Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
11.-14.4. 2021

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

AGRO-partner získla Grand Prix Techagro za automatické krmení skotu

 

Hi-tech technologie, spokojení návštěvníci a získané ocenění za automatický systém krmení Lely Vector, inteligentní systém přípravy a distribuce kompletní krmné dávky skotu, který dokáže pružně reagovat na aktuální potřeby zvířat. V pravidelných intervalech automaticky přihrnuje a monitoruje množství krmiva na krmném stole bez interakce farmáře. Může být začleněn do nových i stávajících stájí a kromě výrazné úspory lidské práce se vyznačuje i nízkou spotřebou elektrické energie. Díky 24 hodinovému provozu je tak krmná dávka předkládána i 10 x denně v malých, ale čerstvých dávkách odpovídající aktuální potřebě zvířat. Systém dokáže samostatně nakládat, přesně vážit a optimálně míchat objemná krmiva, koncentráty i krmná aditiva. Systém krmí podle aktuální potřeby krav, která se může během dne i roku měnit. Nepracuje tedy v nastavených dobách, ale podle příjmu krmiva na krmném stole během dne. Zvyšuje efektivitu krmení, eliminuje lidské chyby a nepřesnosti, zvyšuje dojivost a zlepšuje zdravotní stav bachoru. Díky tomu, že systém pracuje s malým množstvím krmiva, nezabírá příliš místa a nevyžaduje velké množství energie, je tedy velmi úsporný. Díky manažerskému programu Lely T4C umožňuje několik grafických i textových výstupů jako je vztah dojivosti a příjmu sušiny nebo aktivity přežvykování, fáze laktace a příjmu sušiny.

V pavilonu B, na stánku společnosti AGRO-partner se mohli návštěvníci přesvědčit také o jedinečných vlastnostech strojů a zařízení nejen od nizozemské firmy Lely, ale také od dalších renomovaných společností.

Vystaven byl kompletní sortiment strojů na sklizeň pícnin – žací lišty Splendimo, obraceče Lotus, shrnovače Hibiscus, svinovací lisy Welger, a kombinace lisu a baličky Lely Tornádo. Dále byla k vidění v provozu nová generace dojicího robota Lely Astronaut A4, přihrnovač objemného krmiva Lely Juno, a největší novinka roku 2013, představena v rámci Žluté revoluce spol. Lely, aplikace T4C InHerd. Ze stájových technologií se mohli zájemci přesvědčit také o kvalitních svinovacích plachtách a světlíku společnosti ARTJEN, separátoru na kejdu německé společnosti Stallkamp a jiné. Ze zemědělské techniky stojí za zmínku traktory Steyr a podrýváky Maschio Gaspardo.

Zúčastnit se soutěže s Lely Splendimo Clipem a zjistit, že výměna jednoho žacího nože je opravdu jednoduchá, neodolaly ani ženy. Nejrychlejší čas produktového manažera strojů na sklizeň píce, ale nikdo nepřekonal. Cenou útěchy jim tak byl alespoň dárek na památku, červený kyblík od firmy Lely.

Datum: 3.4.2014 20:30:00

Současně také

SILVA REGINA
11. - 14.4. 2021


BIOMASA
11. - 14.4. 2021


ANIMAL TECH
11. - 14.4. 2021


NVHZ
11. - 14.4. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2018

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště