Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
7.-11.4. 2024

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

BioAktiv CZ – Inovace ruku v ruce s tradicí a šetrností k půdě

V BioAktivu se soustředíme především na inovativní půdní a foliární výživu zemědělských plodin a na efektivní způsoby vápnění půdy,“ říká Ing. Martin Bohuněk, produktový manažer v BioAktiv CZ. Společnost, jejíž vizí je být profesionálním partnerem úspěšného a moderního zemědělce v České republice, oslavila v loňském roce deset let od svého založení. Kupředu směřuje opravdu mílovými kroky, v současnosti se jejich přípravky používají na více než 350 000 ha zemědělské půdy.

Proč právě na TECHAGRO?

"V roce 2022 čeká na zemědělce řada novinek, kvůli kterým se zúží možnosti použití účinných látek a sníží dávky NPK hnojení. Díky deseti letům zkušeností s vytvářením efektivních agrotechnik, které maximalizují výnosy a minimalizují náklady, víme, jak efektivně využít živiny. K tomu umíme kvalitu a zdraví porostů zajistit sofisitkovanou foliární výživou ověřenou zemědělskou praxí a odborným pokusnictvím. Na Techagru chceme návštěvníkům představit naše know-how a nabídnout pomoc s dosažením stabilních výnosů," říká Ing. Jan Žitný, obchodní ředitel společnosti BioAktiv CZ. 

Jak to vlastně začalo

Produkty BioAktiv jsem poznal při svých vysokoškolských studiích v Anglii. Zaujaly mě natolik, že jsem začal přemýšlet o tom, zda by měly uplatnění i v České republice. Neměl jsem ale v zemědělství u nás žádné kontakty ani zkušenosti, a proto jsem se spojil s rodinným přítelem, Milanem Zvonařem, člověkem s 20 letou praxí v oboru. Zjistili jsme, že naši zemědělci podobné produkty k dispozici nemají, a proto jsme v roce 2011 založili BioAktiv CZ s.r.o. – společnost, která do českého zemědělství přináší inovativní technologie ze světa,“ vzpomíná na začátky jeden z jednatelů společnosti BA Tomáš Dolejš a doplňuje: „Spokojený zákazník byl, je a bude základem naší firemní kultury. Proto jdeme stále kupředu a hledáme pro našich více jak 800 stálých partnerů inovativní produkty a služby.

Které produkty to jsou?

PlantAktiv používáme hlavně pro zvýšení efektivity a ziskovosti rostlinné výroby a zároveň pro poctivou péči o naši půdu. PlantAktiv stimuluje aerobní procesy v půdě a podporuje rozklad minerálních i organických hnojiv. Rostliny je pak jsou schopné lépe přijímat. Půda ošetřená PlantAktivem má i lepší strukturu díky vyššímu obsahu pórů, lépe zadržuje vodu a odolává utužení.

Granuláty AktiCalc a SuperMag zvýší pH efektivně, snadno a rychle. Díky až 100% reaktivitě, mikromletí a inovativnímu procesu granulace našich hnojiv dosáhnete rychlého zvýšení pH. Při aplikaci našich hnojiv na povrch zvyšujeme pH přirozeně v profilu 0–25 cm, kde se pohybují živiny z minerálních hnojiv a tím se zefektivní jejich příjem. Díky granulaci jsou vápence snadno aplikovatelné běžnými rozmetadly a nemusíte je po aplikaci zapravovat, což velice usnadňuje celý proces vápnění.

U řady listových hnojiv AktiFer jsme dali dohromady moderní vědecké poznatky, ověřenou zemědělskou praxi, principy udržitelného zemědělství a nejmodernější technologie výroby a vytvořili tak sofistikovaná listová hnojiva. V nich se harmonicky spojují výhody listových hnojiv a stimulátorů a efektivním způsobem se zapojí i principy integrované ochrany. To vše s důrazem na jednoduchost použití pro snadný život našich zákazníků.

Akti pH využíváme pro snížení pH vody v postřikovači v případě, že je vyšší než 5,5. Při vyšším pH se zrychluje rozklad (alkalická hydrolýza) účinných látek v pesticidech, což razantně snižuje a zkracuje jejich účinnost. Proto je potřeba vodu před smícháním s chemií okyselit.Datum: 10.1.2022 13:06:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště