Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh módy

KABO
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Na veletrhu KABO se rozdávaly ceny

 

Vyhlášení výsledků tradiční soutěže Top Model o nejlepší exponáty veletrhu KABO provázelo předávání certifikátů Žirafa a historicky první udělení ceny Osobnost roku v obuvnickém průmyslu.

Soutěž Top Model vstoupila již do 24. ročníku a zapojilo se do ní 17 vystavovatelů se 34 přihlášenými exponáty. Náročným úkolem odborné poroty složené z designérů, vyučujících odborných škol, nestranných zástupců výroby a obchodu i odborných novinářů bylo vybrat z nich ty nejlepší. Cenu TOP INNOVATION AWARD za použití inovačních technologických postupů či materiálů tentokrát získaly dvě firmy. Společnost Wortmann (značka Tamaris) uspěla s dámskou holeňovou obuví vybavenou speciální termoizolační membránou PRIMALOFT, která zabraňuje unikání tepla od nohy. Nový materiál navíc absorbuje veškerou vlhkost, původně byl vyvinut pro potřeby horolezců a dalších extrémních sportovců, ale nyní se ve vycházkové obuvi dostává i k běžným spotřebitelům. Druhým oceněným této kategorie je společnost V+J Obuv a její dětská zimní obuv, která nejen splňuje veškeré požadavky na tepelně izolační vlastnosti a komfort nošení, ale navíc pomáhá zajistit dětem bezpečnost díky speciálnímu signalizačnímu osvětlení, které se aktivuje při chůzi.

Cenu TOP DESIGN AWARD za módnost, nápaditý design a sledování trendů převzala společnost Geneze za dámskou kotníčkovou obuv z nové kolekce pro podzim/zimu 2013 – 2014. Obuv uváděná na trh pod značkou Gerry Weber zaujme dokonale sladěnou skořicovou barevností matované usně a trendově potahované podešve. Společnost Bibo Shoe získala cenu za pánskou kotníčkovou šněrovací obuv značky Wrangler se zajímavou hnědou barevností a uměle omšelým vzhledem, který spolu s nenásilným prošíváním navozuje žádaný ležérní vzhled. Třetí cena v této kategorii patří společnosti Tamaris Accesories a její dámské kabelce v módní černo-šedo-modré barevnosti a s netradičním střihovým řešením i při zachování velmi čistých linií.

Další tři ocenění se udělovala za kvalitu ve zpracování, použitých materiálech, komfortu a ergonomii. Cenu TOP QUALITY AWARD si z Brna odveze společnost Stanislav Žalůdek – LAGEN za sadu dámských usňových peněženek v trendových barvách s velmi kvalitním zpracováním a účelným členěním vnitřních prostor. Společnost Jiří Šnobl Třebíč tentokrát bodovala s pánskou polobotkovou obuví z broušené teletiny v moderní modré barevnosti v netradiční kombinaci s bílou podešví. Pro třetí cenu této kategorie opět přišla představitelka společnosti Wortmann Iva Macháčková. V tomto případě porotu oslovila dámská společenská obuv s nadčasovým designem v kontrastní kombinaci černé a měděného kovu. Všechny vítězné Top Modely si návštěvníci veletrhu KABO mohou prohlédnout ve vitrínách umístěných v centrální části pavilonu F.

Současně byly slavnostně předány nové certifikáty opravňující používat značky Žirafa a Česká kvalita, které již od roku 1997 garantují spotřebitelům kvalitu a zdravotní nezávadnost dětské obuvi. Převzali je zástupci společností Baťa, D.P.K. a HP Čechtín, každá z nich pro několik vzorů dětské vycházkové či domácí obuvi.

Novinkou bylo vyhlášení ceny Osobnost roku 2012 v obuvnickém průmyslu. Ocenění předal Michal Korol, šéfredaktor časopisu Svět textilu & obuvi, který v posledních třech letech navazuje na dvacetiletou historii časopisu TextilŽurnál. Tento časopis dříve uděloval ceny výrobcům, obchodníkům  a také osobnostem roku. Redakce Světa textilu & obuvi  se rozhodla po několika letech tuto tradici obnovit a ocenit dvě osobnosti, jednu za textilní a oděvní a druhou za obuvnický a průmysl. V první kategorii cenu získal dlouholetý výkonný ředitel a prezident ATOK Jiří Kohoutek, ve druhé ji dnes osobně převzal Petr Hlaváček, proděkan Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Přední evropský odborník v oblasti obouvání a obuvnické technologie se celý život věnoval také otázkám zdravotní nezávadnosti obuvi a mezi hlavní výsledky jeho práce patří vývoj profylaktické obuvi pro diabetiky. V roce 2006 byl docent Hlaváček oceněn světovou organizací obuvnického průmyslu U.I.T.I.C.zlatou medailí a v roce 2004 byl nominován americkým časopisem Discover v kategorii „Discovery story 2003“ za projekt technologické analýzy a výroby replik obuvi tzv. Ötziho.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště