Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

KABO
12.-14.2. 2012

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

STYL
12.-14.2. 2012

Mezinárodní veletrh módy

MÓDNÍ TRENDY jaro – léto 2012

Sezóna jaro–léto 2012 bude plná emocí, intenzivních, expresivních a zářivých, ale i jemných svěžích barev, které budou vyjadřovat vyrovnání se módy s realitou současného světa, s novými technologiemi, s překvapujícími komunikačními a mediálními inovacemi a s technickým pokrokem ve všech sférách života. Měnící se životní styl mění i priority a potřeby. Důležité budou sebevyjádření, vnímavost, komunikativnost a spiritualita, které pomohou vytvořit obraz každého jednotlivce, nejen zevnitř, ale i z vnějšku.

Krize se zdá být zažehnána, nebo přinejmenším to je našim přáním, a proto se i móda dostává do odvážnější a rozmarnější, ale především moderní podoby. Heslo „nebojme se barev“ platí v plném rozsahu jak pro dámské, tak i pro pánské odívání. Dokonalost, kvalita, odlehčenost a sofistikovanost textilních materiálů se staly již samozřejmostí a barvy budou v této sezóně sloužit k tomu, aby se i móda, stejně jako technika, dostala do zcela moderní podoby. Tato „ofenziva“ barev se dotýká celkového vzhledu, nikoliv jen detailů a jednotlivých dílů.

dámské módě se např. objeví mnoho velkoplošných a velkoraportních tisků, ve kterých se naplno rozvine hra barev. Velmi důležité bude jejich digitální a počítačové zpracování v námětech abstraktních a florálních vzorů, ale i grafických pruhů . Převládat budou výrazné kombinace monochromních ploch a jednotlivých oděvních dílů, nebo multikolorní pojetí. Barevné kontrasty dosáhnou až expresivní podoby v grafických intencích s důležitou konturující černou.

Také v pánské módě dochází k mnoha změnám. Po období, kdy dominovaly materiály, nacházejí i muži chuť k experimentu, k barvám a ke zdůraznění sama sebe. Oblečení se více vzdálí tradičnímu pojetí, nebo jej přinejmenším bude významnou měrou doplňovat moderními měkkými a splývavými liniemi a přesune se tak do uvolněné a méně formální a moderní podoby. Nová maskulinní silueta zdůrazňuje  muže jako takového.  


P R O V O K A C E   

Zcela současná městská atmosféra. Pohyb, hra proporcí, široký záběr stylů od grafické jednoduchosti a čistoty až k přehánění, výstřelkům a provokacím. Především v dámské módě „silné“ barvy, které se střetávají ve velkých plochách a přináší do módy vzruch a pohyb. Iritující kontrasty, černá jako výrazný grafický element, který dává „chaosu“ řád. Vedle „divokých“ kombinací, zvláště v pánské módě uvolněnost a jednoduchost, mnoho neformálních stylů, vzory pruhů a kár. Barevnost uni i tisků potlačuje strukturu materiálů. Dominantní jsou modré, ale „hmotné“, nikoliv „vodové“, doplněné pak nezřídka černou a akcenty.   

Barevnost : Pantone : 19-3920, 19-4044, 18-4252, 16-4529, 12-0643, 17-1464, 16-5930, 19-4906

R O Z M A R N O S T 

Oscilace mezi hravostí a praktičností. Temperament, překvapení, ale i klid a harmonie. V dámské módě moderní ženskost, v pánské pak inspirace safari a 70tými léty. Měkké barvy, doplněné neutrály jako akcenty se uplatní ve všech stylech, které míchají dohromady poezii a sport. Kombinuje se i v materiálech, tak např. krajky s high-tech,  průsvitnost s metalickými efekty zlaté, prolamované, síťované a další typy odhalujících tkanin a úpletů s hedvábím atd. V pánském odívání mnoho „tropických“ bavlněných kvalit, tvily, jemné proužky, naivní vzory.  

Barevnost : Pantone : 19-0309, 12-1010, 15-0719, 17-1643, 18-1555, 18-1617, 18-2143, 19-1518


 V Ě C N O S T   

Hledání duševní i fyzické rovnováhy, zdravého způsobu života a aktivně strávený volný čas jsou zásadním mottem tohoto směru. Kompromis, ale i kontrasty mezi perfektním a krejčovsky dokonalým vzhledem a moderní abstrakcí. Jednoduchost a věcnost klasických černo-bílých kombinací, neutrálních a přírodních barev, ale i bílé a transparentních modrých a zelených. Ušlechtilost materiálů a povrchových struktur. Důležitý bude i hand-made vzhled. Cit pro proporce je podtržen jemně dávkovanými akcenty. Vlivy sportovního odívání, žádané jsou funkčnost a snadná údržba.

Barevnost : Pantone : 17-2120, 12-4609, 19-4220, 11-0107, 19-0303, 11-0601, 14-0445, 16-6329   


S V Ě Ž E S T 

Meditace, letní nálada a spiritualita přinášejí klid a rovnováhu, nikoliv však všednost do našeho uspěchaného světa. Harmonie, lehkost, jemnost a světlá barevnost lomených pastelů a přírodních tónů pro hedvábnické a svěže působící bavlněné kvality. Inspirace zemí, vegetací a přirozenými strukturami. Důležitý je krémový, křídový a hedvábný omak. Sportovní prvky s nádechem romantismu, ale i zemitá neutrálnost a přirozenost. Splývavé a živé materiály, mnoho efektů odbarvení a oprání a fantazijní textury, které oživí vzhled uni a falešných uni.         

Barevnost : Pantone : 14-4203, 17-1113, 14-0108, 13-0522, 14-4510, 15-1318, 18-3937, 14-4110


V expozici Fóra trendů na srpnovém veletrhu Styl, které bylo tradičně umístěno v pavilonu V, byly prezentovány trendy na veletržní sezonu jaro a léto 2012 a také výhled na následující sezonu podzimu a zimy 2012 – 13. Vzorky svých vývojových a prodejních kolekcí v samostatných celcích vystavily obchodní a výrobní firmy.

 

TONAK a.s.,  Nový Jičín, český producent dámských a pánských klobouků, kloboukových polotovarů a pletených pokrývek hlavy vystavil kolekci dámských a pánských klobouků, včetně doplňků. Klobouky klasických i módních tvarů zdobily aranžované textilní květiny, čelenky určené pro společenské příležitosti s fantazijním péřovými detaily charakterizovaly zářivé barvy. Letní modely, šité i zhotovené ze slámy a sisálu vycházely z různých inspiračních námětů.

   

PAPILLONS a.s., Broumov se zaměřuje na výrobu bytového a hotelového textilu s využitím moderních i tradičních inovovaných výrobních technologií.  Nabízí široký sortiment froté ručníků, osušek, přehozů, ložního prádla, přikrývek a ubrusů. Kolekce obsahovala řadu materiálů na luxusní damaškového povlečení, froté a vaflových ručníků s detaily výšivek s třecím a masážním účinkem v barevně a tematicky komponovaných setech.

TREND textilní agentura, Liberec dodavatel galanterních produktů významných evropských výrobců. Firma vystavila kolekce galanterních, aplikačních a adjustačním přípravků, knoflíků a také vysoce účinné termoizolační materiály značky Meida v různých gramážích. Etikety, stužky, prýmky a ostatní komponenty byly prezentovány dle jednotlivých módních stylů, včetně ukázky konkrétního užití.

STYL VD knoflíkářů Studená, dlouholetý výrobce knoflíků představil rozmanité druhy knoflíků ze syntetických a nejrůznějších přírodních a exotických materiálů. Kovové, rohovinové, dřevěné, perleťové, kokosové a další druhy módních knoflíků jsou zpracované do řady tvarů a barevných variant. Nechybí ani zdobení laseovým potiskem.   

TYLEX a.s. Letovice, výrobce žakárových záclon, bytového textilu a krajek přinesl sortiment elastických a pevných krajek v rozmanitých desénech a barevných okruzích, určených ke zdobení dámského spodního a nočního prádla.

 Fórum trendů připravila firma TTA Praha s.r.o.   


STYL - KABO 2012/02

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Video

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště