Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

KABO
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

STYL
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh módy

VYSOKÁ ŠKOLA VÝTVARNÝCH UMĚNÍ V BRATISLAVĚ
KATEDRA TEXTILNÍ - ATELIÉR ODĚVNÍHO DESIGNU

 

V ateliéru Oděvního designu Vysoké školy výtvarného umění v Bratislavě je podporovaný především individuální přístup ve vyjadřování každého studenta, na základě vlastních intelektuálních, výtvarných a invenčních schopností. Koncepce oděvu tu není chápána jen jako průmyslový produkt podléhající trendu, ale jako médium s vlastní výpovědnou hodnotou. Oděv je považován za třídimenzionální objekt, který hovoří a komunikuje řečí nositele nebo autora. Studenti v jednotlivých ročnících reagují na zadaná témata, reflektují historické a sociální souvislosti v odívání, interpretují konkrétní umělecká díla do oděvu a hledají vlastní individuální výraz až do komerční polohy v tvorbě ucelených kolekcí.
Přispívají k tomu odborné přednášky a informace o aktuálním dění ve světě módy a módních trendech a učí se hledat hlubší filozofický rozměr oděvní tvorby. Jde o přesahy oděvního designu i do jiných výtvarných disciplín, směřujících někdy až k volnému umění.
Studenti během studia absolvují pracovní stáže v různých módních a designerských studií doma a v zahraničí, příkladem jsou Alexander McQueen v Londýně, studio Lucy Otra v Paříži, Sophia Kokosalaki v Londýně, Jean-Charles de Castelbajac v Paříži, A.F. Vandevorst v Antverpách, textilní design studií v automobilkách Volkswagen, Audi, Ford a Škoda.

Kolekce:
Kolekce je složená z modelů absolventských prací vybraných studentů:
Andrea Pojezdálová, Libor Komosný, Ivana Kaňovská, Viktoria Vittori, Maja Božovič

Odborný garant projektu: doc Júlia Sabová
Koordinátor projektu: MgA. Libor Komosný

www.vsvu.sk

Medailonky návrhářů:
Andrea Pojezdálová

Pro její tvorbu jsou charakteristické čisté linie, omezená barevnost, netradiční střihové řešení a kombinace materiálů. Ve své tvorbě často používá kontrast plochy a struktury, pomocí kterých vytváří siluetu oděvu. Často pracuje s tradičními textilními technikami a posouvá je do současné podoby.

Libor Komosný
Tento oděvní designér staví ženu jako jedinečnou osobnost do různých rolí a hraje si s její identitou. Stylová čistota oděvů podpořená omezenou škálou barev, důmyslné zahalení ženské siluety směřující někdy až k futuristickému pohledu na ženskou osobnost jsou typické prvky jeho tvorby.

Ivana Kaňovská
Jako aktivně působící designér se zaobírá průzkumem nových materiálů uplatňovaných v současném oděvním designu a věnuje se především oděvní tvorbě a doplňkům, které jsou mnohdy vytvářeny na hranici módy a volných sochařských objektů.

Viktoria Vittori
Tvorba této autorky je charakteristická individuálním přístupem ke střihu a materiálu v rámci každé kolekce. Dále je pro ni velmi důležitý speciální výběr témat pro její inspiraci, jednoduchá barevnost a konceptuální přístup k módě.

Maja Božovič
Jako mladá návrhářka ještě hledá svůj rukopis a výrazový styl, ale ve své tvorbě se snaží dosáhnout a respektovat harmonii siluety, pohodlnost a nositelnost oděvních komponentů. Dále do svých kolekcí přináší dobrou dávku designu, elegance, rafinovanosti a kvalitních materiálů.

STYL-KABO únor 2013

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště