Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

John Deere - od automatizace k autonomii

 

Společnost STROM Praha a.s., dodavatel traktorů a zemědělské techniky John Deere, má na TECHAGRU každoročně své místo v pavilonu P. I letos je zde najdeme a pár týdnů před veletrhem jsme vyzpovídali jejího zástupce ing. Pavla Fialu. Zajímalo nás, jaké jsou současné trendy z úhlu pohledu prodejce velké mechanizace této americké značky.

Co je podle vás současným trendem ve vývoji traktorů z hlediska technologií a z hlediska komfortu obsluhy?
Za hlavní aktuální trend považuji postupný přechod z automatizace k autonomii. Stroje pracují více a více automaticky bez zásahů obsluhy. Dále je to telematika, stroj si například sám odešle informaci, že je potřeba provést údržba. Šéf farmy dálkově do traktoru přenese aplikační mapy a na dálku může kontrolovat práci. Kabiny traktorů jsou pohodlnější, tišší, pracovní osvětlení LED výkonnější s nižší spotřebou energie, sedadla řidiče mají masážní funkce, ovládni pomocí dotykových displejů je intuitivnější. Stále větší množství nářadí se s traktorem propojí pomocí ISO Bus terminálu a automaticky se aktivuje vaše preferované nastavení funkcí traktoru pro toto nářadí.   Stroje jsou vybavené kamerami vpředu a vzadu pro větší bezpečnost a komfort.

Co nyní preferují zákazníci?
Naši zákazníci v ČR? Jejich chování je stejné jako nás všech. Ptají se, co je v akci a hledají nejlepší nabídky. Všichni se předháníme v tom, jak jsou naše stroje nejsilnější, nejúspornější, nejspolehlivější a že teď je ten nejlepší moment na jejich pořízení. Ti chytří navíc umí číst mezi řádky, jsou schopni ocenit prodejce, který jim na vše nekýve, ale nabídne opravdové řešení a ví, že důležitější než sleva je kvalitní servis, dodávky náhradních dílů a další služby, jako například náš Program garance spotřeby paliva.

Myslíte si, že současný "fenomén" nízké uhlíkové stopy s důrazem na elektropohon se v budoucnu dotkne i zemědělské techniky?
Tento tlak nemůže minout ani výrobce zemědělské techniky, ale aktuální dostupná řešení uchovávání elektrické energie jsou limitem. Takový klasický zemědělský traktor s výkonem 300koní by v současnosti potřeboval pro 8hodinovou práci 14-18 tun baterii. Proto elektrifikace, tak jak jí známe aktuálně, má využití u malých strojů, u komunální techniky ve městech, v průmyslových areálech, nebo u zahradní techniky.

Co zajímavého z hlediska trendů představíte na TECHAGRU?
Několik novinek, které si v Brně odbydou tuzemskou premiéru. Konkrétně to bude celá nová modelová řada univerzálních traktorů 6M. Z deseti modelů s výkony od 90 do 195koní představíme 3 exempláře, jeden včetně lesnické nástavby. Dále to bude zástupce velkých univerzálních traktorů řady 7R a model 8R 410, tedy nejsilnějších klasický kolový traktor John Deere. Zatím to nemáme 100% potvrzené, ale chtěli bychom prezentovat i nový čtyřpásový traktor řady 8RX.

Datum: 11.2.2020 19:55:00

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2018

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště