Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

KABO
21.-23.2. 2015

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

STYL
21.-23.2. 2015

Mezinárodní veletrh módy

STYL-KABO únor 2015 v číslech

 

V průběhu veletrhů STYL a KABO se na pokladnách zaregistrovalo 646 zahraničních návštěvníků z 18 zemí, a to především ze Slovenska, Polska, Rakouska, Maďarska a Německa. Jednotliví zájemci přijeli také ze vzdálených zemí jako Brazílie, Indie, Irska, Ruska, Švýcarska nebo Velké Británie. V Press centru se v průběhu veletrhů akreditovalo 65 zástupců médií z České republiky a Slovenska. Mediálními partnery byly: Maxifashion, Móda Revue, Módní prádlo, Obuv a kůže.cz, Svět textilu & obuvi a TV MeToo.

Počet vystavovatelů a zastoupených firem
276 (STYL: 178, KABO: 98)
Počet prezentovaných značek 767 (STYL: 456, KABO: 311)
Počet zúčastněných zemí 16 (28% podíl zahraničí)
Celkový výstavní prostor v m2 7 487 (STYL: 4 731, KABO: 2 756)
Počet návštěvníků 5 741
Počet akreditovaných novinářů 65

 

Řekli o veletrzích

Livia Klausová, velvyslankyně ČR na Slovensku:
Na veletrhu jsem opět navštívila české firmy a překvapil mě počet vystavujících. Vůbec by mne nenapadlo, že se na STYLu a KABO se představuje téměř 800 značek. Minulý rok jsem zde chyběla, ale cítím, že veletrhy módy znovu nabraly dech. Přehlídka Czech Designers for ELLE byla velice pěkná a byl to dobrý nápad prezentovat najednou dvacet českých návrhářů.

Klára Nademlýnská, módní návrhářka:
Brno k dění na české módní scéně tradičně patří. Moje spolupráce s Veletrhy Brno už nějakou dobu trvá a dnešní přehlídka je čtvrtou v pořadí. Připravila jsem kolekci Podzim-Zima 2014-15, kdy první polovinu tvoří modely pro denní nošení a druhou část koktejlové a dlouhé večerní šaty.

Iva Macháčková, jednatelka, obchodní zastoupení společnosti Wortmann pro ČR a SR:
Na tomto veletrhu vystavujeme kolekci podzim - zima, která je zaměřená spíše na kotníkovou koženou obuv. Registrujeme zde oživení zájmu o naše koncepty, kdy jsme se už před deseti lety vydali cestou franšízového projektu Tamaris Store. Obchodníci si stále více uvědomují, že když chtějí maloobchod vést dobře a postihnout vše nové, je dobré některé znalosti převzít.

Pavla Šedinová, obchodní referentka, ELEGA:
Vrátili jsme se na veletrh po čtyřech letech, protože reklama je dnes velice důležitá a je potřeba stále se zviditelňovat. Jsme česká firma, v poslední době se specializujeme jen na výrobu kožených výrobků a rozšířili jsme naše kolekce o novou značku ELEGA by Dana M., na níž spolupracujeme s herečkou Danou Morávkovou. Kabelky této značky jsme představili i na módní přehlídce, která měla úspěch. Přicházejí za námi zákazníci, kterým se naše zboží na přehlídce líbí, což nás velmi těší.

Miroslav Slavík, obchodní partner společnosti Skorochod, Petrohrad, Rusko:
Skorochod patří mezi pět největších výrobců dětské obuvi v Rusku s roční produkcí 1 800 000 párů. Firma má své odběratele v celé Ruské federaci od Vladivostoku až po Petrohrad, prodává také ve skandinávských zemích. Teď by ráda rozšířila obchodní aktivity i do střední Evropy, a proto poprvé vystavuje v Brně. Zejména první den jsme byli mile překvapeni návštěvností i pozitivním ohlasem, co se týká provedení modelů, kvality i ceny.

Pavel Hajn, majitel firmy Pavel Hajn, výroba kožené galanterie:
Na KABO jsme dvakrát ročně už 20 let, ukazujeme tady naše novinky, protože je potřeba pořád přicházet s něčím novým. Teď se nám daří přitahovat pozornost návštěvníků ručně malovanými kabelkami a peněženkami. Občas na veletrhu ještě získáme nového zákazníka, ale protože jsme na trhu již dlouho a odběratelé nás znají, je to spíše o kontaktech s našimi stálými zákazníky, kteří nás už deset let najdou vždy na stejném místě.

Andrea Verešová, topmodelka:
S Brnem jsou spojeny moje modelingové začátky. Po vítězství v soutěži Elite Model Look v šestnácti letech jsem právě tady získávala první zkušenosti a učila se modelingové chůzi. Tehdy jsem byla plná trémy, trochu i obav, ale také očekávání, nadějí a nesplněných snů. To byl úplně jiný zážitek než dnes, kdy vše vnímám s radostí a mohu si jako host vychutnat atmosféru módní přehlídky z jiné stránky. Fandím mladým modelkám i návrhářům.

Jiřina Matoušová, majitelka, Werso Fashion:
Pořadatelé nám pro prezentaci připravili hezké prostředí a na našem stánku jsme měli pořád spoustu zákaznic, dokonce někdy stály ve frontě, takže jsme spokojení. Líbila se i přehlídka, ze které k nám vždycky přišla spousta zájemkyň, nadšených, že se v Česku vyrábí takové prádlo. Získali jsme i nové kontakty.

Lenka Švecová, obchodní oddělení, Linia:
Jsme výrobci českého spodního prádla. Letošní ročník brněnského veletrhu se nám líbil, návštěvnost byla vysoká a těšíme se na další ročník.

Michal Staněk, spolumajitel Blue trading Group, značka GEISHA:
Veletrhů se účastníme tradičně, letos nám vyhovovala změna na sobotní, nedělní a pondělní den, což se u nás projevilo v rovnoměrném zájmu. Prezentujeme zde holandskou značku Geisha a zaměřujeme se hlavně na získávání nových kontaktů. Vystavujeme nejen na stánku, ale podílíme se i na módní přehlídce, což je zajímavé propojení. Jsme poměrně spokojení a počítáme s naší účastí i do budoucna. 

Václav Salač, jednatel, belgické čepice HERMAN:
Zastupujeme vysoce kvalitní belgické čepice HERMAN, které na českém trhu nemají příliš velkou konkurenci. Naším primárním cílem bylo oslovit co nejširší portfolio zákazníků, aby zjistili, že tyto čepice mohou sehnat i na českém trhu. Pozitivní je pro nás zpětná vazba od návštěvníků v tom, jak reagují na cenu a jaké typy čepic se jim líbí, což nám pomůže při sestavování předobjednávek pro další kolekce. 

Petr Vykoukal, ředitel prodeje, FELINA ČR:
Dnes je třetí den veletrhu, takže ještě máme spoustu schůzek před sebou, ale mohu říct, že za sobotu a neděli nás navštívilo hodně zákazníků, více než v loňském roce. Přispělo k tomu i to, že jsme v sobotu pořádali velkou přehlídku s cílem ukázat jubilejní sérii na oslavu 130 let od založení. Veletrh hodnotím pro firmu jako přínosný, máme tady spoustu zákazníků ze Slovenska i z České republiky, ale byli tady i zájemci ze Slovinska, Maďarska a Ruska.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště