Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STYL
15.-17.2. 2011

Mezinárodní veletrh módy

KABO
15.-17.2. 2011

Mezinárodní veletrh obuvi a koženého zboží

Závěrečná zpráva: Veletrhy módy s premiérovou účastí známých značek

37. mezinárodní kontraktační veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO probíhaly ve třech nejmodernějších halách brněnského výstaviště jako největší B2B prezentace módního průmyslu a nejvýznamnější kontraktační akce pro sezonu podzim a zima 2011/2012 na českém a slovenském trhu.

V expozicích, které obsadily čistou výstavní plochu 10.044 m2, (STYL 6243m2 a KABO 3801m2) si 6572 návštěvníků prohlédlo aktuální nabídku 625 oděvních, obuvnických a kožedělných značek. Veletrhů se zúčastnilo 390 vystavovatelů (STYL 264 a KABO 126) ze 17 zemí, 42 firem se v Brně představilo vůbec poprvé. Akreditováno bylo 113 novinářů a tiskových a mediálních pracovníků.

K premiérovým značkám veletrhu STYL patřily mimo jiné DKNY Donna Karan a Pleasure State v segmentu prádla a Five Seasons, Iron Fist, Lego Wear, MAG móda, Butka Fur, Oleana nebo Skunk Fung v oblasti konfekce.

Na veletrhu KABO se poprvé na českém trhu prezentovaly kolekce značek jako United Nude, Sorel, Betty Barclay nebo obnovená značka Novesta.

Podíl zahraničních vystavovatelů dosáhl 26 procent. Nejpočetněji bylo zastoupeno Slovensko se 38 vystavovateli, následovalo Polsko s dvaceti a Německo s třinácti zúčastněnými firmami.

Doprovodný program řešil aktuální témata současného trhu. Velký zájem vzbudil seminář „Módní design v oblasti sériové výroby oděvů“ s přednáškou profesora designu a marketingu Josefa Ťapťucha. Obchodníky s obuví nejvíce oslovil seminář věnovaný problematice zákona o ochraně spotřebitele a zásadám reklamačního řízení. Další semináře informovaly o novém projektu vzdělávání prodavačů obuvi a o možnostech, jak nejlépe využít veletrh k propagaci značky.

38. mezinárodní veletrhy módy a obuvi STYL a KABO se uskuteční v nových výstavních dnech neděle až úterý v termínu od 21. do 23. srpna 2011. 

Do finále soutěže TOP STYL DESIGNER se probojovalo osm návrhářů z České republiky, Slovenska a poprvé také Rumunska. Vítězství odborná porota přiřkla Miroslavě Horké, studentce oboru design oděvu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, a její kolekci „Profilo“ inspirované geometrickými tvary.

V devatenáctém ročníku soutěže TOP MODEL o nejlepší exponáty veletrhu KABO získaly hlavní ceny za design, kvalitu a inovace vystavovatelé Paolo Santini, Columbia Sportswear a U 100. Zvláštní ceny porota udělila exponátům společností Caprice, Dermatex a Unidax.

S novými módními trendy se návštěvníci seznámili v trendových fórech umístěných v pavilonech V, F i P. Ve všech třech halách zároveň probíhaly komponované módní přehlídky nových kolekcí vystavovatelů. Celkem se na molech uskutečnilo třicet přehlídek věnovaných klasické módě, nadměrné módě, prádlu, obuvi a dětské obuvi. Mladou a studentskou tvorbu zastupovaly nejen kolekce návrhářů soutěžících o titul TOP STYL DESIGNER, ale také kolekce „Chic Plus“, která vznikla pod vedením Josefa Ťapťucha na půdě ateliéru designu módní tvorby VŠUP v Praze. Materiál na modely studentů poskytly členské firmy ATOK.

Návštěvníci společenského večera, konaného v prvním dnu veletrhů módy STYL a KABO byli nadšeni z kolekcí mnoha exkluzivních modelů americké návrhářky slovenského původu Louisy Dvorak. Celá módní přehlídka s podtitulem ART & FASHION zanechala v přihlížejících hluboký zážitek.

38. mezinárodní veletrhy módy a obuvi STYL a KABO se uskuteční v nových výstavních dnech neděle až úterý v termínu od 21. do 23. srpna 2011. 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem STYL

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Vybíráme z firem KABO

Data platná pro katalog - únor 2018

 

Facebook

Fotogalerie - STYL

Fotogalerie - KABO

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště