Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
3.-7.4. 2022

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Bylinky z Beskyd až do vašeho šálku

 

Návrat ke kořenům je heslo Aleny Melíškové, která ve své firmě Solertus vyrábí jako za časů našich babiček čaje, sirupy, tinktury nebo marmelády. Potřebné byliny sbírá v Beskydech nebo si je pěstuje na farmě ve Václavovicích. A právě její Bylinný čaj květový získal certifikát Regionální potravina za rok 2017. Bylinky zpracovává jednodruhové, vyrábí směsi nebo je míchá s ovocem, které taktéž sbírá na Beskydsku nebo kupuje od prověřených dodavatelů.

Oceněný čaj krásně voní, dobře chutná a má nádhernou barvu. Je vhodný při nachlazení, ale také k běžnému pití a výborný je v teplém i studeném stavu.

Stejně výborné jsou její sirupy – lípový, kotvičníkový, heřmánkový, meduňkový. V zázvorovém garantuje desetiprocentní obsah ručně lisované zázvorové šťávy, v medové třezalce stejné množství medu. V nabídce má ale „klasické“ sirupy jako bezinkový, ostružinový, červený rybíz nebo šípkový.

Zvláštní kategorií jsou její marmelády a džemy, kterých má velký výběr. A loni se svými citrusovými výrobky – které jediné mohou nést označení marmeláda – zabodovala na soutěži The World's Original Marmalade Awards. Poslala do ní čtyři vzorky a tři získaly ocenění. Jedna stříbrnou medaili - pomeranč s dýní a dvě mají bronz - pomeranč s červeným vínem a pomeranč se šípkem.

Co všechno společnost Solertus nabízí, poznají zájemci na brněnských zemědělských a lesnických veletrzích od 8. do 12. dubna. Stánek najdou v expozici Kvalitních potravin a Státního zemědělského intervenčního fondu při ministerstvu zemědělství, který je garantem titulů Regionální potravina a Klasa.

       

 

Foto: www.regionalnipotravina.cz a www.solertus.cz
Datum: 19.3.2018 8:02:00

Současně také

SILVA REGINA
3.-7.4. 2022


BIOMASA
3.-7.4. 2022

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem 2020

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště