Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
8.-12.4. 2018

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Grand Prix pro KRONE – broušení jako o závod

 

Jednu z hlavních exponátových cen letošního veletrhu TECHAGRO získalo plně automatické brusné zařízení Speed Sharp od společnosti  Maschinenfabrik Bernard KRONE. Broušení probíhá přímo na senážním voze, což významně zvyšuje produktivitu.


Ostré nože jsou základní podmínkou čistého a snadného řezání. Zkušenosti prokázaly, že když broušení nedá moc práce a netrvá dlouho, je řidič ochoten brousit nože častěji a v kratších intervalech. Firma KRONE proto vyvinula zařízení na broušení nožů Speed Sharp, které pracuje velice rychle a bezpečně, má jednoduchou konstrukci a velice komfortní ovládání. „Největší výhodou je, že se zařízení využívá k broušení nožů přímo na senážním voze. Klasicky, bez tohoto brousicího zařízení, musí obsluha jít k vozu, vyndat nože, pokud jezdí někde daleko od dílny, musí mít ještě jednu sadu, pak je musí znovu namontovat a večer po směně nechat nože nabrousit. Se Speed Sharp pouze vyloží fůru nebo před naložením vyklopí nosník, spustí brousicí zařízení, během čtyř minut má nabroušeno a pokračuje v práci,“ popisuje přednosti novinky Pavel Kouřil, zástupce společnosti Maschinenfabrik Bernard KRONE pro ČR a SR.

Speed Sharp sestává z 24 brusných kotoučů umístěných na hydraulicky hnané hřídeli. Vyniká unikátní konstrukcí, bezpečným ovládáním a snadnou obsluhou bez fyzické a ergonomické námahy. Celý proces broušení probíhá vedle senážního vozu, díky čemuž mohou jiskry volně odletovat směrem nahoru a nepřijdou do kontaktu s hořlavými látkami pod senážním vozem. Tak je zaručeno bezpečné broušení snadno kontrolované obsluhou. Výbrus je kvalitní a rovnoměrný u všech nožů při minimálním obroušení materiálu a toto zařízení je v současné době unikátní na trhu.

„Letošní TECHAGRO se mi líbí. Náš stánek v pavilonu P se velmi podařil, je opravdu krásný, a také služby společnosti Veletrhy Brno musím pochválit. Návštěvnost je dobrá, možná o něco nižší, ale o to profesionálnější. Chodí sem lidé, které chceme oslovit, a jednání jsou krátká a obsažná. A také se obchoduje, právě včera jsme tady podepsali kontrakt,“ zhodnotil Pavel Kouřil účast na veletrhu.

 

Datum: 7.4.2016 20:15:00

Současně také

SILVA REGINA
8.-12.4. 2018


BIOMASA
8.-12.4. 2018

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště