Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Svět ženy
14.-17.3. 2019

Prodejní přehlídka sortimentu pro krásnou a spokojenou ženu

Mistrovství v barvách duhy - na výstavišti soutěžili nejlepší mladí kadeřníci a kosmetičky

 

Pavilon C ve čtvrtek hýřil všemi barvami a odvážnými nápady. Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček se v pěti kategoriích zúčastnilo téměř šedesát mladých tvůrců a všichni se shodli, že Svět ženy je pro soutěž v krášlení tím správným místem.


Středoškolské Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE se konalo už poosmnácté, ale poprvé v rámci prodejní přehlídky Svět ženy na brněnském výstavišti. Šest desítek soutěžících, kteří se do finále probojovali ze školních kol, tak muselo prokázat své schopnosti nejen před zraky odborné poroty, svých pedagogů a spolužáků, ale také před návštěvníky veletrhu. “Prostředí na výstavišti bylo výborné, skvělá atmosféra, hudební kulisa, divácká podpora. Všechno proběhlo velmi dobře a spolupráci s Veletrhy Brno musím jen chválit,” zhodnotila letošní ročník organizátorka soutěže Vladimíra Novotná z pořádající Střední školy Brno, Charbulova.

O mistrovské tituly se bojovalo v pěti kategoriích a výkony soutěžících posuzovali známé osobnosti jako kadeřník Jan Špilar, vizážista Pavel Bauer, kadeřnice Dáda Kusá a další. Soutěž v dekorativní kosmetice se nesla v duchu secese, protože tématem fantazijního líčení byly Múzy Alfonse Muchy. Mezi šestnácti nominovanými zvítězila Nikol Hrabinová ze Střední školy služeb, obchodu a gastronomie Hradec Králové. Kategorie Nail-art 2D měla téma nekonečný vesmír a vítězkou se stala Barbora Němečková z “domácí” Střední školy Brno, Charbulova. Další tři kategorie už patřily kadeřníkům a pouze v té první - pánské účesové tvorbě - převažovali soutěžící muži. Nejvíce bodů za moderní pánský střih nakonec získal Filip Skořepa z SOU kadeřnického Praha 8, Karlínské náměstí. Umění dámské účesové tvorby se poměřovalo jak na cvičných hlavách, tak na živých modelech, kde účes ladil s líčením i róbou. Na cvičných hlavách se vytvářel účes budoucnosti a vítězkou této kategorie se stala Dita Stonawská ze Střední školy Havířov - Prostřední Suchá. Tématem pro živý model bylo duhové mámení a soutěžící v této kategorii na hlavách modelek vytvářeli kreativní společenský účes s variací barevných pramenů, barevnými příčesky či ozdobami. Mistrovský titul mezi patnáctkou soutěžících vybojovala Veronika Marténková ze Střední školy služeb a podnikání Ostrava - Poruba.

Porotci vysoce ocenili kvalitu předvedené tvorby a shodli se, že o budoucnost kadeřnického a kosmetického oboru se s takovými mladými lidmi nemusíme bát. Přesvědčit se o tom mohou i návštěvníci prodejní přehlídky Svět ženy a veletrhu ProDítě. Od pátku do neděle totiž mohou zavítat do pavilonu C, kde je očekávají studenti Střední školy Brno, Charbulova. Pod dohledem pedagogů zde všechny zájemce bezplatně nalíčí, ostříhají a učešou podle jejich přání.

Datum: 15.3.2018 17:51:00

Mohlo by vás zajímat

Souběžně také

Prodítě
14.-17.3. 2019

Facebook

Fotogalerie

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště