Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TECHAGRO
11.-14.4. 2021

Mezinárodní veletrh zemědělské techniky

AGRI CS prezentuje mimo jiné novinky z produkce CASE IH

 

AGRI CS na letošním veletrhu Techagro 2014 ve své expozici v pavilonu V prezentuje stroje značky CASE IH, STEYR a GREAT PLAINS. Návštěvníci si mohou prohlédnout deset novinek, ze kterých zaujal nejvíce QUADTRAC 620 Hi-eSCR - nejsilnější traktor na světě, traktor roku 2014.

Značka CASE IH už celou řadu let drží prvenství ve výrobě nejsilnějších traktorů. Pro 2014 přichází spolu s novými emisními normami s inovací traktorů Quadtrac. Nové modely jsou 540, 580 a nejsilnější top model Quadtrac 620 s jmenovitým výkonem 628 koni a maximálním výkonem 692 koní. Maximální točivý moment největšího modelu Quadtrac 620 je 3000 Nm. Nejsilnější sériově vyráběný traktor na světě se představil i na letošním Techagru na stánku AGRI CS. Jeho zajímavostí je použití upraveného motoru se špičkovou technologií Hi-eSCR. Díky 8 patentům sesterské společnosti FPT dokáže jako jediný na trhu splnit přísnou emisní normu T4final pouze s technologií SCR, bez komplikované recirkulace spalin a filtru pevných částic. Navíc se konstruktérům podařilo u nového modelu snížit spotřebu paliva ještě o 2 g/kWh. Ve spojení s pásovým podvozkem Quadtrac jsou tyto traktory určené pro profesionální použití větších podniků či farem. Mají skvělé tahové vlastnosti, nejnižší měrný tlak na půdu, šetrnost při otáčení, dlouhou životnost a nízké provozní náklady.

Další novinkou je Magnum 370 CVX EfficientPower.  Tato už legendární řada je pro značku CASE IH jedním z klíčových modelů. Pro rok 2014 přichází s novým top modelem MAGNUM 370. S maximálním výkonem motoru až 419 koní jenejvýkonnější ve své kategorii na trhu. Další velkou novinkou je nově vyvinutá plynulá převodovka CVX. Uživatelé si tak mohou zvolit mezi osvědčenou převodovkou Powershift nebo verzí CVX. Ta byla značkou CASE IH speciálně vyvíjena pro modely Magnum tak, aby skvěle obstály při těžkých tahových pracích na poli a byli efektivní i v dopravě. Proto má převodovka CVX vůči konkurentům unikátní stavbu se čtyřmi mechanickými rozsahu, které zabezpečují skvělou mechanickou účinnost v celém pracovním rozsahu rychlostí. Rozsahu se mění automaticky bez zásahu řidiče. O vše se za něj stará inteligentní systém APM – automatické řízení produktivity. Řidič pouze nastaví rychlosti a APM sám zvolí otáčky motoru a převodový poměr. Magnumy CVX mohou být pro efektní přenos výkonu vybaveny novým pneumatiky o průměru až 2,15 cm a většími sadami přídavného závaží. Dokonalý komfort řidiči poskytuje luxusní kabina Surveyor s ergonomickou loketní opěrkou Multicontroller a satelitní řízením AccuGuide ve standardu.

Menší zemědělce zaujal v expozici Agrotectraktor třídy 100 koní Farmall U Pro. CASE IH nabízí tři modely 95, 105 a 115 koní. Jejich odpružená kabina a ovladače jsou doslova na automobilové úrovni. Ovládání je sdruženo jak je u CASE IH zvykem do Multicontrolleru. Například  kdo používá čelní nakladač, může ho řídit integrovaným joystickem přímo z loketní opěrky. Navíc je na nakladač pohodlně vidět velkým střešním oknem. Devizou Farmallu U Pro je nová převodovka 32x32 s oddělenou náplní oleje. Čtyři stupně pod zatížením lze řadit automaticky s použitím dvojitého ručního plynu. Navíc je ve standardu převodovka rovnou v ECO provedení, traktor  jezdí 40 km/h už při 1700 ot. /min. Má výrazně vyšší výkon hydraulického systému. V této třídě nadstandardní je axiální hydraulické čerpadlo s LoadSensing a výkonem 100 l/min. Traktor může mít až 6 okruhů, z toho 4 elektrické. Zadní tříbodový závěs je velmi robustní a možný v provedení s koncovkami kat. 3.

Datum: 3.4.2014 19:45:00

Současně také

SILVA REGINA
11. - 14.4. 2021


BIOMASA
11. - 14.4. 2021


ANIMAL TECH
11. - 14.4. 2021


NVHZ
11. - 14.4. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2018

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště