Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh módy

KABO
17.-19.2. 2013

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

GAUDEAMUS DESIGN

 

Dnešní brzké odpoledne patřilo studentům čtyř odborných škol, které se zabývají módní tvorbou a designem. Na veletržním mole v pavilonu P se v rámci přehlídky nazvané GAUDEAMUS DESING postupně představily kolekce autorů ze Střední školy umění a designu, stylu a módy a Vyšší odborné školy Brno, Technické univerzity Liberec, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.

Jako první nabídl divákům podívanou brněnský Ateliér oděvního designu Střední školy umění a designu, stylu a módy a Vyšší odborné školy Brno. Ve své prezentaci studenti vsadili na zajímavé střihy, dominantní černou barvu v občasné kombinaci s bílou a reflexní žlutou a výtvarné pojetí modelů. Jako druhá se představila Textilní fakulta Technické univerzity Liberec, katedra designu. Ta vybrala absolventské práce a čtyři osobité přístupy studentek  Jany Augustinové, Barbory Martonové, Nikoly Zezulová a Kateřiny Raškové. Absolventské práce představil i Ateliér designu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. „Studenti zpracovávali různá témata, při výběru jsme se snažili o to, aby každý model byl originální a něčím jiný,“ prozradila garantka Mária Štraneková z Fakulty multimediálních komunikací UTB o kolekci, která se odlišovala od ostatních barevností, průhledností, střihy a zajímavými doplňky včetně obuvi. Finále patřilo Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě, Ateliéru oděvního designu. K vidění byly absolventské práce mladých návrhářů, kdy především zaujala zajímavým zpracováním i detaily bílá kolekce Andrei Pojezdálové, kombinace materiálů a netradiční pokrývky hlavy  Libora Komosého či originální masky a artefakty Ivany Kaňovské. Do kreativní slovenské pětice patřily také Viktoria Vittori a Maja Božovič.

„Přehlídky jako je Gaudeamus Design jsou užitečné, proto do takových projektů rádi chodíme. Vždy je důležité umět se srovnat s ostatními školami a inspirovat se,“ podotkla po skončení přehlídky děkanka Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Jana Janíková.

Profily jednotlivých škol si můžete prohlédnout zde.

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště