Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
31.3. - 4.4. 2020

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

Austro Diesel - velký dodavatel ve střední Evropě

 

Dovozce zemědělské techniky je vnímán jako velmi prestižní organizace. Řada velkých výrobců strojů má v České republice své autorizované dovozce. Ale značka Massey Ferguson má svého dovozce mimo naše území – v Rakousku nedaleko Vídně. V městečku Schwechat funguje od roku 1982 společnost s názvem Austro Diesel. A to v roli centrály pro dovoz traktorů, teleskopických manipulátorů a sklízecích mlátiček Massey Ferguson nejen do ČR, ale i do dalších deseti států Evropy, na jejichž trzích má za stroje těchto značek zodpovědnost.


Společnost Austro Diesel má díky této široké působnosti doslova mezinárodní rozměr. Přitom její produktová paleta je jasná a přehledná. Firma zaměstnává dohromady 70 pracovníků – včetně specialistů na servisní záležitosti, kteří se pohybují v jednotlivých státech. Navštěvují obchodníky s technikou Massey Ferguson, starají se o disponibilitu náhradních dílů, logistiku a o podporu firemní politiky a další rozvoj prodejní sítě.

52 tisíc dovezených a prodaných strojů!

Firma Austro Diesel působí v Evropě ve velmi rozsáhlém regionu. Díky tomu může dosahovat i odpovídajících prodejních výsledků. Za dobu své působnosti firma prodala a stará se o celkem 50 000 traktorů a 2 000 sklízecích mlátiček, používaných v praxi!

Austro Diesel spolupracuje se sítí nezávislých obchodníků, které stroje Massey Ferguson v jednotlivých zemích prodávají. V České republice zahrnuje tato síť 14 firem. S výjimkou ČR spadá od roku 2014 do kompetence firmy Austro Diesel též značka Challenger. Prodejem stroje ale její starost nekončí. Naprostou samozřejmostí je také kvalifikovaný a zároveň včasný servis.

Jeho základem je kompletní zásoba náhradních dílů doslova při ruce - přímo v sídle firmy ve Schwechatu. Tam se nachází centrální sklad náhradních dílů, který má celkovou plochu pro logistiku 2000 m2 a skladovací plochu 10 000 metrů čtverečných. Na ní se v dvoupatrové budově nachází celkem více než 100 000 skladovacích míst.

Okamžité vyřízení téměř všech objednávek

Díky takto rozsáhlé zásobě náhradních dílů může úroveň okamžitého vyřízení objednávek (tzv. First Fill) dosahovat stěží uvěřitelných hodnot: více než 95 procent u traktorů, a u sklízecích mlátiček dokonce z více než 98 procent! V naprosté většině případů je tedy okamžitě po přijetí objednávky vyhledán konkrétní díl ve skladu, zabalen do krabice, označené nálepkou s čárovým kódem, a předán dopravní firmě. Ta se pak postará o jeho pohotové doručení do místa určení. V běžném provozu je ze skladu odesláno více než 1000 dílů každý den ve 320 balících, ale v letní sezóně je odesíláno až 600 balíků denně.

Rozvoz dílů přes noc

Pokud je náhradní díl objednán do 16 hodin, je díky rozvozu přes noc již následující den nejpozději do 7 hodin ráno u obchodníka. Austro Diesel také dbá na to, aby obchodníci v jednotlivých zemích byli vybaveni mobilním servisem, takže mohou provádět opravy přímo u zákazníků. 

Pracovníci servisu ve Schwechatu také dobře vědí, jak drahocenný je čas jejich zákazníků při práci se sklízecí mlátičkou. Proto jsou v období sklizně k zastižení sedm dnů v týdnu po dobu 24 hodin. V případě požadavku na opravu stroje mají opět možnost konkrétní díly rychle vzít ze skladu a odeslat žadateli. Náhradní díly na sklízecí mlátičky Massey Ferguson mohou být doručeny do České republiky i v sobotu a v neděli.

Sklad je rozdělen na úsek pro skladování malých dílů, a pro uložení dílů velkých – včetně například šnekových či vyprazdňovacích dopravníků sklízecích mlátiček. V malém „příručním“ a ve velkém skladě mimo hlavní budovu jsou také uloženy oleje.

Díly na MF i Challenger

Díly jsou pod elektronickou evidencí a počítač také dává návrhy na naskladnění dílů nových. To probíhá každý týden. V centrálním skladu nechybí ani komponenty na motory AGCO Power či na traktory a postřikovače Challenger včetně pásů pro podvozky Mobil-Trac. Náhradní díly s vysokou obrátkovostí jsou uloženy blízko expedice, ale firma udržuje také zásobu dílů na stroje, starší čtyřiceti let. Myslí tím i na své zákazníky z oblasti menších farmářů, jimž slouží traktory Massey Ferguson dřívějšího roku výroby.

Zákazníci spolehlivý servis na stroje Massey Ferguson a AGCO oceňují. Servisní pracovník může v případě poruchy zjistit přímo na stroji, k jaké závadě došlo, zavolat na středisko, kde má vedoucí servisu přístup do katalogu náhradních dílů. Má tak možnost konkrétní náhradní díl objednat přímo ve skladu ve Schwechatu, obratem informuje servisního pracovníka v terénu a ten může obsluze stroje sdělit, že následující den ráno přijede s potřebným náhradním dílem, stroj opraví a může se pokračovat v práci. Spolehlivá a rychlá dostupnost dílů také podporuje u zemědělců snahu o využívání originálních náhradních dílů, s nimiž pak stroj funguje tak, jak má, bez vzniku dalších závad.

Podpora prodeje i financování

Firma Austro Diesel mimo jiné poskytuje svým regionálním obchodníkům podporu v prodeji a nabízí i programy financování, ušité na míru podmínkám v jednotlivých zemích. V tzv. konfiguračním programu jsou jednotlivé náhradní díly ve skladu ve Schwechatu konfigurovány pro jednotlivé země. Ve skladu existuje specializace pro země, jako je Česká a Slovenská republika.

Směrem k high-tech značce

V české republice působí Austro Diesel od roku 1992 a od roku 1999 je tato firma zodpovědná i za obchod v ČR a na Slovensku. V roce 1992 také začaly na polích v ČR pracovat první traktory Massey Ferguson, konkrétně modely MF 3690 s výkonem motoru 140 kW/190 k. O tři roky později uvedl Massey Ferguson na trh výrazně modernizovanou řadu traktorů MF 8100 s převodovkou Dynashift.

Modely MF 8150 (132kW/180 k) a MF 8160 (147 kW/200 k) byly v ČR velice oblíbené. Přinesly výrazně více komfortu pro obsluhu a naznačily orientaci značky MF na traktory v high-tech segmentu. Již ve druhé polovině devadesátých let nabízel Massey Ferguson vlastní systémy precizního zemědělství pod souhrnným označením Field Star. Jejich základem bylo mapování výnosu zrna sklízecími mlátičkami MF 30 a MF 40 RS, na jehož základě pak bylo možné vytvořit mapy pro lokálně variabilní dávkování hnojiv. Tyto mapy uměl přečíst palubní počítač Datatronic traktorů Massey Ferguson.

Po přepracování série traktorů MF 8100 vznikla řada MF 8200 a zcela novou generací strojů pak byla řada MF 8400 s plynovkou převodovkou Dyna-VT. Mezitím se v ČR staly populární i kompaktní traktory výkonové kategorie 100 k, které jsou v současnosti nejprodávanější. V následujícím roce jejich nabídku doplní stroje nové „Globální série“, vyznačující se zjednodušenou úrovní výbavy. Ty se budou nabízet v rozpětí od 52 kW/70 k do 132 kW/180 k.

Datum: 29.1.2018 14:49:00

Současně také

SILVA REGINA
31.3. - 4.4. 2020


BIOMASA
31.3. - 4.4. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště