Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

KABO
12.-14.2. 2012

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

STYL
12.-14.2. 2012

Mezinárodní veletrh módy

LEGENDS OF HAUTE COUTURE

 

Exkluzivní přehlídka stylizace unikátních modelů světových návrhářů, kteří svými návrhy ovlivnili svět módy 20. století!

Svět Haute couture už nikdy nebyl takový jako před nimi!

Každý den při únorovém veletrhu STYL
ve 13.00 hodin v pavilonu P v Brně!

Haute couture je do češtiny překládáno jako vysoké krejčovství. Jedná se o francouzský mezinárodně používaný chráněný název označující luxusní kolekce a modely vyrobené pouze nejznámějšími návrháři nebo módními domy za specifických podmínek. Jedná se o exkluzivní módní kolekce, které často udávají světové módní trendy. Podmínkou je použití vysoce kvalitních látek, ruční šití v limitovaných edicích, v nejznámějších městech módy jako jsou Paříž, New York, Londýn a Miláno.

Za zakladatele Haute Couture je považován Charles Frederick Worth, narozen 1826 v Anglii, který stál za absolutní módní revolucí v přístupu v tvorbě oblečení a obzvlášť v jeho prezentaci. Pravidelně představoval svou sbírku modelů bohaté klientele, kteří si vybrali jeden model a ten jim byl zhotoven podle jejich výběru materiálu a barev na míru. V jeho stopách šli další módní tvůrci z nichž někteří zanikli a jiní existují pod moderním vedením dodnes.

Unikátní přehlídka LEGENDS OF HAUTE COUTURE obsahuje stylizaci modelů osmi světových návrhářů, jejichž jednotlivé prvky ovlivnily vývoj módy v dalších generacích. Jsou to unikátní detaily, materiály, vzory, barevnost i styly, které se staly typické pro daného návrháře. Do historie světové módy se zapsaly jako typické znaky, které jsou stále atraktivní a pro generaci dnešních návrhářů se staly ikonami.

Unikátní kolekce představuje stylizaci modelů těchto světových návrhářů:

UNIKÁTNÍ KOLEKCE:

  • modely jsou speciálně vyrobeny podle originálních modelů
  • jsou použité stylizace papíru, kovu a umělé hmoty
  • autorem stylizovaných modelů je filmový oděvní designer Oscar Charpentier

Alexander McQueen (1969-2010)
Především vrátil módě rebelství a avangardu. Byl módního tvůrce, pro nějž neexistují žádná tabu posouvajíc hranice módy stále dále a kupředu. Říkalo se mu „chuligán britské módy“. V roce 1996 se stal hlavním návrhářem pařížského módního domu Givenchy.Coco Chanel (1883-1971)
Způsobila revoluci v Haute couture, když nahradila tradiční korzet pohodlnou a ležérní elegancí jednoduchých kostýmů a šatů. Ve 20. a 30. letech přepracovala pánské střihy na pohodlné dámské oblečení pro volný čas, vynalezla prakticky sportovní oblečení. Nezbytnou součástí jejího šatníku se staly „malé černé šaty“, které vycházely z jednoduché košilové linie. Vrchol její kariéry přišel v roce 1954, kdy v 71 letech přerušila odpočinek a vytvořila snad nejtrvalejší a nejznámější typ oděvu - kostým „Chanel“.Christian Dior (1905-1957)
V roce 1928 si v Paříži otevřel uměleckou galerii. Jeho první módní návrhy byly zveřejněny v roce 1931 v časopise Le Figaro Illustré. V roce 1946 představil svoji kolekci New Look, která prakticky znamenala konec módy 40. let. Ženám obnažil hrudníky a oblékl je do širokých zvonových sukní. Daroval ženám ve svých návrzích útlý pas, hrudník a působivé výstřihy. Gallupův institut vyhlásil toho roku Diora za jednoho z pěti nejvýznamnějších světových osobností. Paříž se také díky němu stala světovým centrem módy. Jeho vliv na módu byl veliký i přesto, že jeho čas byl vymezený náhlou smrtí.John Galliano (1960)
John Galliano, znám také jako Juan Carlos Antonio Galliano-Guillén je jeden z nejvlivnějších současných britských návrhářů (narodil se na Gibraltaru). Pracoval pro Givenchy a v roce 1996 se stal kreativním ředitelem Módního domu Christian Dior, který opustil v únoru roku 2011. Gallianův inspirační vliv prošel mnoha podobami, od umělecké performace k avantgardním prvkům. To, co jeho módu proslavilo nejvíce, je ale romantika a něžnost.Paco Rabanne (1934)
Francisco „Paco“ Rabaneda Cuervo znám jako Paco Rabanne začal svou kariéru tím, že vytvářel šperky pro značky Givenchy, Dior, Balenciaga a roce 1966 založil vlastní módní dům. Ve svých kolekcích zcela porušoval zavedenou tradici látek, používal pro své modely netradiční materiály, experimentoval s kovem, papírem, hliníkem i plastem. Jeho návrhářským dědictvím je pláštěnka tvarovaná z jednoho kusu plastu.Yves Saint Laurent (1936-2008)
V roce 1961 vytvořil svou první kolekci pod vlastní značkou YSL. Proslavil se navrhováním unisexového oblečení a přenášením mužských prvků do ženské módy. Vynalezl dámský kostým s nohavicemi a vytvořil ženskou verzi pánského smokingu pro svou kolekci z roku 1965, kterou nazval Le Smoking. „Vždycky jsem chtěl ženy chránit základní garderobou proti tomu, aby se nestaly někým cizím, aby mohly být samy sebou.“Valentino (1932)
Valentino Clemente Ludovico Garavani, známý jako Valentino, působil ve Francii v letech 1949-1959, kdy spolupracoval s francouzským módním domem Jean Desses. Poté se vrátil do Itálie, kde v roce 1959 poprvé představil svoje oděvní kolekce. proslavil se módní kolekcí v roce 1962 ve Florencii. Jeho kolekce jsou synonymem pro glamour, elegance a extravagance. Valentino povýšil ženu na bohyni disponující nadpozemskou krásou a svůdností.Vivienne Westwood (1941)
Je považována za jednu z nejvýraznějších návrhářských osobností dvacátého století. Tato návrhářka je synonymem pro „punkový styl“. Její kolekce obsahují neotřelé nápady a nesou i sexuální podtext. Její modely z punkového období obsahovaly zavírací špendlíky, žiletky, řetězy, ostnaté obojky, ve stejném duchu se nesl i make-up a vlasová úprava. Díky ní se vrátil do módy korzet a úspěch slavila taky její mini-krinolína.

NECHTE NA SEBE DÝCHNOUT ATMOSFÉRU SVĚTOVÉ MÓDY…

KDE SE NEJVYŠŠÍ FORMA OBLEČENÍ STÁVÁ ZÁVISLOSTÍ…

Použity ilustrační fotografie.

STYL - KABO 2012/02

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie - STYL

Video

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště