajiny v zemědělství vedou k technologickému vývoji systémů pro přesnou variabilní aplikaci přípravků a hnojiv, a to je také nový trend v sortimentu společnosti. Mimo jiné se na veletrhu představí norský systém DAT EcoPatch, který ze stávajících postřikovačů vytvoří aplikační stroj rozeznávající plevele v obilninách a řídící tak dávku herbicidů variabilně podle jejich výskytu. Obdobným řešení je také systém magnetizace postřikové kapaliny MagGrow vhodný pro všechny postřikovače. Ten zvyšuje pokrytí rostlin postřikovou kapalinou a zároveň snížuje její úlet do okolí. Ohleduplnost pro přírodu a finanční úspory pro zemědělce jsou více než jasné. Řešení optimalizace drahých dusíkatých hnojiv pak skýtá novinka na trhu senzorů, Yara N-Sensor ALS 2, který lze propojit s rozmetadly a postřikovači, a ty tak při aplikaci hnojiv dávkují pouze přesně takovou dávku, jakou rostliny v daném místě a čase aplikace právě potřebují. Ani gram navíc! Význam pro přírodu a peněženku zemědělce opět jasný.

Ale nejen takovéto velké technologie jsou pro Leading Farmers CZ, a.s. typické. V nabídce jsou též malé elektronické přístroje pro zlepšení a efektivitu práce agronomů. Budou si moci vyzkoušet např. ruční polní NIR analyzátor GrainSense, který přímo na poli u sklízecí mlátičky určí v okamžiku vlhost zrnin a některé jejich kvalitativní parametry, jako obsah dusíku nebo olejnatost. Pro dobré zpeněžení úrody neocenitelné. Na stánku budou též k vidění kvalitní vlhkoměry zrnin od firmy Farmcomp, zemědělské meteostanice, půdní penetrometry a pH metry, vše k jednoduchému použití pěstiteli.

To vše je u společnosti Leading Farmers CZ, a.s. zajištěno silným odborným a vlastním servisním zázemím, které je součástí orientace firmy na dlouhodobou spolupráci při rozvoji prvků precizního zemědělství na jejich farmách. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Obr. 1 Agrointelli Robotti je první autonomní polní robot, který běžně pracuje v České republice (foto Ing. Václav Jirka)

 

Obr. 2 Výhodou polních robotů je to, že pracují nonstop ve dne v noci (foto Ing. Václav Jirka)

 

Obr. 3 Navigační systémy a autopiloty Trimble přivedly české zemědělství na cestu precizity (foto Trimble)

 

Obr. 4 Výhodu autopilotů Trimble je možnost instalace na stroje různých značek a výrobců (foto Ing. Václav Jirka)

 

Obr. 5 DAT EcoPatch rozeznává plevele v obilninách a řídí dle toho variabilně postřik herbicidy (foto Ing. Václav Jirka)

 

Obr. 6 Systém MagGrow vylepšuje stávající postřikovače vyšším pokrytím aplikací a snížením úletu (foto Ing. Václav Jirka)

 

Obr. 7 Nový Yara N-sensor ALS 2 dávkuje dusíkatá hnojiva podle okamžité potřeby rostlin. Šetří kapsu i přírodu (foto Yara)

 

Obr. 8 NIR analyzátor zrnin GrainSense máte s sebou přímo na poli, kde si snadno a hned změříte vlhkost a kvalitu úrody (foto GrainSense)

 

 

Datum: 10.1.2022 13:19:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště