Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Firma ALEX INDUSTRIES představila novinky v oblasti ventilačních zařízení

 

Společnost ALEX INDUSTRIES nabízí kompletní sortiment stájových technologií pro koně, skot a prasata až po automatické krmící linky, ventilační zařízení a zařízení na odkliz hnoje. Na brněnském výstavišti představuje novinku z oblasti ventilační techniky ve stájích pro prasata. „Jedná se o systém přívodu vzduchu do stáje přes přívodní distributor vzduchu, který je možné doplnit chlazením vzduchu,“ říká obchodní zástupce společnosti František Kolář.


„Máme zde i  zajímavé pračky vzduchu, které naše firma umí zabudovat přímo do odtahového komína, takže zde nemusí být centrální pračka vzduchu,“ dodává František Kolář s tím, že přichází doba, kdy se komplexní systémy řízení ventilace začnou v daleko větší míře používat i ve stájích pro skot. Průzkumy i zkušenosti ukazují, že stres z horka ovlivňuje u krav jejich aktivitu, produkci mléka a zdravotní stav. Vzniká kombinací vysokých teplot a vysoké relativní vlhkosti vzduchu. Příznaky stresu vznikají při teplotách nad 21 stupňů Celsia a relativní vlhkosti vzduchu od 60 do 80 %.

Ale nejde jen o horko. Fima má v nabídce například kanadský systém ventilačního zařízení, který je otestován i při minusových teplotách, a to až do minus třiceti stupňů Celsia. Systém dokáže ve stáji zaručit plusovou teplotu, což je velice důležité například pro dojicí roboty a další zařízení ve stáji, která jsou citlivá na nižší teploty či mráz.

Po čtyřech dnech hodnotí zástupce firmy svoji veletržní účast pozitivně. „To, co jsme od veletrhu očekávali, se splnilo, jsme spokojeni s návštěvností i s celkovým průběhem veletrhu,“ potvrzuje František Kolář.

Datum: 3.4.2014 17:30:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště