Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

GEA Farm Technologies CZ: novinky šetří energii i práci

 

Společnost GEA Farm Technologies CZ, která pomáhá výrobcům mléka dosahovat vyšší efektivity využitím nových trendů a technologií, představuje na veletrhu v Brně několik novinek v oblasti dojící techniky. „Hlavním tahákem naší expozice je dojicí robot MIone. Zájem o něj je velký,  přestože jej vystavujeme poprvé a zatím nemá v České republice žádnou instalaci,“ říká  Josef Maňásek, jednatel, GEA Farm Technologies CZ. Za další lákadla expozice označil předchladič mléka GEA Farm Technologies, kruhovou dojírnu PerFormer a další úplnou novinku, dojicí systém Apollo.


Víceboxový systém MIone představuje řešení pro hospodárnou práci s celým stádem. Tedy i se zvířaty, které v daném okamžiku vyžadují zvláštní pozornost a je s nimi tím pádem i více práce, například jsou-li zvířata dočasně nemocná, jedná-li se o zasušené krávy, čerstvě otelené krávy, jalovice apod. Výhodou konceptu dojicího centra je, že řídí pohyb krav podle potřeby, a tím šetří i farmářův čas. 

„Dalším exponátem, o které byl na našem stánku zájem, byl předchladič mléka, díky kterému je možné ušetřit až 50 % energie při zchlazování mléka,“ říká Josef Maňásek s tím, že částečným zchlazením čerstvě nadojeného mléka před jeho vstupem do chladicího tanku lze dosáhnout překvapivě velké úspory. K tomu lze využít studniční vodu, vodu z veřejné sítě nebo případně ledovou vodu. K úspoře energie dochází i při používání plastových napájecích van,  které nevyžadují vyhřívání a v zimě nezamrzají.„V neposlední řadě návštěvníky našeho stánku zaujala kruhová dojírna PerFormer, kterou vystavujeme už podruhé. Zájem dokládá i to, že kruhových dojíren máme v České republice nainstalovaných kolem čtyřiceti,“ říká Josef Maňásek. Dojírna AutoRotor PerFormer nabízí 24 až 80 dojicích míst i široké možnosti využití. Zákazník si může vybrat vybavení a automatizaci podle svých představ, a tím minimalizovat množství vynaložené práce a počet obslužného personálu.

Úplnou novinkou je také dojicí systém Apollo, který klade důraz na prevenci výskytu mastitid,  a to prostřednictvím pečlivého nanesení kvalitního dippovacího prostředku na struky ihned po dojení.  Následně po sejmutí dojačky dochází k automatické dezinfekci dojicí soupravy včetně vyfoukání případných zbytků vzduchem, tzv. BackFlush. „I touto dezinfekcí mléčné cesty se ušetří dojičům podstatný kus práce,“ potvrzuje Josef Maňásek, zástupce firmy, která má komplexní zkušenosti v oblasti produkce mléka a jeho skladování, kejdové technologie, vybavení stáje a automatického krmení. Společnost GEA Farm Technologies CZ je součástí globálního strojírenského koncernu, který působí ve více než 60 zemích světa, má 22 výrobních závodů a  9 středisek pro výzkum a vývoj. Celosvětově zaměstnává více než 2 300 pracovníků.

Datum: 3.4.2014 16:00:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště