Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

FONS – novinky v navigacích i telematice

 

Rozhovor s Bc. Vladimírem Rozmahelem z FONS s.r.o. 

Připravujete na veletrh TECHAGRO nějakou novinku - ať již co se týče technologií či inovací ve vaší expozici? Zkrátka, na co byste návštěvníky rád pozval.
Na veletrhu budou prezentovány novinky v portfoliu navigací Topcon. Zejména menší farmáře potěší uvedení nového modelu základní řady navigací – obrazovky X23. Mimo ní budou samozřejmě k vidění všechny naše navigační modely. Dále budeme prezentovat jednotku pro vybavení postřikovačů – Topcon Apollo, pomocí níž, lze libovolný stroj přestavět na plně ISOBUS kompatibilní řešení. Návštěvníkům budeme pomocí simulátorů prezentovat veškeré funkce našich produktů. K vidění budou řešení GPS výbavy pro postřikovač (kontrola sekcí, N-senzor pro variabilní hnojení, kontrola výšky ramen), pro secí stroj i kombajn (zde včetně výnosoměru). Neméně podstatnou částí našeho stánku bude prezentace novinek v oblasti telematiky a také přenosu dat mezi jednotlivými stroji na poli.

Vrcholem naší prezentace bude venkovní plocha před Vida centrem, kde se bude možné svézt v traktoru vybaveném navigací TOPCON, váháte-li tedy kterou navigaci si vybrat, může Vám zkušební jízda v mnohém napovědět!

O které technologie či stroje je v současné době mezi zemědělci největší zájem (zejména nejprodávanější modely Vámi dodávaných GPS systémů a dalších technologií precizního zemědělství), co nejvíce kupují menší zemědělci, co naopak velké korporace hospodařící na tisících hektarů?
S rozvojem počtu autopilotů v jednotlivých provozech pozorujeme delší dobu chuť zemědělců zpracovávat data, která jsou z provozu vozidel zaznamenávána. Jedná se například o hranice jednotlivých pozemků, navigační linie a další data, například reporty o jednotlivých úkolech. Na veletrhu Techagro bude prezentována nová datová platforma firmy Topcon – plně cloudové řešení usnadní práci s daty, která se dnes zemědělcům zdají chaotická. Řešení nabídne příjemné uživatelské prostředí a díky tomu usnadní farmářům orientaci a práci s daty. Třešničkou na dortu je potom přenos dat mezi jednotlivými stroji zprostředkovaný našimi modemy, které jsou vybaveny dvěma SIM kartami pro plnou stabilitu spojení. Nově jsou naše modemy též vybaveny ethernetovým rozhraním, které umožňuje plné využití vzdálené pomoci s obsluhou stroje. Servisní technik se tak velmi snadno připojí k zákazníkovi a vidí na displeji svého zařízení to stejné co klient. Díky tomu, že může zařízení také vzdáleně ovládat, velmi se zkracuje doba řešení problému, což je jistě prospěšné pro všechny zúčastněné strany. Myslím si, že toto je skutečný trend pro precizní zemědělství, který se týká všech, malých farmářů, stejně jako velkých firem.

Co byste rád řekli v kostce o Vaší firmě - proč právě Vaše služby?
V příštím roce budeme slavit deset let ode dne, kdy jsme si ze všech oblastí využití GNSS technologií rozhodli pro zemědělskou činnost a začali jsme se tomu plně věnovat. Zakládáme si především na tom, že jsme zákazníkům schopni dodat řešení šité přímo na míru požadavkům zákazníka – zkrátka řešení bez kompromisů. Tohoto cíle se nám daří dosahovat zejména díky výborné kombinací produktů z portfolia firmy Topcon a našich vlastních produktů. Toto spojení je již na mnoha farmách v České republice nepostradatelnou součástí každodenních prací v rostlinné výrobě. Na náš stánek číslo 29 v pavilonu B bych tak závěrem pozval všechny zájemce o produkty precizního zemědělství, ať už jsou to naši stávající zákazníci, obchodní partneři a nebo lidé, kteří se chtějí dozvědět něco o tom, jak na danou problematiku nahlížíme my.

Datum: 6.3.2018 10:01:00

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště