Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
11.-14.4. 2021

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Dojicí roboty BouMatic Robotics

 

Dojicí roboty od BouMaticu jsou unikátní svou konstrukcí, která se liší oproti ostatním dojicím robotům na trhu. Nasazování probíhá patentovaným systémem zezadu, mezi zadníma nohama dojnice pomocí kombinace 2D a 3D kamery. Tím je zaručená pouze minimální pravděpodobnost mechanického poškození robotického ramena, například kopnutím. Veškeré technické vybavení je v technické místnosti, která je součástí robota. Celá konstrukce je v nerezovém bloku zaručující velmi dlouhou životnost.

BouMatic Robotics nabízí dva typy robotů. MR-S1 je určen pro jednu dojnici, zatímco MR-D1 pro dvě, které stojí vedle sebe a obsluhuje je jedno robotické rameno. Dojicí robot MR-S1 obslouží až 60 dojnic za den, MR-D1 pak až 110 za den.

Identifikace může být buď ušním čipem, nebo krčním respondérem, který může zároveň i zjišťovat pohybovou aktivitu, příjem potravy, přežvykování a také určovat přesnou polohu zvířete ve stáji. Měření nádoje probíhá pro každou čtvrť, stejně tak je zjišťována i vodivost mléka a jeho barva, zda neobsahuje příměsi krve.

Po každém dojení dojde k dezinfekci struků a k očištění strukových násadců kombinací horké vody a páry. Dojící robot MR-S1 svou konstrukcí umožňuje velmi snadnou selekci bez použití jakékoliv selekční branky, kdy dojnice může opustit robota buď jednou stranu zpět do stáje, nebo druhou stranou do prostoru pro vytříděné dojnice. Nebo jeho konstrukce umožňuje dojit dvě skupiny na jednom robotu, podle uspořádání stáje. K dojicím robotům je možné přivést až čtyři druhy krmení, včetně jednoho tekutého, dále je možné pořídit systém automatického čištění podlahy nebo systém automatické výměny mléčných filtrů.

Dojící roboty od BouMaticu jsou dodávány jako celek k instalaci typu Plug & Play. Každý robot je testován před dodáním ve výrobním závodě, a je tak zaručena naprostá funkčnost po velmi jednoduché instalaci.

Na letošním TECHAGRU proběhne výstavní premiéra dojicích robotů od BouMaticu v České republice, konkrétně bude vystaven dojicí robot MR-S1.

BouMatic – dojení „šetrně, rychle a úplně“.


Dealer dojení BouMatic a dojicích robotů BouMatic Robotics v České republice:

KUPÁLA spol. s r.o.
U Popovic 618
393 01 Pelhřimov
www.kupala.cz

Tel.: 737 789 983

Datum: 26.2.2018 13:53:00

Současně také

SILVA REGINA
11. - 14.4. 2021


BIOMASA
11. - 14.4. 2021


ANIMAL TECH
11. - 14.4. 2021


NVHZ
11. - 14.4. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště