Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

KABO
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

STYL
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh módy

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI
FAKULTA TEXTILNÍ - KATEDRA DESIGNU

 

Katedra designu představuje výuku oboru Textilní a oděvní návrhářství ve třech specializovaných formách bakalářského studia (Textilní a oděvní návrhářství, Návrhářství skla a šperku, Textilní návrhářství a technologie).
Cílem studia je vysokoškolsky vzdělaný návrhář, který umí reagovat na požadavky výroby a  trhu, orientuje se v teorii designu i módních trendech. Vlastní tvůrčí návrhářské práce studentů, realizace v materiálu a v příslušné technologii jsou významným rysem studia. K tomu účelu slouží propojení ateliérové výuky se specializovanými realizačními dílnami, jako jsou např. dílna textilního tisku (sítotisk, digitální tisk), tkalcovna (ruční i mechanické tkalcovské stavy), pletárna (ruční i mechanické pletací stroje), šicí dílna s vyšívacími stroji, bižuterní dílna, rytebna, brusírna, pracoviště se sklářskou pecí. Studenti využívají ve své tvorbě i nové materiály a technologie (např. vzorování laserem) a podílí se na inovaci výrobků a vývoji smart textilií.

Úspěšné práce dokládají ocenění studentské tvorby (výběr za rok 2011):

  • laureátem mezinárodní soutěže „Cena Stanislava Libenského 2011“ se stal absolvent oboru Jiří Růžička 
  • nominována v soutěži na „Národní cena za studentský design 2011“ byla studentka oboru  Eva Harantová
  • nominováni Akademií designu na cenu CZECH GRAND DESIGN byli absolventi oboru Monika Nováková a Libor Komosný
  • v mezinárodní soutěži Talent designu 2011 získala Cenu Nadačního fondu JUDr. Martina Růžičky absolventka oboru Anna Kolínská.
  • V mezinárodní soutěži Graduation projects 2011-2012 je mezi finalisty ze svoji závěrečnou bakalářskou prací absolventka Daniela Chroustová

Studium podporuje také spolupráce s podniky, institucemi a nadačními fondy. Jsou to např. Severočeské muzeum v Liberci a Nadace Preciosa, Jablonec n. N., které od počátku významně podporovaly studium oboru a přispěly k jeho rozvoji. Dále je to spolupráce s textilními, sklářskými, bižuterními a dalšími podniky a institucemi byla a je bohatá. Můžeme jmenovat alespoň zástupce, např. firmy Fezko a. s., Kolovrat s. r. o., Veba a. s., Preciosa a. s. Preciosa Ornela a. s., Muzeum skla a bižuterie Jablonec n. N. a další.

Kolekce:
Kolekce je složená z modelů absolventských prací vybraných studentů:
Nikola Zezulová, Kateřina Rašková, Jana Augustínová, Barbora Martonová

Odborný garant projektu: doc. Svatoslav Krotký, akad.mal.
Koordinátor projektu: Zuzana Veselá

www.tul.cz

STYL-KABO únor 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště