Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Co přiváží do Brna KRONE

 

Rok 2017 byl rokem velkých zemědělských veletrhů. Byl to jednak únorový veletrh SIMA v Paříži a v listopadu se konal historicky největší veletrh zemědělské techniky AGRITECHNICA v Hannoveru. Na žádném z nich nemohla firma Maschinenfabrik Bernard KRONE GmbH&Co.KG chybět. Triádu významných evropských veletrhů se zemědělskou technikou završuje TECHAGRO 2018, které otevře svoje brány už tuto neděli, 8. dubna 2018. „Firma KRONE považuje tento veletrh za velmi významný pro podporu obchodu v České republice a na Slovensku. Svůj zájem opět vystavovat podtrhuje zakoupenou výstavní plochou 1 150 m²,“ uvedl zástupce podniku Pavel Kouřil. 

Stroj roku 2018 a další oceněné exponáty se objeví na Techagru
Společná expozice dovozců strojů KRONE se bude pyšnit několika novinkami. Firma především vystaví zástupce nové řady samojízdných sklízecích řezaček BiG X 880 s kabinou vybavenou hydraulickým zdvihem LiftCab. AGRITECHNICA přinesla tomuto unikátnímu řešení stříbrnou medaili. Titul Stroj roku 2018 pro celou novou řadu sklízecích řezaček (BiG X 680, BiG X 780 a BiG X 880) zvýraznil úspěchy Krone v Hannoveru.

Na výstavní ploše v pavilonu P se najde místo i pro zástupce nižší výkonové řady řezaček BiG X 630. Se samojízdnými řezačkami bude KRONE prezentovat moderní přístup ke sklizni kukuřice pod označením OptiMaize. Ten zahrnuje širokou nabídku jednotlivých konstrukčních celků, včetně převodovky VariLoc. Systém usnadňuje nakonfigurovat sklízecí řezačku pro sklizeň silážní kukuřice každému zákazníkovi na míru.

KRONE oslaví čtvrtou dekádu vývoje lisů
Do Brna firma přiveze další novinku v podobě dvouúčelového sběracího vozu MX 370 GL. Nebude chybět inovovaný zástupce lisů na válcové balíky Comprima v provedení kombinovaného lisu s baličkou CF155 XC. Návštěvníci určitě nepřehlédnou lis na válcové balíky Fortima 1250 MC ve výročním designu. Veletrh bude příležitostí pochlubit se a oslavit 40 let úspěšného vývoje těchto lisů. S lisy na hranolové balíky vystavíme další novinku, a to akumulační vůz BaleCollect 1230. Ten bude patřit mezi tři exponáty, které budou soutěžit o nominace, případně o hlavní cenu veletrhu Grand Prix Techaro 2018. Součástí prezentace lisů na hranové balíky bude nožová kazeta VariCut pro lisy BiG Pack, která rozšiřuje možnosti úpravy slámy při lisování. Novinky v expozici doplní tažené zavěšení čelní žací diskové lišty EC F 320 CV.

První akumulační vůz na balíky KRONE BaleCollect přináší řadu unikátních řešení
Jednou z výše uvedených novinek je první akumulační vůz na balíky KRONE BaleCollect. Vyniká především svými výbornými jízdními vlastnostmi díky unikátnímu připojení k lisu pomocí hydraulické teleskopické oji.

Na výstavě Techagro bude akumulační vůz BaleCollect 1230 integrovaný s lisem BiG Pack 1270. BaleCollect má při práci šířku 4,3 m, délku 3,2 m a vejdou se na něj až tři balíky o délce 2,7 m.

Oproti dosavadním známým akumulačním vozům má BaleCollect jedinečnou hydraulickou teleskopickou oj. V silničním módu je oj vysunutá. Kola podvozku jsou zajištěna pro přímý směr a jako druhý přívěs sleduje stopu lisu (celková délka na silnici je 3,9 m). Brzdný výkon stroje Big Pack je dimenzovaný i na přidanou hmotnost stroje BaleCollect, takže souprava se chová vzorně i na svahu a nebezpečné rozkmitání je vyloučeno.

BaleCollect vyniká nejen pohodlným ovládáním
Dokonale komfortní ovládání je umožněné díky integraci správy dat stroje BaleCollect do systému hydrauliky a elektroniky (BUS systému) lisu. Lis a akumulační vůz se tak ovládají pomocí jednoho společného terminálu.

A jak vlastně akumulační vůz funguje? Při jízdě po silnici leží sklopné boční stěny na ložném stole, přepravní šířka je přitom menší než 3 m. Akumulační vůz je tažen jako druhý přívěs za strojem Big Pack a kopíruje přesně jeho stoupu, což je velká výhoda zejména v zatáčkách nebo úzkých vjezdech na pole. Akumulační vůz BaleCollect, který je kompatibilní se standardními modely Big Pack 1290 a 1270, má konstrukční rychlost až 50 km/h.

Při práci na poli se hydraulická oj zasune, takže akumulační vůz je bezprostředně spojený s lisovacím kanálem. Po připojení k lisu se kola hydraulicky odblokují a mohou se volně otáčet. Boční stěny se hydraulicky vyklopí a BaleCollect je připraven k práci. Sklouzne-li nyní balík z lisovacího kanálu lisu Big Pack na vůz BaleCollect a sepne ukládací snímač, postará se posunovač o umístění balíku na jednu stranu. Další balík se pak posune na druhou stranu. Jakmile se na sběracím voze ocitne třetí balík, vysune vyhazovač všechny balíky z vozu na pole. Tento proces, který umožňuje různé režimy skládání, probíhá zcela automaticky. Například až 4 balíky na souvrati, tři balíky do jedné linie, nebo dva či jeden samostatně.

Dalším silným argumentem pro BaleCollect je vážicí zařízení. Akumulační vůz má spodní a horní rám, které jsou navzájem propojené čtyřmi vážicími čepy. Díky těmto senzorům zjistíme, zobrazíme a uložíme hmotnosti všech balíků, které se dostanou na vůz. Součástí systému vážení je i snímač zrychlení, který se stará o co nejvyšší přesnost vážení.

Společná expozice dovozců strojů KRONE bude v pavilonu P. Bude lákat k návštěvě nejen uvedenými novinkami, ale i svojí přívětivostí a pohostinností.

Datum: 5.4.2018 8:30:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště